Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy valószínűséggel császár...

Nagy valószínűséggel császár lesz a második szülésem is. Hogy zajlik a SOTE I-en? Illetve a normál szülés is érdekelne, és a szülészeti osztály is.

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én programozott császárral szültem ott 8 hónapja. Előtte egy nappal befektettek, a terhesosztályra. Szerencsém volt, mert éjjel a szülésznőm volt az ügyeletes így nem kellett a többi nővértől kérdezősködnöm, mert volt köztük egypár bunkó (már bocsánat, de így van). Másnap délelőtt műtöttek, reggel a szülésznőm készített elő, beöntés, borotválás, művéna, és már döntötték is belém az infúziót. Mikor feltoltak a műtőbe, megmutatták, hogy kell ülni, mikor beadják a spinálist. A műtősök amúgy nagyon aranyosak, türelmesek és eszméletlenül kedvesek voltak. Megkaptam az érzéstelenítőt, utána jött a doki berakta a katétert és már vágtak is. Kb 5 perc és kinn volt a bébi. Utána az őrzőben voltam másnap reggelig. Ott voltak kedves és kevésbé kedves és megértő nővérek. A babát egyszer hozták fel 10 percre. Másnap kerültem a csecsemőosztályra, na azt nem minősíteném. Egy védőnő volt aki nagyon kedves és segítőkész volt, atöbbit hagyjuk. 3 nap után úgy engedtek haza, hogy nem volt tejem, a gyerek ordtott már az éhségtől és még tápszert sem írtak fel a gyerekorvosok, mindez hétvégén. Végül anyukám itthon sokat sgített és lett tejem is.

A párom végig mellettem volt a műtőben is. Mindent összevetve ki lehet bírni azt a pár napot. Nekem nagy segítség volt a dokim is, aki minden nap bejött hozzánk, nameg a szülésznőm, akiegy angyal és rengeteget köszönhetek neki.

Megkérdezhetem,hogy ki a dokid?

2009. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Prof. Rigo a dokim. Bár még konkrétan a szülésről nem beszéltünk. Az első szülésem a Bajcsyban volt, ott nagyon jó volt, császár volt. Közben meg volt egy aranyeres műtétem másfél éve, na azt nem kívánom senkinek.

Szóval ezért lesz elvileg császár megint, nehogy szétszakadjon az ott nekem. Én még egy olyan műtétet nem élek túl, az biztos.

2009. jan. 13. 11:23
 3/10 A kérdező kommentje:

Bajcsyban a műtét után már az őrzőben ott lehetett a baba velem, a szobák szépek és kényelmesek, a nővérek kedvesek voltak, és van fizetős szoba (én ott voltam. Nem a folyosón látogatnak, hanem bemehetnek a szobába hozzád a látogatóid.

És ami a lényeg, tudsz pihenni is, ha akarod leadod a babád, ha akarod ott van veled.

Szívesen visszamennék, csak így alakult, kénytelen leszek a SOTE-n elviselni a dolgokat.

2009. jan. 13. 11:27
 4/10 A kérdező kommentje:

És az apuka a műtőben a fejednél ül? Gondolom nem lát semmi véres dolgot, mert az enyém nem bírja az ilyet.

És amikor az őrzőben vagy, ott is ott lehet veled egy kicsit?

Mikortól látogathatnak meg?

2009. jan. 13. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Itt is van fizetős szoba, de nulla az esély, hogy megkapják az anyukák. Látogatni csak a folyosón lehet és ha jól emlékszem délután négy és hat között. Máskor elzavarják a látogatókat. A szobák kicsik és zsúfoltak, pihenni? No és három napig nem aludtam. Magasról tesznek rá, hogy császárrl szültél a babá csak elő éjjel adhatod le, de akkor is már négykor hozzák be. Apa csak a fejednél lehet, természetesen, és uána kísérheti a babát mikor lemérik, ellátjá, stb. Az őrzőbe apukák csak fél órát lehetnek azt hiszem délután fél öttöl ötig. Valahogy így.

