Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt aki felhívta az...

Van itt aki felhívta az anyukáját a vajúdás kezdetekor? . Az enyém elvárja hogy hívjam fel, mert egy másik városban lakik, és nem akar "lemaradni", ez normális?

Figyelt kérdés

Hiába mondtam hogy a szülés egy intim dolog és nem akarunk szólni senkinek amikor megindult, majd felhívunk mindenkit utólag (a férjem velem lesz), mert nem akarom hogy izguljanak. Anyu szerint ez egy jó izgalom, nem idegeskedés, és nagyon akarja hogy szóljunk.

Szerintem ez hülyeség, meg szeretném tartani a szülés intimitását magamnak meg a férjemnek, szerintem anyunak tudomásul kéne vennie, hogy ilyenekről a nagyszülő "lemarad" és kész, nem? 32 éves vagyok, 12 éve nem lakom otthon (anyu 52) nem kellene már leválnunk egymásról? Vagy én vagyok túl zárkózott?

És hogyan szereljem le, hogy ne legyek bunkó? Már egyszer próbáltam rávenni, hogy ne hívogasson mindennap (40. hétben vagyok) de akkor elővesz egyfajta mártír hangnemet, hogy én "megtiltottam" a telefonálást, holott csak kértem, mert engem zavar, hogy olyan érzésem van, hogy a küszöbön toporog, jöhetnek-e már apuval.

Felajánlottam hogy naponta írok smst, hogy még semmi, de ez se jó neki. Én ezt valahogy tolakodásnak érzem, de talán amiatt csinálja, mert első unoka lesz (anyósoméknál a hetedik lesz, ők itt laknak három utcányira, és hetente egyszer látnak, nem is zavarnak, soha nem jönnek át.)

Most mit csináljak? (Én az a fajta vagyok, aki nem fog pl. mások előtt sem szoptatni, kivétel a férjem persze.)


2010. nov. 16. 18:49
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Én szóltam anyukámnak,anyósomnak, és nővéremnek hogy indulunk szülni, ez természetes volt számomra hiszen aggódtak értünk.Mind a kétszer szóltunk.

22 hónapos és 3 hetes kisfiúk anyukája

2010. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felhívtam, főleg, hogy ő vigyázott a "nagyokra", mikor mi apával bementünk a kórházba. Picit próbálj meg te is nyitni, hidd el, az, hogy már nagyon várja a babát ő is, az természetes. Igen, a szülés elvileg intim dolog, de majd ott meglátod, hogy annyira mégsem az :) A szülőszobába az megy be, aki akar, ha eü. dolgozó ... Anyukád segítségét pedig fogadd el, még ha most nagyon tiltakozol is ellene! Meglátod, nagyon jól fog néha jönni :))) Az, hogy így, mindenórásan kissé feszült vagy, természetes, de próbálj meg ellazulni... mindenkinek jobb lesz :) Az érdeklődést ne vedd tolakodásnak!! Hiszen most jön az első unokája :) Újra éli azt, amikor téged várt... Az, hogy érdeklődik, izgul, még nem jelenti, hogy nem vált le rólad! Csak most tudatosul benne (legalábbis tudat alatt), hogy nagymama lett... Nekem 4 gyerekem van, anyu máig hatalmas segítség, eszem ágába nem jutott lerázni.... örültem, hogy érdeklődik, igyekszik segíteni lelkileg... az a baba nem kizárólag a férjemé és az enyém, hanem a nagyszülőké is... nem szabad őket megfosztani ettől az érzéstől. Persze, ne engedd, hogy irányítson, de a segítséget fogadd el :)
2010. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első baba lesz, anyum lesz bent a szülésnél.Így beszéltük meg, a férjem, nem akar, és ha őszinte akarok lenni, anyum sztem majd jobban meg is tud nyugtatni közben.

DE! Ha nem is ő jönne be, én elképzelhetetlennek tartom, h ne szóljak neki induláskor...Nálunk nagyon szoros a kapcsolat, sztem nálatok se veszít semmit az intimitás, ha szólsz neki. Hagy örüljön, ha ennyi boldoggá teszi:)

Ha lányod lesz, te is sztem örülnél egy ilyen gesztusnak majd tőle!

2010. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Én felhívtam, meg apumékat is (elváltak), és a tesóimat is, meg a barátnőimet is (két nagyon jó barátnőm van).

A vajúdás alatt jó is volt, izgultak velem.

Aztán amíg varrt a doki, mindenkit felhívtam, hogy megszületett a kicsi:)

2010. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

Fura lehet a kapcsolatod anyukáddal.

Anyu tudta, h megyek szülni, és egész éjszaka virrasztott velem, (ő otthon volt), első dolgom volt szólni neki, h megindult a szülés.


A férjem volt bent, de ha ő valamiért nem tudott volna, biztos anyut érem meg.


Amikor külön laktunk, én mindennap hívtam, mindennap beszéltünk pár percet, pedig akkor terhes sem voltam, egyszerűen hallani akartam a hangját, és ő is az enyémet.


