Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés közben kiderül,...

Ha a szülés közben kiderül, hogy császár kell, meg lehet azt lőere beszélni, hogy ne EDA-t adjanak hanem altassanak? Vagy kit kell lefizetni ehhez? Az aneszteziológust?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 07:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Elvileg jogod van választani.Tőlem megkérdezték és az altatást választottam, bár megpróbáltak lebeszélni róla.
2010. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Tőlem is megkérdezték,bár még válaszolni sem érkeztem,már készítették elő az érzéstelenítéshez a dolgokat! Végül is azt választottam,mert az elsőnél altattak,de nem hallani ahogy életében először felsír a gyerekem...ezt nem akartam megint kihagyni az életemből!És az altató miatt nagyon sokára tértem észhez,sok minden kiesett az ébredés után is. Szóval én fent voltam másodjára.És nem bántam meg.

Sok szerencsét Neked! :)

2010. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez nagyszerű, ha választani lehet, én biztos nem tudnám ébren végigcsinálni, és nem is szeretném.

2010. nov. 4. 08:10
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
jaja had legyen utána napokig leszedálva a gyereked... ugyanis ha altatnak azonnal átmegy a méhlepényen keresztül a magzatba és a gyereked is kap egy jó nagy adag altatót. Végül is neked legalább jó lesz....
2010. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

08:21-es, nem a véleményedet hanem a tapasztalatokat kérdeztem. Nem lesz semmi baja az altatástól, ellenben nekem életem végéig fájhat a derekam, a hátam és igen, én nem akarom ébren azt végigélni ahogy felvágnak.

Ettől én nem vagyok rosszabb mint te.

Minek kell megjátszani a szuperanyát az ilyen nőknek?

2010. nov. 4. 08:27
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

szia.szerintem kérdezd meg az orvosodat, vagy ha az nincs akkor egy orvost a kórházban, h hogy megy ez.tudod, ilyeneket kórháza/orvosa válogatja.

bár kicsit kíváncsi vagyok a miértre.én mind a két fiamat császárral szültem (a másodikat nagyon simán szerettem volna, de nem jött össze sajnos) és mindkét alkalommal ébren voltam.én hidd el nagyon parás vagyok, a másodiknál be is beszéltem magamnak, h érzek mindent, holott nem, mondtam is az orvosnak, h még ne vágjon mert nem érzéstelenedtem el, erre közölte, h "asszonyom, már 5 perce műtjük" :) azóta is jókat mosolyogtunk ezen.

hidd el, egyáltalán nem rossz ébren, még csak nem is kellemetlen.eltakarják egy lepedővel a hasadat, vagyis ilyen válaszfalat képeznek, semmit nem látsz, a fejednél áll az altatóorvos, ha akarsz beszélgethetsz vele, bár én kicsit bekómáltam, teljesen nyugodtan csukott szemmel (mert jól esett) végigéltem, nem tűnt hosszú időnek és jó volt nagyon mikor odahozták azonnal a kicsit a fejemhez, megpuszilhattam, majd az apuka hasára fektették, mivel ugye engem műtöttek:) egy csoda volt ez.5 hete...az első már 4 éves, vele életveszélybe kerültünk azért kellett a sürgős műtét, és őt 24 óráig nem is láttam.korababa volt, stb, a mostanit pedig túl is hordtam.hidd el nincs miért aggódnod:)

2010. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok.Én pont a gerincem miatt kértem altatást, meg mert amúgy is 19 órája vajúdtam már.Egyébként műtét után rögtön felébresztenek, és láthatod és foghatod a babád.
2010. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

szia!

Én csak elviekben tettem fel a kérdést, hogy ha császárra lenne szükség akkor altathatnak-e.

Én egy missed ab-ot végigéltem bóditásban, és éreztem az elejét, még mondtam is a dokinak aki majd lement híba. Nem szeretnék mégegyszer ilyet átélni, és az epidurálistól meg rettegek. Szinte egy olyat nem hallottam, hogy ne lett volna mellékhatása.

Meg nem is hagynám, h a gerincemet szúrkálják.

Köszi a kedves választ!

2010. nov. 4. 08:44
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is osztom a véleményt a 8.38-al :-) 9 óra kemény vajudás után a doki döntött úgy, hogy ez a baba nem tud megszületni természetes úton...ezért császár lesz akkor és ott gyorsan elhadarta melyik "milyen" és döntenem kellett...hát nem voltam épp toppon..talán jobb is én az érzéstelenítést választottam még valamit alá is kellett írnom...de olyan fájásaim voltak, hogy foggalmam sincs mit írtam alá:-)mikor beadták a gerincembe az érzéstelenítőt számomra az a menyország volt! Előtte azt hittem meghalok és abban a pillanatban ahogy beadta semmi fájdalmat nem éreztem! A műtéttel én is úgy voltam hogy azon gondolkoztam mikor kezdik már? Mit matatnak olyan sokáig? (persze se hallani se látni nem láttam semmit) aztán egyszer csak olyan pici nyekergés szerű sírás...és az orvos megszólat: Zene füleimnek:-) na akkor elpityeredtem:-) megszületett a kisfiam:-)

Szóval szerintem ha szülés közben kell a császár akkor ott helyben Te döntöd el, hogy szeretnéd.

2010. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
8.38-as vagyok.én is féltem az edától nagyon:) szerencsére semmi mellékhatás nem volt egyiktől sem, pedig komoly gerincferdülésem van.azt sem éreztem meg, h beadták, holott fájdalomküszöböm nulla, nagyon penye vagyok :) drukkolok, h rendben menjen minden nálad. én 2 teljes napig vajúdtam előtte 5 perces fájásokkal, de időnként leálltak.pokoli volt, nem is aludtam semmit.kétszer indítottak, azt hittem belehalok, de semmi nem történt, végül a doki a császár mellett döntött.nagyon nem vágytam rá mégegyszer de akkor már nem érdekelt csak legyen már meg a baba:)
2010. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!