Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulna a szülés mit...

Ha beindulna a szülés mit csináljak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Férjemnek minimum 1 óra mire hazaér.

A szüleim 40 percre laknak.


Van egy gyerekem délelőttönként az oviban, van egy gyerekem itthon velem :)


Méhszáj nyitva, a doki szerint tuti korábban szülünk.


Az első 38 a második a 37. hétre érkezett.

Nagyon gyorsan szültem. A második szülés cakk-pakk az első tünettől kezdve 80 perc volt :)


Kicsit izgulok, hogy ha beindulna napközben amikor nincs segítség mit csináljak, hová kapjak? :)


Szomszédok nincsenek itthon napközben, egyébként Bp-től 20 percre lakunk. A kórház ahol szülni fogok min. 40 perc.


Mentő még nem érkezett időben a védőnő szerint...


Kellene gyártanom A-B tervet...


2011. szept. 13. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó hetekre nem tud valamelyik nagyszülő odaköltözni?

Egyébként, az egy dolog hogy a védőnő szerint mentő nem érkezett még időben,de gondolj bele.

Akárkit hívsz is családból vagy a mentőket, adott idő az odaút. CSAKHOGY ha a család ér oda érted akkormég valamennyi idő beérni a kórházba orvosi felügyelet nélkül, és a gyerekekre is kell vigyáznia valakinek.


Ha pedig mentőt hívsz, akkor legalább ott helyben lesz orvosi segítséged, ami fontos lehet!

Az is kérdés,hoyg mekkora a kicsi aki veled van.


Esetleg egy bébiszitter nem tud jönni,mondjuk egy nyugdíjas hölgy a környékről aki szivesen vigyáz addig a kicsire, amíg te elmész és nem ér haza valaki?

2011. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
barát, taxi, mentő
2011. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom kellene gyártanod, lehet még C-t is,ha tudsz. :-)

Reméljük gyors szülés lesz, és az előzőekből kiindulva az lesz, így viszont kicsit rizikós, hogy nem érsz be. Miért nem ér ki a mentő időben?

2011. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Férjed nem tud hazajönni szabira? Nem lehet megoldani, hogy a családból valaki mindig ott legyen veled? Egy hetet kivesz a férjed, pár napra jöhet anyukád, aztán apukád, ha van, tesód, stb. Akkor nem lennél egyedül, ha valami történik.

Amúgy ha az első tünetnél hívod a mentőt, vagy legalább a taxit, hogy bevigyen a kórházba és otthon van valaki, akire hagyhatod a gyereket, meg a másikért is elmegy az oviba, akkor nem lehet nagy gond. A férjeddel meg legfeljebb a kórházban találkoztok, oda megy melóból, stb.

2011. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nehéz ez, nehezebb,mint gondoltam.


A nagyobbik 4 éves, de csak fél napot van oviban, ebéd után hozom el. A kicsi 2,5 éves.

A mentő...áll. nincs a közelben mentőállomás így mire a hívást megkapja meg ideér...lehet, hogy szabad kocsi sincs, mert ugye nem Pest :(


Nagyszülők aktívak, dolgoznak, tesók szintén.


Jaj, de nem egyszerű ez :(


Férjem vállalkozó, folyamatos megrendelések vannak, örülök ha a szülés után itthon tud majd maradni egy hetet :)


Tényleg ha van valami hasznos ötlet szívesen várom!


Az öreg néni a faluból még jó is lehet...ezen gondolkodom!

Köszönöm!

2011. szept. 13. 11:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vesd el a mentő hívását, szerintem a legbiztosabb, még akkor is, ha nincs a falutokban-városotokban, többre mész ha szakember ér oda 20 perc alatt, mintja az Anyukád, vagy a férjed... ráadásul 3. szülésért már alapból esetkocsit küldenek, épp amiatt, hogy hamarabb lezajlódhat, nem fognak cserben hagyni! ( mentőtisztként dolgoztam, most 3 hónapos kislányommal vagyok ittjon).
2011. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ugyan én pesti vagyok, de ugyanez volt a felállás, mint nálad. szerencsére a babám tudta ezt és hétvégére jött. nekem az volt a tervem, hogy. találtam két nagyon gyors taxisofőrt,aki este 8-ig hívható volt (utána mindig itthon volt már a párom). ezek a taxisok hajlandóak voltak száguldani, meg is beszéltem velük.

A dokival is beszéltem és mondta, hogy más is volt már úgy,hogy a gyerekét behozta szülni, ilyenkor nincs semmi baj, a nővérek/szülésznők vigyáznak rá addig - így csomagoltam neki is egy hátizsákot játékokkal, kekszekkel, ivólével. én nagyon féltem ennek ellenére attól, hogy elveszik a gyerek a kórházban, így csináltam neki egy karkötőt névvel/címmel/telefonszámmal, hogyha elindulna a szülés és velem kell jönnie rá tudjam azt tenni.

Az egyik barátnőm a taxisra bízta a gyerekét, az is ottmaradt vele vigyázni, persze pénzt kellett neki adni. mondjuk ő ismerte a taxisát, mert gyakran vele utaztak.

ja, és eszembe jutott,hogy az első babámnál meg az utolsó hetekben jártam a férjemmel dolgozni... Baromi uncsi volt, ültem a kocsiban kint a mh.-e előtt,de legalább tudtam, hogy ott van, ha valami beindulna. Az első babám túl is hordtam, lehet, hogy az utolsó hetek nagy ücsörgései miatt a kocsiban (jól kipihentem magam :D ), viszont nagyon gyors szülés volt.

2011. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem muszaly valamit megoldanod ha nem akarsz otthon egyedül a kisebbikkel szülni. Ha a férjed vállalkozó azt jelenti hogy a maga ura,nem? Akkor valahogy ugyan oldja már meg!
2011. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


A férjem a "maga ura" DE ha reggel elmegy akkor min. 1 óra kell nemi mire hazaér.

Most. vagyok 38 hetes tehát bármikor jöhet a kicsi, de akár kihúzhatom a 39.hétig is...akkor most 3 hetet legyen itthon, csak azért mert a "maga ura"???

2011. szept. 13. 12:48
 10/17 A kérdező kommentje:
nah...gyorsn írtam: szóval: neki és nem nemi :)
2011. szept. 13. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!