Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor is könnyebben jön...

Akkor is könnyebben jön általában a második baba, ha az elsővel tágulási gondok voltak és a császár elkerülése végett méhszáj szakítást végzett az orvosom az elsőnél?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, mert idegen orvosnál (éppen ügyeletesnél)

fogok szülni és már az első babábnál tágulási gondok voltak, még az infúzióra sem tágultam, pedig már órák óta 2-3 perces fájásaim voltak, most félek, hogy újra ez lesz, vagy tényleg könnyebb a másodiknál, az első 3 éve volt, számít ez valamit is? Ráadásul ha nem tudok a most a saját orvosomnál szülni, akkor esetleg még császár is lehet belőle? Meddig hagynak vajúdni, mennyi idő alatt kellenne centiket tágulni?


2009. jan. 10. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy meddig hagynak vajúdni,az orvosodtól és a baba állapotától is függ.Arra nincs szabály,h mennyit kell tágulni adott idő alatt.Én az elsővel 4,a 2.babával 2 órát vajúdtam,de nekem anyukám is könnyen szült.Ez sajnos típus kérdése is.De sztem olyan nincs,h az egyik gyereknél nem tudsz tágulni-még infúzióval sem-a másiknál pikk-pakk megy minden.Nem akarlak elkeseríteni...De ha a dokid jó fej,nem fog hagyni szenvedni(sokáig vajúdni)és olyan áron simán szülni,h kárt okoz.Ja,az én két gyerekem között 16 év korkülönbség van.
2009. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!Én az első babámmal 16 órát vajúdtam még az infuzióra is nehezen indult meg!

Most szültem 2hete és az első fájás kezdetétől 3 órára pikk-pakk megszültem!Ég és föld volt a kettő!

Sokkal fájdalmasabbnak de rövidebbnek is éreztem!

Remélem neked is könnyű lesz én ezt kívánom!

2009. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!