Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki 38-40 évesen (vagy idősebben) szülte első gyermekét gátmetszés nélkül, ám tudatosan nem készült rá, nem is akarta?

Figyelt kérdés

Légyszi tapasztalatokat írjatok,és lehetőleg olyanok,akikre ez mind igaz!

Köszi! :)


2011. aug. 9. 09:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,hogy a GÁTMETSZÉST nem akarta tudatosan elkerülni,hanem megúszta!!!
2011. aug. 9. 09:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Szinte minden kórházban kötelező gátmetszés van az első gyereknél. Nincs gátvédelemre idő és pénz. Menj magánkórházba, vagy szülj otthon, ott talán el tudod kerülni. De a korod miatt ne is reménykedj benne.

Én Tatabányán szültem, kiröhögöt a fogadott orvosom, amikor gátvédelmet említettem neki!

4 hónapja szültem

2011. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát de örülök...ha nem írom ki a kérdéshez,hogy nem kérek leoltó válaszokat,hát tuti azt kapok!Ki mondta,hogy rólam van szó? És ki mondta,hogy 40 éves vagyok? És azt ki mondta,hogy első gyereknél kötelező a gátmetszés? Nem egy olyan ismerősöm van,aki így szülte az elsőt!(nem otthon szültek se nem magánkórházban).
2011. aug. 9. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már mindenhol lehet kérni gátvédelmet, s ha esetleg nem megy gátmetszés nélkül, akkor szülés közben szól a szülésznő. Szerintem ez nem függ össze a korral. Ja és ez a magánkórházas dolog hülyeség, én sem magánkórházban fogok, mégis megoldható a gátvédelem. Én is nagyon szeretném ha így sikerülne, aztán majd meglátjuk. Függ attól ki mennyire tud tágulni, meg a baba méretétől, fejmérettől... de drukkolok az ismerősödnek! A letolókkal meg ne is foglalkozz!!!!!
2011. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Kecskeméti vagyok-itt vágnak még az 5.gyereknél is... ez a protokol. Nem törekednek a gátvédelemre.


Kétszer szültem, de Pesten a Szent Imrében- itt kapásból, mondás nélkül így indultunk a szüléseknek, az elsőnél megtett mindent a szülésznő, de kellett vágni kicsit- kicsit nagy feje volt a babának, másodjára viszont gátvédelemmel szültem- akkor már sikerült.


HOgy a kérdésedre is válaszoljak, amikor a második babám született, még csak 33éves voltam, de a szobatárasam egy 39éves hölgy volt, aki első gyerekét szülte, teljesen problémamentes volt a terhessége, totál jó eredményekkel, nem kellett amnióra sem mennie, és gátvédelemmel, egy öltésnyi belső varrattal megúszta a 4órás szülését. Szóval minden jól alakult nála, a terhesség a szülés, nagyon ügyes volt.

2011. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább vágjanak, mint repedjél
2011. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok:

én nem a gátmetszés ellen vagyok, csak a felesleges gátmetszés nem tetszik, és azért esetleg meg lehet próbálni szülés közben a gátvédelmet, nem? Nálam is próbálták első szülésnél, de nem ment, a szülésznő el tudja dönteni hogy kell-e vágni, vagy nem.

Nekem csak ez a hozzáállás nem tetszik, hogy alapból meg sem próbálják. Természtes, hogy jobb, ha vágnak, mintha reped az ember.

Mivel az első szülésemnél volt gátmetszés a másodiknál nem volt, így van összehasonlítási alapom, hogy milyen volt a két szülés, és főleg utána a felépülés. Szerintem nem is kell leírnom.

2011. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!