Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az EDA tényleg csak csillapítj...

Az EDA tényleg csak csillapítja/tompítja a fájdalmat és nem szünteti meg teljesen? Végig (tolófájások, méhlepény "eltávolítás", varrás) kérhetem?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok (első baba), jövőhéten megyek először a választott orvosomhoz. Azt már most biztosan tudom, hogy EDA-val fogok szülni.

Nem szeretnék szenvedni, éppen elég kellemetlenséggel jár a szülés amúgy is (beöntés,gátmetszés,repedés, szexuális élet romlása) Persze a baba kárpótol mindenért, de ha van lehetőség a fájdalomcsillapításra, akkor élek vele.


Olvastam néhány helyen viszont, hogy az EDA nem is szünteti meg teljesen a fájdalmat, illetve, hogy a tolófájásoknál nem adják. Ez igaz??


2010. nov. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem adják tolófájásoknál, de ha adnák sem lenne értelme, mert akkor már nem érzel belőle semmit. Amúgy a méhlepény "eltávolítás" kb fél másodperc, nem is érzed a varrásra pedig külön érzéstelenítő injekciót kapsz.
2010. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem eléggé nagy csalódás volt az Eda. Először hagytak egy ideig vajúdni, mert csak 2 ujjnyi tágulásnál adhatták be. Addig azzal biztattam magam, hogy mindjárt jön az Eda, de jó lesz. Őrülten fájt, én konkrétan hánytam a fájdalomtól. :( Aztán beadták az Edát, ami annyit segített, hogy a fájdalom csúcsát nem éreztem annyira, de még így is eléggé fájt. Aztán kb. 3/4 óra után a fél oldalamból kiment a hatása, és mivel közben az oxitocint is nyomatták infúzióban, ismét hánytam a fájdalomtól. Mire az anesztes orvos állított volna valamit, már jöttek a tolófájások. A tolófájások alatt nem kaptam új adagot, de a végén, a varrásnál igen. Ennek ellenére az orvos többször rám szólt, hogy ne birkózzak vele, tehát nem hatott semmit. Utólag azt gondolom, nem volt jól beadva. :( Mindez a MÁV-kórházban történt, 2009-ben.
2010. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kérd mindenképp, nekem nagyon sokat segített! Tolófájásnál már gondolom sok értelme nincsen, hisz' az a szülés leggyorsabb szakasza. Amúgy kb. 20 perc, mire hat az injekció.
2010. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én EDA nélkül szültem, senki meg nem kérdezte, akarok -e fájdalomcsillapítóval élni. Úgy tudom, bizonyos tágulási mértékig adják. Én gyorsan tágultam, mire beértünk a kórházba, már bő 4 ujjnyira nyitva voltam, lehet, hogy ezért nem kérdezte meg senki (Szt. Imre).
2010. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok még 1x: nekem beöntés sem kellett, mert a természet elintézte (otthon 2x voltam WC-n szülés előtt), gátmetszés sem (nagyon picit repedtem) és a szexuális életem jobb lett a szülés után (igaz, 2-3 hónap kellett hozzá), mint valaha volt. Persze lehet, hogy isteni szerencsém volt.

Ja, és nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, rettegtem a szüléstől, igazi mimózalélek vagyok. És láss csodát, a hormonok mindent elintéztek, ment minden szépen. Ne a fájdalomra gondolj a terhesség alatt, hanem hogy milyen jó érzés lesz a karodban tartani a kisbabát. :-)

2010. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én oly annyira jól viseltem hogy el is felejtettem hogy van EDA.Aztán egyszercsak szóba jött ahogy beszélgettem a szülésznővel és akkor közölte hogy már lekéstem róla.Több helyen olvastam már hogy a fejben dől el minden és ez szerintem valóban így van.Simán kibírtam EDA nélkül és nem bántam meg hogy nem kértem ill. hogy elfelejtettem.
2010. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két ujnyi tágulásnál kaptam az első adag EDA-t, a következő fájást már nem is éreztem és elszenderedtem... kb. másfél óra múlva kiment a hatása, erősödtek a fájások és mivel csak egy ujjnyit tágultam, kaptam a következő adagot... akkor már "csak" tompította a fájásokat... kitolásnál végül is nem tudom, hatott-e még, mert már nem nagyon voltam magamnál, csak nyomtam ezerrel, amikor kellett, de az nem volt olyan fájdalmas, csak feszítő érzés... miután megszületett a kislányunk, a lepényt is kinyomtam, az kb. 10 másodperc, semmit nem éreztem, de utána varrásnál még egy adag EDA-t kaptam, szerintem semmit sem hatott, mert a varrás nagyon kellemetlen, fájdalmas volt... amúgy összességében szép élménnyel gazdagodtam :)))))
2010. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En majdnem 4 ujjnyira voltam kitagulva mire a korhaba beertunk,borzasztoan fajt akkor mar (16 oraja...) es siman beadtak, es nekem teljesen elmult tole a fajdalom. Semmit se ereztem a gatvarrasbol sem.
2010. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!