Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ciki ha csak 20000-t adok a...

Ciki ha csak 20000-t adok a szülésnél?

Figyelt kérdés
Ezt is nagyon nehéz megspórolni, mert egy fizetésből élünk azt is albérletbe, és a babaholmik sem dobálják utánam ingyen. Nem fog rosszabbul bánni velem a doki? Vagy a varratszedésen adom oda és úgysem emlékszik, hogy kitől mennyit kap? Olyan kínos...
2008. jan. 11. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
én még nagyon az elején járok a dolognak és nem tudom az én dokimnak menyit szoktak adni de az biztos hogy ez éngem nem fog befolyásolni anyit adsz amenyit bir a pénztárcád az sem lenne baj ha nem adnál mert ő ezért van fizetve nyugi valamikor írtak itt egy jó sztorit erről érdemes lenne kikeresned megéri :)mulatságos jó bab várást
2008. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem ciki! Ha ennyit tudtok rászánni, akkor ennyit adtok... Ezért nem kell rosszul érezned magad! Elvileg nem is kéne semmit se adni a dokiknak, csak van olyan undorító alak is, aki előre leszegezi, h nála mennyi egy szülés! Úgyhogy úgy válassz orvost! Én pl magánorvoshoz járok, aki alkalmanként elkéri a maga kis pénzét, azonban eddig mindennel csak bonyodalom volt (egy vérvételért 2* kell 40 km-t utaznom a kórházba stb), hogy szerintem akkor sem járnék rosszabbul ha szakrendelésre járnék (úgyhogy én is meggondolom még, h mennyit kap majd ez a doki, mert az eddigi teljesítménye alapján nem érdemli meg). De pl egyik ismerősöm, aki most szült végig egy nagyon lelkiismeretes dokihoz járt SZAKRENDELÉSRE és egy forintot nem kért el egész terhessége alatt, és a szülés után sem követelte a pénzét! És vele 10* különbül bántak ugyan abban a kórházban, mint velem, akinek magándokija van.

Szóval ezzel a kis regénnyel csak azt akartam érzékeltetni, hogy fontos, hogy milyen dokit választasz és akkor nem lesz az ilyenből kellemetlenséged! Sok sikert! 20 hetes kismama

2008. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
èn egy fillért sem adnék, pedig megtehetném. De ha úgy gondolom elmennék minden alkalommal a doki magán rendelésére, és az ügyeletes dokinál normálisan megszülném, és egy fillért sem adnék. A pénzt nem előre utánna adja mindenki, és akkor már nem tud veled rosszul bánni. A pénzt azért fizeted, ha be hívod a dokit. Pl este szülsz ő nem ügyeletes, de te őt akarod, na akkor azért illő megfizetni hogy a te két szép szemedért befárad mondjuk vasárnap este.(mondjuk ezért is illő lenne nekik számlát adni) De az ügyeletes doki ha nem bánik esetleg jól veled, panaszkönyv, vagy ilyesmi, és őt meg a tb-nek kell kifizetnie nem neked.
2008. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én fogok fizetni, mert elég bonyolúlt eset vagyok fizikaiag is pszichikaliag is. Kész macera vagyok. De több ismerőstől hallottam, hogy ők csak bementek a kórházba amikor itt volt az idő és az ügyeletes dr teljesen korrekten levezette a szülésüket. Sztem, ha most épp nem álltok úgy, lehet, hogy sokkal hasznosabb lenne, ha azt az összeget is a babára tudnátok költeni. És igen, utólag már úgyse tud mit tenni a dr, ha meg úgy érzed, hogy mégse volt annyira jófej,mint szeretted volna, akkor már az esetleges varratszedésre máshoz is tudsz menni. A dokik is tudják sztem, hogy nem mindenki tud neki pénzt adni. Legalábbis remélem. Sk boldogságot és nyugit Nektek!!!
2008. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy fillért sem adnék neki...nem elég nekik a vizitdíj meg a több???...Tömik ezeket épp eléggé ne adjál te csak semmit! Nektek és a babának is sokkal nagyobb szüksége van rá! Nem fog küldömből bánni tejelik őket rendesen!
2008. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem lehet ciki, és nem lehet kérdés, hogy mennyit adsz. Ha a doki nem mondja előre (mert van olyan, aki sajnos mondja), akkor nem "állapodtatok" meg semmiben. Én olyan városban szülök, ahol nem lehet orvost fogadni a kórházban, csak 3-at, akit a főorvos kijelölt, de ők 90-100 ezret kérnek. Ennyit pedig nem vagyok hajlandó fizetni, úgyhogy én is az ügyeletesnél fogok szülni, mint itt mindenki. És majd meglátod, hogy a szülés alatt nem sok dolga van (természetes szülésnél), tehát így is épp eleget kap. Ezen ne izgulj, örülj a babádnak!
2008. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a ciki, hogy egyáltalán adni kell.

Komolyan, amúgy is annyi minden másra kell gondolnia egy kismamának-és még ez is plusz stressz.


Ha adni akarsz, annyit adsz amennyit tudsz.

Mint előttem is írta valaki, azt úgy is utólag adod (pl. a varrat kiszedés után, akkor a legcélszerűbb. Mert utána már úgysem látod, max. 1x)-után már nem tud mit csinálni, ha nem elég.

Max. visszaadja, mert hallottam -sajnos- már ilyet is.

2008. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam, hogy keveselli majd, mert 30 ezret adtam, pedig vasárnap hajnalban kellett bejönnie hozzám. 5-től 9-ig ott is volt velem! Nem kötött ki előre összeget (ha ilyet mondd egy doki, keress másikat!). Hétfőn szültem, és csütörtökön engedtek haza, akkor adtam oda a pénzt. Pechemre nem szedte ki a varratot, azt mondta, jobb lenne várni még egy napot. Idegeskedtem, hogy másnap majd bunkó lesz (kávépénz nem kell, vagy ilyesmi...), de teljesen normális volt. Add oda varratszedés után, és kész! 20 ezer is nagyszerű óradíj, egy kezdő tanár egy hétre kap ennyit!
2008. jan. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!