Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után éreztétek a...

A szülés után éreztétek a varrást?

Figyelt kérdés

Nekem a szülés legrosszabb része a gátseb varrás volt. Nagy sebem volt, így kb 45 percig varrtak, és minden tűszúrást éreztem, hiába kaptam érzéstelenítést előtte, szerintem semmit sem hatott. Közben a doki folyamatosan rámszólt, hogy ne mozogjak...

Azóta több embertől hallom, hogy nekik is így volt. Milyen érzéstelenítést adnak, ami ilyen sok embernek nem hat? Lehet kérni mást? Bár mivel már nem lehet saját orvos, gondolom úgysem sokat törődnek ezzel.

Nektek mi ezzel a tapasztalatotok?


ápr. 11. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lidocaint adtak. Én is eléggé éreztem, kellemetlen volt, sokáig is tartott. Mondták ha gondolom kapok megegyet, de nem kértem.
ápr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ereztem, pedig vagy 5 erzestelenitot is kaptam, tenyleg mindent megprobaltak, az orvos is kedves volt, de nem segitett semmi. Orditottam, ugy fajt, bar hozzatartozik az igazsaghoz, hogy eleg nagy serulesem lett, gatmetszes mellett is repedtem ossze-vissza, vagy 1 oraig varrtak.


Szornyu volt.

ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem a varrást, de lehet, hogy azért, mert edával szültem(?)

Gátmetszést itt nem szokás csinálni, úgyhogy tokától-bokáig repedtem kívül-belül..

17 órát vajúdtam, a 9. óránál kaptam EDA-t, és a 13. óránál oxitocint, aztán megszületett, közel 1,5 órát varrtak, de a legrosszabb az az első 4 hét volt a gátsebemmel.. Mindennap mondtam, hogy inkább mégegyszer szülnék, csak ez a gátsebfájdalom múlna el..

ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen éreztem,és rosszabb volt,mint a kitolás.Pláne,hogy nekem is mondogatta a doki,hogy ne hisztizzek már,meg nem is érezhetem,ne mozogjak már.
ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszabb volt az elsőnél, mint a kitolás. Nem emlékszem, hogy ott kaptam volna fájdalomcsillapítást, de lehet, hogy csak kimaradt, mert elég kész voltam. A másodiknál kaptam valamit, az nem is volt annyira rossz, de ott kevesebbet is varrtak.
ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem, pedig dupla adag érzéstelenítőt kaptam. Azt mondta a doki, hogy annyi ideg fut ott, lehetetlenség helyi érzéstelenítővel érzéketlenné tenni.
ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem éreztem semmit. Néha "rántott rajtam" egyet a doki, azon kívül semmi nem tűnt fel. Pedig nagyon szét voltam szakadva, 1 órán át stoppolt a doki.

A második szülésnél viszont éreztem elég rendesen. Szóltam is. A doki meg folyamatosan rámszólt, hogy ne ugráljak.... mondom cseréljünk, aztán meglátjuk, neki hogy megy leszorított s*ggel. :/

ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Éreztem, de nekem szerintem hatott az érzéstelenítő, mert csak kellemetlen volt és zavaró, nem kifejezetten fájdalmas. Mondjuk nekem utólag adták, mert nem kértem gátmetszést, szóval magától szakadt ott a régió. Szerencsére így is elég volt 2-3 öltés, szóval nem kellett nagyon varrogatnia a dokinak.
ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Mindkettônél volt gátmetszés és varrás is. Egyiknél se éreztem belôle semmit. Nem volt EDA-s szülés.
ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Csak valami injekciót kaptam, helyi érzéstelenítőt ( szóval nem volt EDA meg ilyesmi)

Kívül 4 öltés, belül matyóhímzés. Éreztem, de még csak kellemetlennek sem mondanám.

ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!