Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel marad abba a rettenetes hajhullás?

Figyelt kérdés
Nektek is ennyire hullott a hajatok? Mit szedtetek rá? 4 hónapja szültem, a ház televan a hajammal..
máj. 23. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónnappal szülés után kezdődött mind a 2 szülésem után. Kb az első szülinapig tartott mind a 2x.

olyan szinten hullott, hogy már szó szerint kopaszfoltjaim voltak.

Utána meg szenvedtem a "babahajaktól".

kb 2 évesek voltak, mire "kinéztem valahogy"

máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
4 hónapig. Nekem a magic hair vitaminja hozta meg a sikert. Amúgy semmi nem segített
máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 éves körül volt mikor rendeződött.
máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem kb 3 hónaposan kezdődött és akkor maradt abba mikor abbahagytam a szoptatást olyan 5 hós kora körül. Nekem miki egér hajvonalam van, ott kevés a haj, hát ami volt ott az mind kihullott. Nagyon hülyén néztem ki, de hamar visszanőttek a babahajak. Azok meg felfelé állnak és úgy nézek ki mint egy ördög :D amúgy azt olvastam hogy szülés után pár hónapig vasat kell szedni, mert amiatt hullik. Nem tudom mennyire igaz, másodiknál majd letesztelem.
máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 3 hónappal kezdődött és kb. 3 hónapig tartott. Rengeteg hajam kihullott. Aztán szinte egyik napról a másikra elmúlt.
máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés után 10 héttel kezdődött, most tart 4 hete, de szinte félelmetes... 3 naponta kihullik egy marék hajam, pedig szedek vasat ésmultivitamint is. Reménykedem abban, hogy néhány hónap után abbamarad.
máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb a gyerek fél èves koràban maradt abba. Nem szedtem rá semmit.

Elvileg attól van, hogy varandòssàg alatt az àtlagnàl kevesebbet ,,vedlik" az ember, ès szülès utàn egyszerre kihullik a felesleg.

máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem fél év volt mire helyreállt. Kitartást, majd jobb lesz
máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ez nem normális. 4 éve szültem, dúsult a hajam és azóta is így van. Ott valami vitamin hiány lehet vagy más rendellenesség ahol ennyire feltűnően hullik.
máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es. Ez nem igaz. Nézz utána. A terhesség alatt nagy mértékben termelődik ösztrogén ami miatt a szőrtüszők olyan "üzenetet" kapnak, hogy növekedési fázisba lépjenek. Úgymond megragadnak ebben a fázisban, ezért nem hullik a haj. A szülés után csökken a hormon szint és a hajszállak amik eddig nem voltak nyugalmi fázisba egyszerre lépnek át ebbe és emiatt hullik a haj. A hajhullás a szülés utáni 6-8 hónapig normális. A szülés után a nők 95% minimum érintett ebben. Szóval te kivétel voltál örülj, de ne ijesztegesd a kérdezőt. A vas és a vitaminokban gazdag étrend segithet, de aki érintett az ilyen hajhullásban annak igenis van egy idő, míg hullik. Ha pedig figyel az étrendre valaki, kerüli a streszt stb és nem rendeződik 6-8 hónapon belük akkor fel kell keresni orvost akkor neznek hormon panelt stb.
máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!