Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szép élményként élte meg...

Aki szép élményként élte meg a szülést és probléma mentes volt hogyan készült fel rá? (Lelkileg és testileg is)

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

1.nem néztem szülésvideókat, a szülőszobát messzire elkerültem

2. nem féltem, elkönyveltem magamban hogy fájni fog, nagyon fog fájni, de ki kell bírnom és amint vége lesz egy kisbabám a kezemben.


A szülés egy teljesen természetes folyamat , több milliárdan képesek voltak rá, pont én ne lennék az?:)

Kb.ilyen gondolataim voltak. Pedig nekem a fájdalomküszöböm az egyenlő a nullával, mégis azt mondtam a végén, rosszabbra számítottam.

2010. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlhordtam 10 napopal és már mindegy volt csak jöjjön már ki.


Igaz a kitolási rész iszonyat hosszúra sikerült de olyan voltam a szülés után mintha nem szülni lettem volna, szuper vidám kipihent. én azt mondom megkönnyebbült, pedig igen nehéz volt a vége, de eleve pozitív ember vagyok és nem keseregtem hanem örültem a végeredménynek.

2010. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem paráztam végig 9 hónapig, hogy mennyire fájdalmas lesz a szülés. A szülőszobát megnéztem (szülésfelkészítő tanfolyam), de én sem néztem szülés videókat, valamint a "kedves" rémtörténeteket sem voltam hajlandó meghallgatni. 2 nappal hordtam túl a kislányomat, végig fájdalomcsillapítás nélküli szülésre készöltem, aztán a szülésznő szószerint rábeszélt az EDA-ra. Én csak jót tudok róla mondani, egyáltalán nem fájt a szülés, semmilyen negatív hatása nemv olt az EDA-nak. :)


2 éves kislány anyukája

2010. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utánajártam mindennek, hogy bármi történik tudjam, hogy az normális és minden jól megy(olyan értelemben, hogyha valami rosszul sikerül: elakad a baba vagy oxigén kell vagy császár lesz stb... akkor is tudom, hogy az a normális amit csinálnak, visznek a műtőbe, elfordítják a gyereket, stb...)

És élveztem a terhességet, biztonságérzetet adott, hogy semmi váratlan nem történhet és olyan még nem volt, hogy bennt maradt volna a baba :D

2010. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Végig beszéltem a kisfiamhoz az egész terhesség alatt,anya gyorsan tágul, te pedig jössz, mint a gőzmozdony, az összes szülésvideót megnéztem, betéve tudtam az anatómiai részét, és állandóan azt hajtottam, h 5 óra alatt meglesz az egész.

4 és fél óra alatt megszültem.

Minden fejben dől el, nekem biztonságérzetet adott, h mindent tudok róla, bíztam az orvosban és a szülésznőben.

2010. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elhatározod, hogy azt teszed, amit a szülőszobán a szülésznő/orvos mond, ők úgyis jobban tudják mit hogyan kell csinálni (pl. levegővétel) és tényleg nem kell félni a szüléstől, a baba így vagy úgy, de megszületik! Egyébként meg pozitívan állj hozzá!
2010. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszélgess a babával, a nagyrészét ő csinálja, bíztatsd majd, és ha nem aggódsz és nem félsz, stb, ő sem fog, mert még azt érzi, amit te. Így együtt ügyesek lesztek. Életem legszebb napja volt (12 órán át tartott)
2010. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minél felkészültebben megy a nő annál könyebb neki és az orvosnak is. Fájni fog valószínűleg, de azt elfogadja a nő olyankor már valahogy. Ha kicsit is felkészült vagy, nem fogsz pánikolni, sőt eszedbe sem fog jutni. Csak lépésről lépésre szépen kibirod az egészet, és miest kijön a baba minden fájdalomnak vége. Az orvosok kezében biztonságban érezheted magad !

Én imádok visszagondolni, pedig fájdalomcsillapító nélkül szültem kétszer. Nagyon fájt, mégis szép volt. Mostmár látom :-)

2010. nov. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elfogadtam, hogy fájni fog és kész. Nem gondoltam rá, csak arra, hogy nemsokára megszületik a kisbabám. Az én felkészülésem a pozitív hozzáálással és a babával való beszélgetésekből állt.
2010. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!