Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha gőzöm sincs, hogy természet...

Ha gőzöm sincs, hogy természetesen, vagy császárral fogok szülni, hogy rakjam össze a kórházi csomag bizonyos részeit?

Figyelt kérdés

nem akarom feleslegesen megvenni pl azt a pici ülőpárnát, ami segit az ulesbe, ha csaszaroznak, homeos bogyók, stb.

köszönöm a válaszokat


2009. jan. 5. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az általános dolgokat vedd meg és tedd be. Biztos van aki meg tudja venni neked majd másnap amire még szükséged van. Egy fél napot meg kibírsz azok nélkül is, sztem el leszel foglalva a babával annyira,h. nem fog semmi hiányozni. Én sem tudom,h. mi fog történni szüléskor, reméljük nem kell császározni. Én természetes szülésre készülök vagyis bízok benne,h. az lesz de olyan ülőpárnát biztos nem veszek. Ha fontos lesz akkor meg megteszi egy úszógumi is. Nem kell minden hülyeséget megvenni, inkább vegyél még valamit a babádnak. Van akinek nem is rossz az ülés még a gátmetszés vagy szakadás ellenére sem.


Üdv:

34 hetes kismama

2009. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél felesleges dolgokat, inkább költsd azt a pénzt a babádra.

Pl ülőpárna nélkül remekül meg lehet lenni szülés után. Egyrészt mert inkább feküdni fogsz, másrészt megteszi egy sima puha párna is, harmadrészt max 3 napig fáj az ülés.


Homeós bogyókról nem tudok nyilatkozni, én olyat nem használtam. Málnalevél teát ittam, attól vagy nem attól, ez sosem derül ki, de 2 óra alatt kipottyant a kislányom.


Üdv

2009. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

engem mind a 2 szülésemneél vágtak, nem használtam semmi féle párnát, mert kipróbáltam a szobatársamét, még jobban feszült tőle a varratom.

Felesleges dolgokra nem kell költeni. Én hálóing helyett is szabadidőt vittem be, kénylmesebb volt, nem éreztem magam betegnek.Sokan irigyeltek akkor ott érte, sőt még én lógtam ki mindenkinek a boltba, mert őket ugye hálóingben nem engedték ki:D .Rólam meg a portás nem tudta, hogy nem szabadna kimenni, így simán kimentem.

2009. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég beszerezni az alap dolgokat, esetleg korul lehet nézni elore, hol tudod beszerezni - mondjuk a párnát, mellszívót, ilyesmit, és aztán bárki megveheti, ha mégis szukséges. Nehéz elore beletrafálni, mi az igazán hasznos, és sok drága cuccot árulnak meg reklámoznak anyukáknak meg babáknak is.

En csak megfigyelésre mentem be, így mindnefélét pakoltam, otthonkát is... a végén megindították a szulést és meg kellett császározni. Míg az intenzíven fekudtem, az egyik novér "kiritkította" a csomagomat, és csomo mindent hazakuldott a férjemmel. Tény,hogy abbol semmi sem hiányzott:)

2009. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a valaszt mindenkinek. az uloparnat azert mondtam (nincs, es nem is tervezek venni), hogy egyertelmu legyen a kulonbség..de legtobb helyen csak azt olvasom, hogy "korhazi csomag".. gatmasszazsolajat pl nem vennek, ha csaszaroznak.

"rendes" bugyirol sem volt szó, csak eldobhatóról, akkor "rendes" bugyi nem is kell? melltartót nem tudok most becsomagolni, mert ami van, azt fogom bevinni, nincs "kórhazi". probalok harom csomagot csinalni, vajudasra, szulesre meg szules utanra.

nem szeretnek tulpakolni, meg kevesebbet se,és akik tanacsot adnak, azok 30-35 eve szultek, azóta meg kicsit más a helyzet.

meg attól is fugg, hogy mit csomagolok, hogy sikerul e megkapni az alapitvanyi szobat vagy nem, de az mar egy harmadik tortenet.. mindig arra jutok, hogy mindegy, csak egeszseges legyen a babám.

2009. jan. 5. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az els válaszoló vagyok. Figyu nem kell ezt túl bonyolítani. Nekem egy (jó nagy) táskám lesz, abban lesz minden. Én a Máv-ban fogok szülni pesten,nekik van egy oldaluk ahol meg lehet nézni mi az amit vinni kell.

[link]

A te kórházadnak nincs ilyen oldala? Vagy nincs szülőszoba látogatás? Mert ott aztán mindent elmondanak meg bármit kérdezhetsz.Ők biztosan tudják mi kell majd. Pl a baba hazahozós cuccait csak összekészítem és majd apa behozza ha jön értünk.

2009. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Se az ülőpárna, se a homeós bogyó nem szükséges egy szülésre.nem kell túlzásba vinni..
2009. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát már nem nagyon mennék be a kórhazba, egyedul foleg nem sajnos megnezni, amikor meg muszaj bemenni, nincs korbevezetes.

istvanban fogok szulni, csak az alapitvanyi resznek van (jó régi) weboldala. majd a nodokimat meg a szuleszemet (ha lesz, csak meg azt sem tudom ki) probalom zaklatni.


nem kell tulbonyolitani, persze, de ha megvan legalabb az illuziom, hogy megvan minden, akkor nem fogok parázni. nem szeretnem tulzasba se vinni, meg semmi.


sokat olvasok neten utana, cseppet sem félek a szulestől barmilyen furcsa, viszont a császár gondolatától is az ájulás kerulget, nem is félek, hanem betegesen rettegek.

(altalaban forditva vannak az emberek, de en nem, nem tehetek rola.. ha barmivel is tudnam csokkenteni ezt a felelmet, akarmilyen aprosaggal, akkor bekeszitenem, de nem akarok feleslegesen költeni.

2009. jan. 5. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én nemrég voltam az Istvánban megnézni a szülészetet. A szülésznő azt mondta, hogy a babának kell vinni napi 3-4 "adag" rucit, popsitörlőt, sapit és kesztyűt, na meg textilpelusokat. A köldökápoláshoz mindent adnak. Nekünk olyan hálóing kell a vajúdáshoz, ami elég hosszú, mert előforulhat, hogy ha még nem vagyunk olyan állapotban és egy sürgősebb eset jön, akkor át kell adni a szülőszobát. Na meg ha a folyósón fogsz sétálni, nem hiszem, hogy kilógó popsival szeretnél vajúdni.
2009. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Én vettem eldobhatós bugyit, szerintem az nem volt felesleges, mert zuhany előtt csak betétestől be a kukába. Ennek ellenére remekül el lehet lenni sima bugyiban is, csak olyat vegyél, amiben elfér a HATALMAS betét.

Rajtam nem is volt melltartó a kórházban, más csajokon sem láttam. Itthon vettem fel először a szoptatós melltartót.

Tisztálkodási eszközök, hálóing, papucs, ilyesmi.

Igazából semmi extra nem kell. Legyen nálad sok-sok innivaló, mert szomjas leszel, mivel 500 fok van az újszülöttek miatt, meg amúgy is sokat kell inni, hogy legyen tejed.

Üdv.

2009. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!