Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek mit csinálnak...

Akik már szültek mit csinálnak másképp a vajúdás-szülés, kórházban töltött napok alatt másképp, ha most újra kellene kezdeniük?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdással kapcsolatban az volt a legnagyobb tévedésem, hogy nem készültem fel lelkileg a fájdalom nagyságára. Elviselhetetlennek éreztem, talán azért, mert az Edá-ban bíztam, és csak féloldalasan hatott.


A gyermekágyon nem adnék a babámnak cumisüveget, ha újra kezdhetném. A cumisüveges cukros víznek köszönhetően olyan jó kis cumizavara lett, hogy itthon már egyáltalán nem akart szopizni. Rengeteget küszködtem, szoptatási tanácsadót is kihívtam, mire sikerült ismét szoptatnom.

2010. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezdenék úgy szülésbe többé, hogy előtte közvetlenül nem csinálnak egy UH-t. A kisfiam nyakára háromszorosan tekeredett a köldökzsinór, ezért már nem volt elég hosszú ahhoz, hogy megszüljem, és szabályosan ki kellett rángatni belőlem, kissé ijesztő volt. Ha megcsinálják az egyébként tervezett UH-t, ami nem tudom miért maradt el, akkor császároznak, és nem szakad szanaszét az egész alfelem méhszájig, illetve a záróizmot sem kell egy óráig stoppolni.

Okosabb lennék a szoptatás terén, és kezdettől használnék bimbóvédőt, fejnék. Így nekem jobban ment volna, biztos vagyok benne. Mert vártam én, hogy kialakul az igény szerinti szoptatás, meg majd csak begyógyul a mellem, de nem így lett.

2010. nov. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bimbóvédö semmit nem használ a fájdalom ellen az arra van ha kicsi a cic és abba nem tudja rendesen szopni akkor ezen keresztül szopja, de fájni ugyan úgy fáj vagy jobban.


Èn mindent ugyan így csinálnék, habár a kitolási szakasz igen hosszura sikerült és vakummal tartották a babát mert vissza csúszott mindig, de sajna ezellen csak császár van amit elöre senki nem tud.


viszont nekem nem tették rögtön mellere mert iszonyat sokan voltak a szülöszobán pedig szuper ellatás volt de mindenki rohangált mert más szülések is aznap komplikáltak voltak. aztán nem indult be a tejem, semmi nem jött, és mire elindult már tökre kivoltam lelkileg. otthon sem indult be rendesen pedig szegény gyerek folyamatosan szívta.


én t´paszert is adtam neki a korházban is (nálunk nem cukros vizet hanem egy speckó újszülött tápszert adnak neki ami olyan híg mint az elötej, és ha nem indul be akkor kap rendes anyatej szerü tápot). (külföldön élek)

sokkal nagyobb tpasztalatom van hogy kellett volna a szoptatást csinálni. pl elve bimbókiemelövel mert a bimbóm nagyon picike, aztán állandóan csöpögtetni a mellbimbóra h0ogy szopjon és ne sírjon stb...


ezért van az hogy a legtöbb nö aki elsönél nem tud szoptatni a másodiknál nincs probléma.

2010. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok nélkül nem engedem, hogy beindítsák a szülést(burokrepesztés).Nem fogom engedni, hogy 2 napig étlen-szomja vajúdjak, miközben félóránként tágít a szülésznő.

Streptococcus fertőzésem volt, kaptam antibiotikumot szülés után, de a babámat 6 napra inkubátorba tették, ok nélkül, biztos, ami biztos alapon. Ez teljesen felesleges volt, számtalan orvos alátámasztotta. Mai napig nem tudom feldolgozni, hogy addig nem lehetett velem, nem szoptathattam.

Szóval nem egy bababarát kórház volt és ez igencsak embertelen helyzeteket tud szülni.

2010. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem szuper szülésem volt szerencsére, semmit nem csinálnék másképp!!! max annyit h nem mennék be olyan hamar a kórházba ,de jobb a biztos nyugalom :)
2010. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én többet kérdeznék a dokiktól, és jobban kiállnék magamért és a jogaimért. Nem feltétlenül engedném meg, hogy a nővér bunkón bánjon velem. Az igénytelen szobatársakat elküldeném fürdeni. Volt egy szobatársam, aki szülés után 1hétig nem fürdött. Éjjelente azt hallottam, ahogy vakaródzik középütt... Reggel meg kirázta a földre a tetveit...
2010. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szülés előtt a vajúdásnál megpróbálnék enni kicsit vagy legalább szőlőcukrot, mert rettenetesen elfogyott az erőm pedig nem is volt hosszú a vajúdás (össz. 4 óra volt). A probléma az volt, hogy öklendeznem kellett a vajúdásnál ezért nem is mertem enni, gondoltam úgyis kijönne.
2010. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem készültem fel a fájdalomra...gondoltam, hogy fájni fog, de hogy ennyire...és nem is tudtam átadni magamat a fájdalomnak a vajúdás alatt, és ezzel szerintem megnehezítettem a baba dolgát és a sajátomét is. Következőre valahogy erre kellene edzeni magam, csak fogalmam sincs hogyan...

Amúgy nekem is indított szülésem volt, és szerintem a baba még nem akart volna jönni...szóval ezt sem biztos, hogy engedném még egyszer.

Amúgy igazából mindent másképp csinálnék, mert sajnos nincs jó élményem a szülésemről. :(

2010. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem adnék pénzt a dokinak akinél szültem. A fogadott orvosom elutazott, az ügyeletes doki rendes volt, de kár volt neki pénzt adni. Nem érdemelte meg. Szülés után egyszer sem nézett rám.
2010. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem adnám be éjszakára sem a babát a csecsemősökhöz. Nagyon rendesek voltak, de teljesen indokolatlan volt éjjelre visszavinnem a babámat az újszülött osztályra, mert 2 ágyas szobában voltam egyedül, és a tejem is beindult. Csak attól féltem, hogy valami kárt teszek benne, nem ébredek fel éjjel, nem tudom majd megnyugtani, ha sír stb.


OFF

Nálam is burkot repesztettek, de én már vérezgettem, és a doki mondta, hogy már a magzatvíz is zöld volt, belekakilt a baba, nem érezte jól magát odabent. Hamar tágultam, gyorsan lezajlott a szülés.

Szőlőcukpr jó ötlet, én ettem a vajúdás közben (a legdurvább résznél már nem).

2010. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!