Mondjuk nekünk tényleg különleges volt a kapcsolatunk, pl anyu megérezte mindig, h mi van velem, és fordítva.


29/N

2010. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
58%

Én ugyan így voltam csak éppen forditva az anyósom volt ilyen.

Én sem szóltam senkinek, hogy elindultunk a kórházba. Akkor is és most is azt gondolom, hogy nagyobb a meglepetés ha utána szólunk mikor meg van a baba és nem agyon izgulják magukat.....hogy mi van már mi tart ennyi ideig? mIért nem hivnak már? Meg hogy közbe felhivjanak...engem pokolian zavarna.

Megkértem anyósomékat, hogy ha a babát hazavisszük akkor birjanak ki 1 hetet míg összeszokunk vele, hisz nem volt még előtte gyerekem nem tudtam milyen az.

Mikor hazaértünk rá 1 órára már itt toporzékolt az ajtó előtt hogy ő már pedig nem bir 1 hetet várni és látni akarja a gyereket. Akkor zavarta elég sokáig hogy a hálószobánkban van a gyerek és hogy nem engedtem be senkit bemászkálni....miért is kéne ha a baba alszik??

Aztán naponta 6-7x felhivott a leg lehetetlenebb időben és ha nem vettem fel akkor addig hivogatott mig el nem ért.

Most nemsokára megint szülök de épp ma mondtam el neki a "miheztartást" mert most meg a kislányomnak kell majd megszoknia hogy testvére van és nem csak ő lesz már.


A véleményem az hogy te sem fogsz másképp járni mint én, ez az érzésem.

2010. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért sérülne az intimitás attól, hogy szólsz, jön az unokája. Nem fog rátok rontani a szülőszobán, és bámulni, ahogy kibújik:)

Azért gondolj abba is bele, hogy ez lesz az első unokája, ez nagy boldogság egy nagyszülőnek.

Én nem érzem úgy, hogy le kellene válnom anyámról, nem is vagyunk összenőve, de az életem része, és hosszú időn át meghatározó személye volt. A mi kapcsolatunk nagyon jó, eszembe sem jutott, hogy nem szólok neki.

Szerintem kicsit lehetnél jobb fej az anyukáddal, hiszen nagyon sok nagyszülő tojik az unokájára, és a saját gyerekére is. Inkább örülj, hogy ennyire izgalommal várja az unokáját. Szerintem ez annyira megható.

2010. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írj egy sms-t de ha nem érzed úgy hogy beszélgetni szeretnél Vele akkor ne hívd! Így tudja majd, hogy mi a helyzet, aztán a férjed majd felhívja ha megszületett a pici! De ne idegeskedjél ezen :)

Könnyű és gyors szülést kívánok, sok egészséget!!!

2010. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Hát én több, mint 10 embernek írtam, hogy a vajúdóban vagyok :) Éjszaka kerültem be, akkor csak a szűk családnak szóltunk (férjem végig velem volt) aztán reggel 6kor nem bírtam tovább és írtam. Majdnem 2 napig vajúdtam, úgyhogy jó volt közben tartani a "külvilággal" a kapcsolatot. A vajúdásban nem találtam semmi intimet, a szülés valóban az, de szerintem attól nem vész el a varázsa, hogy tudják, hogy szülsz. Számomra kicsit furcsa a gondolkodásod, de ezzel nem akarlak megsérteni, mindannyian különbözünk.....de szerintem írj neki egy sms-t, add meg neki az örömöt, hogy Veled izgulhasson. Biztos jól esik majd, ha később segít neked, mikor fáradt leszel, ennyit megérdemel, hogy veled izguljon, hiszen az Anyukád :)

De ez csak az én véleményem és úgyis minden úgy történik majd, ahogy Te szeretnéd.

2010. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én hívtam anyumat, tesómat, anyósomat mindenkit , olyan jó volt tudni, hogy velem izgulnak. Nekem természetes volt, pedig NAGYON-NAGYON rossz volt anyummal a viszonyom a terhességem alatt, de reggel ő volt az első aki bejött kórházba. Egyből megváltozott. Utána is mindenkit felhívtam. Anyud szerintem csak lélekben veled akar lenni,nem fog zavarni, meg bemenni :-). Neked is lesz most egy kisbabád, aki egyszer majd anya/apa lesz, te nem szeretnéd tudni amikor nála elkezdődik majd? ez szerintem nem "leválás" függő. Én más szemmel nézem anyukámat mióta én is anya vagyok. Ő adott nekem életet, és én meg az Ő unokájának, ez egy CSODA, és egy picit Ő is a része akar lenni:-) Szerintem ne vedd el tőle! De te tudod.

Könnyű szülést


Az intimitás, meg csak akkor van amikor a babát a hasadra teszik:-)Akkor viszont nagyon!!

előtte én sétáltattak, zuhanyoztam, gépre tettek stb... fél óránként vizsgálat, minden volt csak nem intim a vajúdás :-)

2010. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!