Remélem tudtam segíteni.

Kitartás

2009. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem hangzik valami túl jól! A fizetősbe miért nem lehet bejutni. Az csak VIP-mamáknak van?
2009. jan. 13. 12:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4 hónapja szültem a SOTE I. Számún. Hát... Az orvosom dr. Hídvégi János adjunktus volt, akivel a végsőkig meg voltam elégedve. Volt választott szülésznőm is, aki nagyon kedves, aranyos, fiatal nő. Fájásokkal kerültem be 3 héttel a kiírt időpont előtt. Úgy volt, hogy 3 nap múlva hazamehetek, mert még nincs szülés (vasárnap volt), aztán jött egy vérvétel, ami nagyon rossz lett, így közölték velem, hogy megyünk császározni. Az orvosomat telefonon behívták, a szülésznőm pont ügyeletes volt. Én nem kaptam beöntést, leborotváltak, megmutatták, hogy milyen testtartás kell az érzéstelenítéshez, pillanatok alatt beadták, és a műtős fiú már vett is a karjába, és lerakott az ágyra. A férjem is bent volt, a fejemnél ült, nem látott semmit. A szülésznőm végig fogta a kezemet, beszélgettünk, az orvosom mindig mondta, hogy mit csinál, mi történik éppen, és perceken belül kint volt a kisfiam. Megmutatták, elvitték lemosni, a párom ment a szülésznővel, lemérték, visszahozták még egyszer megmutatni, utána vitték az intenzívre a komplikációk kivédése miatt. Én aznap éjszaka az őrzőben voltam, nem adták oda a kicsit. Másnap reggel kerültem le a csecsemőosztályra. Hát... A csecsemősök nem éppen a kedvességükről híresek. A szoptatás technikájának elsajátítása egy rémálom volt, mert úgy nyúltak hozzám, mint egy állathoz. Nem is részletezném. A babát csak egyszer adtam le a megőrzőbe, nyugodt baba volt már akkor is, nem volt többször szükség a leadásra. De akkor adod le és annyiszor a babát, ahányszor csak akarod!!! Ha nincs tej az első napokban, akkor teát adnak neki. Minden nap fürdetik. A baba veled van a nap 24 órájában, nem viszik el. Nekem (legalábbis én úgy gondolom) az orvosom intézte el, hogy 2 ágyas szobában legyek. Nagyon kellemes volt, biztos rossz az, amikor 8-10 anyuka van egy szobában, és egyik baba a másik után ordít egész nap, egész éjszaka. Van 1 ágyas szoba is, oda is be lehet kerülni, ha éppen szabad.


Mindent egybevetve: az orvosok kedvesek, aranyosak, segítőkészek, szülésznőt ajánlatos választani. A csecsemősök olyanok amilyenek, de azt a pár napot ki lehet bírni.


Szép szülést!!!

2009. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok. Az egyágyas fel van tartva az e.ü. dolgozóknak és a vip kismamáknak pl: Zséda és akár napokig is ott áll üresen, ha közel a szülése az épp oda kerülő kismamának.Amikor ott voltam ez pont így volt. De hátha szerencséd lesz. Szólj a dokidnak.
2009. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazán mehetnének a francba magánklinikára szülni ezek.

Nekik úgyis van rá elég pénzük.

2009. jan. 13. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:

A Hídvégis kismamához írnék. Én is nála szültem 8 hónapja. Te tényleg annyira meg voltál elégedve vele? Adtál neki pénzt a terhesgondozáson?És a szülésért? Mennyit? Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, ha gondolod ne válaszolj, vagy csak priviben. Igazból rosszat én sem modthatok, bár én is császáros voltam (nem programozott) és majdnem rámájult a doktor úr a műtét közben, és nekem nem mondott közben semmit és nem tett 2 ágyas szobába stb. talán keveset fizettem???

Ja, és már kb. 4 kismamáról akiket császározott, sima szüléséről nem is hallottam.

Neked mi a véleményed?

2009. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!