Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki kért fájdalomcsillapításra...

Ki kért fájdalomcsillapításra kéjgázt és mennyire segített? Ugy hallottam hogy jo nagyon mert kábít!

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 15:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én nem kértem hanem adták.Én nagyon fáradt voltam tőle.Alig bírtam nyomni.Ha lehet ne fogadd el.
2010. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Én nem kértem, és nem is kaptam, 2 óra alatt kint volt a fiam. A következőt is szeretném fájdalomcsillapítás nélkül szülni.
2010. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk nincsen se EDA se kéjgáz. A szülés higgyétek el ki van találva, azért érzed azt, amit, amikor kell, hogy mielőbb kint legyen a baba, a legkisebb komplikáció nélkül. Szüléskor rengeteg hormon indul útjára, némelyik pont a fájdalom hatására és erre szükség van később /tejelválasztás, vérzés, sebgyógyulás, sőt még az is a hormonoktól van, hogy a legtöbb komplikáció mentesen normál szült anyuka a szülés után néhány órával már "pörög"/.

Mint előttem is írták: EDA alatt nem lehet úgy érezni a tolófájásokat /v sehogy/, elhúzódik a szülés, több sz esély, hogy vákumozni/fogót használni kelljen és nagyobb az esély oxigénhiányos állapot kialakulására is /ha túl sok időt tölt a baba a szülőcsatornában. Persze ez nem törvényszerű, csak lehetséges!! +hallottam olyat, akinek EDA után alakult ki durva migrén.


A kéjgázt sem próbáltam, viszont anno fiatalként a lufit igen és én is úgy tudom, hogy a kettő ugyan az. Én hánytam tőle és szédültem, szülés közben nem tudom hogyan tud ez segíteni...


Szüléskor akármennyire is a fáj, a fájdalom jó barát, minél erősebb, annál gyorsabban tágulsz, annál hamarabb meglesz a baba. Ezt kell tudatosítani és erre kell gondolni! A babának is fáj, ez kettőtök feladata, és könnyebb megküzdeni vele, ha semmi nem tompítja a természetes érzékelésedet.


Én elhittem és igaz, erős fájásokkal, de nagyon akarva, 3 óra alatt szültem meg első babám. Ad döntés persze a Tiéd /már amelyik kórházban/.

2010. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is csak lufi formájában használtam, szüléskor lehet hogy nem kérném, mivel én hallucináltam is tőle meg nem voltam magamnál.

Kérdezd meg az orvosod, hogy milyen lehetőségek vannak az adott kórházban a fájdalomcsillapításra.

Én nem kértem EDA-t, bár biztos sokkal könnyebb, mert át akartam élni a szülés élményét, mindenestől. Sokan istenítik. Neked kell mérlegelni. Hidd el, baromira fáj, de túl leszel rajta, mint már annyi milliárd nő a világon.

2010. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én sem kértem hanem a pofámba nyomták mikor jött a fájás. Szerintem csak azért van , hogy ne ordítsanak a szülő nők . Én kussoltatónak hívom. ugyanúgy éreztem mindent és még nem is nyöghettem amiatt a sz@r miatt.

Egy dologban azonban jó volt, mikor varrt a doki akkor szívtam a gázt és aludtam közben. Na arra tényleg jó ,mert a gátvarrás is nagyon fáj.

2010. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szia!

En gyerekkori epilepszia miatt nem kaptam semmilyen fajdalomcsillapitot, nehogy rangogorcsot kapjak kitolas kozben. A gaz nem fajdalomcsillapito, de azt is csak az utolso szakaszban kaptam. Nagyon fajt a szules, azt hittem soha nem leszek tul rajta, aztan odaadtak a pipat a szamba (nem maszkot), csak abba lelegezhettem, ez altal stabilizalodott a legzesritmusom, a fajdalom tovabbra is megmaradt, de a gaz hatasara ellazult a testem, konnyebb volt elviselni. Ha kiengedtem a szambol a pipat, ket lelegzess utan elmult a hatasa, nem szedultem, nem volt hanyingerem. A lanyom nagyon gyorsan kibujt, az egesz szules kb 6-7 ora volt elso fajastol (maga a szules eros fajasokkal nem volt tobb 1 oranal), mindenre emlekszem. A fajdalom pedig azonnal elmult, amint kibujt. Osszevartak (na akkor aldottam azt, aki kitalalta a gazt, ez volt az egesz szulesben a legrosszabb) es utanna elkuldtek zuhanyozni (itt igy szokas), es utanna a sajat labamon elmentem a korteremig, ami 1 emelettel lejjebb volt. 3 nap mulva kiengedtek, mert hamar megerosodtem.

2 honapos a lanyom, de amikor 2 napos volt, akkor is azt mondtam, hogy ujra megszulnem, mert nagyon jo elmeny :)

2010. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
nagyon jó a gáz,én babóm 4hós,és én szívtam:)A fájdalom tényleg ugyanaz,csak tompábban érzed valamennyire:)Én mindenre emlékszem nekem semmi nem esett ki!Sokan mondták,hogy nekik ez+az kiesett,nekem nem:)Viszont a varrásnál én is szívtam,mert nekem az őrülten fájt:)könnyű szülést
2010. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mindenkinek fájt a varrás? Én kaptam helyi érzéstelenítőt és semmit nem éreztem, csak valami tompa rángatást lent, de egyáltalán nem volt kellemetlen, néha be is aludtam rajta, mert elég sokáig tartott.
2010. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
12:59-nek igaza van.Nekem se jutott eszembe kérni fájdalomcsillapítást,bíztam magamban,és szintén 3 óra alatt meglett a fiam.Érdeklődj a lehetőségekről,de szerintem ne kérd előre,csak ha nem bírod. Büszke leszel magadra,ha kibírod.
2010. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én 15óra után kértem, de nem adtak. Mivel "a kórházunk egeszségpolitikája szerint a szülő nő fájdalmát nem kell enyhíteni" De a szülésznő rámszólt mikor nyögni mertem hogy "ennyire nem fájhat" Végül 21 óra után megcsászároztak.
2010. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!