Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amennyiben 140 kilométerre...

Amennyiben 140 kilométerre van tőlünk a kórház, ti hány perces fájásokkal indulnátok el?

Figyelt kérdés
Sziasztok, akik messzebb éltek a kórháztól ti hány perces fájásokkal indulnátok be első szülés esetén?

máj. 12. 13:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
30%

Fúú, mit fogsz te itt kapni. :D


Volt hasonló kérdésem nekem is, mi magánkórház miatt utaztunk ennyit. Naivan azt hittem, itt majd mindenki kedves, jó fej lesz, hiszen anyukák, ugyanazon mennek/mentek át, mint én.


Na, minden voltam a kérdésnél, csak ember nem. Megkaptam, hogy veszélyeztetem a gyereket, minek kell nekem a magán, ő bezzeg a járdán guggolva is megszült volna, mennyire kényes vagyok, “BiZToS NeM ÉrTeK oDa”, “otT NiNcs PIC” (ja, mert a Bivalybasznád utáni zsákfaluban, az állami kórházban aztán tuti van PIC…).


Itt ilyesmit nem szabad kérdezni, mert ha nem a "Hentes" becenevű orvosnál szülsz, állami kórházban, akkor neked nem fontos a gyereked és hogy nem bírsz ki ennyit, mi lesz veled majd később...

máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%
11, az ember azt hinné, akinek pénze van, annak esze is. De nem.
máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj hogy 1 héttel előtte odaköltözni is butaság. Simán beindulhat a szülés 36 hétben... Vagy neadjisten sokkal korábban. Ez így tök lutri.

Ha biztosra akarsz menni, kivennék egy lakást 2 3 hónapra.

máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
3%
13# egy problémamentes terhességnél az ember nem arra készűl, hogy 36. héten szülni megy. 2-3 hónap odaköltözés lenne a butaság, főleg, ha van másik gyerek. Nyílván baj bármikor lehet, de arra nincs ráhatásod, (max szülés után lemondod a lefoglalt helyet, mert már nem lenne szükség rá) hívnál egy mentőt és imádkoznál, hogy időben beérjetek.
máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
49%

Problémamentes terhességem volt, mégis 35.héten folyt el a magzatvizem 2.gyereknél. Nem indult be semmi, így 5 napig bírták visszatartani, aztán hasfájás miatt megcsászároztak. Ott derült ki, hogy kezdődő méhgyulladásom van, valszeg emiatt is volt idő előtti magzatburokrepedés.


Szóval ez tök lutri igazából.

máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%
Mentő amúgy is legközelebbi szülészetre visz nem?
máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

13# Sajnos ez hülyeség picit. Jelenleg 4 kismama ismerősöm szült meg 35-36 héten kb, problémamentes terhességből, de még csak jósló és keményedés se volt soha náluk. Elfolyt a magzatvíz hirtelen, ennyi. Gondolom ez a tök jó ide oda ugráló időjárás sem tesz jót…


12# Pedig én emlékszem 11es kérdésére, sajnos inkább neki van esze, úgy tűnik.


Kérdező, a legközelebbi kórház 140 km-re van? Van közelebbi esetleg? Vagy van B terved?

máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Nem magán kórház, hanem állami. Sajnos ilyen messze lakunk a legközelebbi még működő kórház szülészetétől. Nem jókedvemből megyek ennyire sok kilométert. 😕
máj. 12. 21:45
 19/32 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj, de minden megyében van működő szülészet, kizárt, hogy 140 km lenne a legközelebbi.
máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

18# Ilyen esetben túl nagy gond nincs, mentőt kell hívni, az visz, ahova kell és útközben is van segítség, ha úgy alakulna.

Ha magánba kéne odaérni, az más kategória szerintem. Egyrészt nem is lehet 36. hét előtt menni a legtöbb helyre, másrészt nem tudsz útközben mentőt hívni, hogy gyorsabban beérj, stb.

máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!