Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező első babánál a...

Kötelező első babánál a gátmetszés?

Figyelt kérdés

Volt akinek első babánál nem kellett gátmetszés?

37 heteske


2009. jan. 10. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem volt, és hidd el, jobb, ha vágnak, mintha szerte szét szakadnál.

Egy pici vágást könnyebb összestoppolni,mintha keresztbe repednél.

Nem vészes,ne félj töle,ja, és a hüvely izomzata is rugalmasabb marad,ha vágnak, mintha fél óráig vissza kéne tartanod a tolófájásokat,hogy kitágulj rendesen és ne repedj, mert ott ugysem húzodnak vissza teljesen az izmok,tehát 'lötyögös' leszel belülről.

2009. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Szülésnél általában annyira szétbombáz belűről a kicsi hogy tényleg nem azon a 2 centis vágáson múlik az élet. Ja és tényleg nem leszel utána befőttesüveg:-)
2009. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szia ezen én is paráztam,és végül vágtak.Ráadásul vacuummal szültem,tehát kívül belül varrtak.Maga a vágás nem lett nagy de így könnyebben kifért a kicsim(mert nem akartam tágulni)-és ez a lényeg
2009. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én nem félek tőle mert ha kell hát kell, nem gond. Azért érdekelt mert mindenkitől azt hallom hogy az orvos dönti el, de szerintem ez már rutinszerű. Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok.

2009. jan. 10. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Általában mindenkinél szoktak gátmetszést csinálni, ha első baba. Nagyon ritka, akinek nem kell. De ne félj tőle, akkor, ott meg sem érzed! Én azt sem tudtam, vágtak-e, csak arra figyeltem már föl, hogy varr a dokim. De az utóbbira is lehet érzéstelenítést kérni.
2009. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem fontos a gátmetszés mert tényleg lényegesen könnyebben gyógyul egy vágás mint egy repedés!

Valamint gátmetszésnél kicsit felvarrják a hüvelyt tartó izmokat szalagokat ami a terhesség alatt megereszkedtek így kisebb az esélye hogy idős korban elő esik a méhed!

2009. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az elsőnél csináltak-2 varratnyi,picike volt,és SEMMI belső sérülésem nem volt-a 2.nál nem csináltak,és ekkor sem volt SEEMI belső,vagy külső sérülésem.De ma már nem végzik rutinszerűen többedik szülés esetén.Az Istvánban-ott szültem-még első szülésnél is van,h nem vágnak(ma már).
2009. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Jelenleg sajnos még rutinszerűen vágnak első babánál, de nem azért, mert minden esetben kell.

Aki azt hiszi, annak szólok: a repedés nem minden előjel nélkül egyik másodpercről a másikra történik, és nem is feltétlenül akkora, amekkora már gondot okoz. A hüvelyt fel lehet készíteni szülésre, a gátvédelem nem a szülőszobán kell, hogy kezdődjön, de tény, hogy a lényeges része a szülésznő, szülész kezében van.

Én azon szerencsések közé tartozom, akinek rutineljárás (mert külföldön a gátvédelem a normális, a gátmetszés a komplikáció) keretében gátvédelemmel zajlott a szülése. Kb a második terhesgondozáson megkaptam a pakkot, benne volt minden a gátvédelemről, gátmasszázsról és arról, hogy milyen olajat kell vennem hozzá. 36. héttől csináltuk otthon a gátmasszázst, a szülész a kórházban még a szülés megindulásakor megnézte, hogy milyen a hüvelyem szerkezete, akkor megmondta, hogy szerinte nem lesz gond és menni fog a védelem. Azt mondta, hogy ezt már akkor sejteni lehet és ha úgy érzik, hogy valakinél a szövetek miatt nem menne a gátvédelem, akkor nem erőltetik. Tágulás után, amikor már érezni a baba fejét, akkor ismét szólt, hogy a hüvelyem is rendben és a baba sem túl nagy, valamint folyamatosan masszírozta és síkosított olajjal. Az olló és a gátmetszéses készlet végig ott volt a szülőágy mellett, hogy ha mégis repedés gyanú lenne, akkor inkább vágjanak. Nem hagytak volna szétrepedni.

A vége az lett, hogy első, közel 4 kilós babámat (36os fejkörfogattal) gátvédelemmel sikerült megszülnöm. Nem tartott egy órán keresztül a kitolási szakasz, néha leállítottak, néha időt kért a szülésznő, hogy a hüvelyt a baba fejéhez igazítsa, majd nyomhattam tovább. Az első tolófájástól talán 20-25 perc telt a baba megszületéséig, a szülőágyon ebből talán 10 percet töltöttem, mert ugye az első tolófájások csak lefelé nyomták a babát.

Nem tudom milyen gátmetszéssel szülni, de örülök, hogy nálam nem volt rá szükség. Nem varrtak, nem mentem varratszedésre, másnap reggel már törökülésben ültem az ágyon és nem fájt semmi, nem szereztem sebet szüléskor, nekem ez jó volt. Két héttel szülés után mindenben a régi voltam lent. Nincsenek vizelettartási problémáim, a hüvelyem visszahúzódott az eredeti méretére (a férjemmel úgy érezzük), az izmaim működnek.

Nagyon fontos, hogy tudd, a gátvédelemhez egy tapasztalt szülész kell, akinek rutinja van ebben.

És a kérdésedre pontosan válaszolva: más országokban a nők 60%-a a babáját is meg tudja gátvédelemmel szülni kezelendő repedés nélkül.

Vicces: eleinte azt bántam, hogy nem Magyarországon szülök, de most úgy döntöttünk, hogy csak azért maradunk néhány évet külföldön, hogy a második babámat is ezekkel a feltételekkel tudjam megszülni, mert már félnék otthon szülni (itt nincs hálapénz, mind a szülés, mint a terhesgondozás ingyenes, nem kezelnek betegként, nem kell állandóan vizsgálatokra járnom, nem indítják a szülést, amíg nincs indok, nem vágnak ok nélkül, stb). Bocsi, ez már más téma.

2009. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Hát igen ez Magyarország és itt más mint külföldön. Nekem nagyon hasznos volt a válaszod. Gratulálok a babádhoz és sok sikert a következőhöz is. A többieknek is köszönöm azok is hasznomra válnak. További szép babavárást és könnyű szülést aki még előtte áll.
2009. jan. 11. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!