Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az a fogós és vákumos...

Milyen az a fogós és vákumos szülés? Mikor csinálják?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy tudom akkor csinálják, ha az anyuka elfáradt, és nem tudja kinyomni a babát, esetleg elakadt. De nem akarok hülyeséget mondani!

Pont ma olvastam erről egy cikket :(

[link]

2010. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a vákumos szülést annak idején azért ajánlotta fel az orvos, mert rossz a szemem és azt mondta az erőlködés nem tenne jót. Végül nem került rá sor, mert császármetszés lett belőle a baba lelassult szívverése miatt.
2010. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt akkor csinálják, mikor a baba bentragad a szülőcsatornában és nem tud segíteni a forgó mozgással. Valami miatt nem akar/tud forogni a baba! Ezt a bizonyos vákumos dolgot akkor használják. Mostmár nem olyan, mint pl 20-25 éve, hogy csúcsos lett a pici feje, mert a vákumhoz igazodott a koponyája. Mostmár olyan anyagból van, ami a pici koponyájához igazodik.

Nem így szültem azaz még nem szültem, de a szülésfelkészítőn ezt mondták:)!

37+1 kismami

2010. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy előttem leírták, csak annyit fűznék hozzá az utolsó válaszolóéhoz, de igen, csúcsos lesz a baba feje, hidd el, azzal szültem. De 2 óra múlva semmi nem látszott egy piros folton kívül.
2010. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 37+1 es vagyok!

Azt gondoltam én is, hogy egy kicsit csúcsos lesz a buksija, mert ugye csak vákumról van szó, de nem olyan nagy mértékben mint anno mikor még vas vákummal csinálták!!!!!!!!! Bár az tényleg régen volt!

2010. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 2éve azért kellett vacum,mert nehezen tágultam,viszont nem akartak császárt a dokik.a fiamon kb másfél hónapig látszott,hogy a feje tetején egyik oldalt kicsit csúcsosabb.de utána maradéktalanul elmúlt.és ezt is csak nagyon alapos nézegetés után látta meg mindenki
2010. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is vákummal szültem, mert fájásgyengeségem volt, és rövid volt a köldökzsinór. Akkor döntött úgy a dokim, mikor látta, hogy hiába nyomok, elindult kifele a manó, de vissza is csúszott. Gyorsan kellett dönteni, ezért nem kérdeztek meg. picit csúcsosabb volt a buksija de hamar inőtte.
2010. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En vakum nelkul szultem, de igy is csucsos lett a buksija 1-2 napra.Igaz majd 2 ora volt a kitolasi resz ebbol 1.5 oraig azt"jatszottuk, hogy kibujik a buksija amig minden erombol nyomok aziutan visszacsusszan.....nekem nem segitettek semmivel pedig jol jott volna!!
2010. okt. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!