Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valaki aki szült már...

Van valaki aki szült már természetes úton faros és fejvégű babát is?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, legjobb lenne természetes úton megszülnöm, de a doki a császár mellett van, mert faros, fiú és első baba. Érdekelnének tapasztalatok, hogy mennyiben más így megszülni.Köszi Mindenkinek előre is!
2009. jan. 12. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Az én lányom a 38. hétre koponyavégű fekvésből medencevégűbe váltott át. Engem is császározni akart a dokim. Én viszont annyi érvet hallottam a spontán szülés mellett, hogy ragaszkodtam hozzá (ennek ellenére a nőgyógyászom nem szerette volna). Szerencsére az ügyeletes doki meggyőzte és 2 óra 15 perc alatt megszültem a kislányomat.


Ja, kb. 2.500 és 3.500 gramm közötti babáknál vállalják a spontán szülést farfekvés esetén. Jelzem, a lányomat 3.600-ra "saccolták" és 3250 lett. Ennyit a becslésről.


A szülés menetében annyi változás van (a koponyavégűhöz képest), hogy néhány tolófájásig (nálam ez 4 volt) visszatartják a babát, hogy "egyben" ki tudjon jönni. Koponyavégűeknél azért nincs ezzel gond, mert a baba legnagyobb testrésze - a feje - deformálódik, és szélesíti az utat a többi testrésznek. Mivel a mi esetünkben a popó van elől -, ami ugye elég puha - nem tud ez a természetes tágulás bekövetkezni. Szóval a doki a kezével visszatartja a babát, amiből semmit sem érzel igazából. Aztán mikor már eléggé kitágultál, egyszerűen csak kipottyan a következő fájásnál a baba. Vicces, de így van.


Könnyű szülést!

Zita (8,5 hónapos kislány anyukája)

Ja, azt elfeljetettem írni, hogy nekem is első baba volt.

2009. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Én nem szültem még fejvégű babát, és szerencsére faros babát sem.

Az én babám is faros volt, fiú és első gyerek. Nagynak is saccolták. Én nagyon féltem ezek miatt a természetes szüléstől. 13 napot túl is hordtam, azalatt végig rettegtem attól, hogy mi lesz velünk. Az orvosom szerint az ilyen esetek 80%-a császárral végződik. Nálam is ez történt, és azt gondolom jobb ez így, mintha sérült volna a baba. Egyébként 59 cm és 3850grammal született.

2009. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy közeli ismerősöm szült faros babát, hamar meglett neki, bár a 4. gyereke volt. Nagymamám is szült faros babát, nagypapám volt a bába:D
2009. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ikreket szültem úgy , hogy az A baba volt fejvégű, a B pedig faros. Szerintem egyforma nehezen születtek. Annyi különbség volt, hogy a faros babát az orvos kézzel segítette a lábánál fogva. Könnyű szülésem volt, vajúdással együtt 3 és fél óra alatt meglettek.

Ja, most olvastam, hogy fiú, ott más a helyzet faros babánál, mert a nemi szervre nagyon kell figyelni nehogy valami baj történjen, ezt az orvosomtól hallottam, ha fiú akkor más a helyzet. Szerintem halgass az orvosra!

2009. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!