Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is fájt a varrás vagy...

Másnak is fájt a varrás vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
7 hós a fiam, vágtak és repedtem is(belül).45 percig varrt a doki, elvileg kaptam fájdalom csillapítót, de nagyon fájt....lehet nem hatott?ja és a varrat szedés is kellemetlen volt....:(
2011. máj. 26. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A dokid nem túl rendes, hogy nem felszívódó varrást tett be... Nekem eddig két szülésem volt, mindkétszer kellett sajnos varni is, de varratszedés nem volt, mert felszívódót tett be.


A fájdalommal kapcsolatosan: ha a fájdalomcsillapító helyi hatású injekció után (gondolom ezt kaptad, amit a seb közelében fecskendeznek be) is fáj, akkor a doki rossz helyre adta be vagy a vér kimosta a szert, és újra adni kell belőle. Kellemetlennek kellemetlen, az biztos, elsőre az egyik részen fájt is, ahogy varrta, de amikor látta, hogy mennyire kínlódom a varrás miatt, kaptam még helyi fájdalomcsillapítót.

2011. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

igen, manapság már felszívódóval dolgoznak , azért vannak kivételek amint hallom.

engem is varrtak a végén éreztem a 2 öltést enyhén akkor fel is szisszentem , rendesen érezted ? vagy csak h csinál ott vmit ? e a kalappal ha 45 percig bírtad úgy h érezted!

2011. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, mondjunk én már 14 hónapja szültem és ha minden rendben lesz januárban újra fogok, de a varrástól jobban félek, mint a szüléstől! Nem tartott sokáig a varrás, de borzalmassan fájt. Én eda-val szültem, és varrat szedésre is kaptam még egy adagot, de semmit sem használt már! Varrat szedés nekem is volt, felszívodót kaptam, csak azért szedte ki, hogy ne feszítsen annyira. Az nem fájt, kicsit kellemetlen volt, olyan volt mint egy méhecske csípés!
2011. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, szerintem én nem is kaptam fájdalom csillapítót, végig éreztem ahogy a tűt nyomja a bőröm alatt.
2011. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ahol szültem azoknak is volt varratszedése, akiknek volt fogadott dokijuk, szóval ezzel nincs is gond, meg belül felszívódóssal varrt, csak kívül nem.

A varrásnál meg elvileg kaptam fájdalom csillapítót, de rendesen éreztem, ahogy beleszúrja a tűt, húzza a cérnát....ááá...nagyon rossz volt, nem is tudtam igazán élvezni, hogy rajtam volt a fiam.Igyekeztem szó nélkül tűrni, azt hittem ez normális, csak sziszegtem, meg a vége felé már fészkelődtem, mert nem bírtam...lehet kellett volna kérnem még fájdalom csillapítót ugye?

2011. máj. 26. 17:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy így alakult.

Engem csak kívül kellett varrni,de az is elég volt. Kb 15 percig tartott,és "csak" az utolsó öltést éreztem,szólt is a doki,hogy valószínűleg megy ki az érzéstelenítő,de ígéri hogy már csak egyet kell szúrnia belém. Az borzasztó volt!

Felszívódó varratokat kaptam,így szedni sem kellett,és úgy gyógyult meg,mintha soha nem is történt volna ott semmi.


Szóval,sajnos lehetett volna másképp is csinálni!!

2011. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem elkezdett varrni a doki, és mivel éreztem-így utólag visszagondolva annyira nem fájt, de szülés után rögtön semmilyen fájdalomra nem vágytam-, így én szóltam a dokinak, hogy fáj, és kaptam még egy adag fájdalomcsillapítot; mert elvileg adtak gátmetszés előtt is.
2011. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

oké, beszéltem férjemmel, és valószínű én vagyok a ludas abban, hogy fájt, nem a doki....azt mondta férjem hogy nem is látszott rajtam, hogy fáj, így a doki sem láthatta...én meg sok eszemmel elviseltem, nem gondoltam volna, hogy kérhetek érzéstelenítőt, azt hittem ez így normális, hiszen mondta, hogy ad, csak lehet nem hatott.

Na majd legközelebb:)


De várok még válaszokat:)

2011. máj. 27. 09:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok érzéstelenítőt kaptam. Ezt az orvosom mondta, igyekezett mindenhova juttatni belőle. Bár belső varrat nem kellett, kívül két rétegben varrt, még a végbélgyűrűt is. Na most nem mindenhol, de azért nagyrészt éreztem a szúrásokat és azt is, hogy húzza a cérnát. Ez nagyon, nagyon kellemetlen volt, de én nem mondom, hogy fájdalmasnak éreztem. A végére a végbélnél mondta, hogy kitartás, szorítottam a fogam, igyekeztem lazítani, de nem ment. Valószínű, hogy ott és akkor ennyit ért a lidokain. Pedig még az a fájdalomcsillapító injekció is bőven hatott még amit szülés közben kaptam. Már nem lett volna szabad, hogy hasson, de miután megkaptam annyira gyorsan meglett a kicsi, hogy nem volt ideje kimenni belőlem így szülés után még sokáig "beájulgattam" a szertől. A varrást így is éreztem. (egyébként mindegyik gyermekemmel éreztem a varrást, a legrosszabb a méhszáj varrása volt eddig)
2011. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ó,ha 45 percig kellett volna kibírnom,azt,amit 15 percig is alig bírtam...

A második gyerkőc születésekor is vágtak. Amikor beadták az érzéstelenítőt még nem tudtuk,hogy gondolatban a doki fejét rugdosom majd... Azt mondta a doki,hogy azért nem hatott az érzéstelenítő,mert az előző metszés nem gyógyult rendesen. (2 év van a 2 gyerkőc közt,a kisebb gyerkőc súlyra és hosszra is kisebb lett,így nem is értem,miért kellett vágni...)


Most itt ülök 24hetesen,és azon izgulok-most,hogy a kérdésedre rátaláltam- hogy megint vágni fognak majd,és akkor megint nem fog hatni az érzéstelenítő... Eddig az utófájások izgattak,amik többedik szülésnél erőteljesebbek... most már a gát miatt is izgulhatok...


Jó babázást!


Üdv:2gyermekes,24heteske

2011. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!