Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondja (majdnem) minden...

Miért mondja (majdnem) minden természetes úton szült nő, hogy a császáros társaik a kórházban hogy szenvedtek, meg nemhogy a babát, magukat is alig tudták ellátni? Ez akkora marhaság!

Figyelt kérdés
A DOTE-n szültem, és nem tudom, csak az én császáros társaim voltak F@sza csajok? Senki nem sziszeget, na jó az ágyból felkelés kicsit lassan ment, de nevettek, jártak-keltek, hozták-vitték a babákat, nagyon jól töltöttük el azt a pár napot. Műtét szava el sem hagyta a szánkat... Amúgy néhány természetesen szült lány meg sokat panaszkodott, hogy nem tud kakálni, pisilni, de még ülni sem...
2010. nov. 22. 13:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
72%

mellettem egy 6 napja csásszárral szült nő feküdt akihez reggel 7-re jött a férj és este 7-ig ott volt, mert a 6. napon még megemelni sem tudta a gyereket, éjszakai is velem adatta oda a kicsit mikor ébren voltam. a WC-re is kísérgetni kellett, 15 perc volt mire visszament az ágyhoz.


Talán ezért.

2010. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szobában egy lány volt, aki állandóan sziszegett, meg nyavalygott, ő nem is foglalkozott sokat a babájával amikor már a műtött részlegről a gyerekágyas osztályra kerültünk, de nem azért mert nem tudott volna,hanem mert állandóan a pasijával veszekedett telefonon ahelyett. Egyébként nálunk is mindenki megoldotta hiszti nélkül a baba körüli teendőket. Szerintem ez is annyira egyéni, hogy ki hogyan éli meg, kinek mennyire fáj...,meddig fáj... Egy pár hétig tényleg kicsit nehéz volt a babát felvenni, meg ágyról felkelni..., de kibírható:)
2010. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

mert minden természetes uton szült nő ismer legalább egy császárost aki maj' besz@rt anniyra fájt és minden császáros nő ismer olyan anyukát aki természetesen szült és nem tudott pisilni, kiklni, ülni.

Oda vissza igaz. Mindkettőből van nem kell általánosítani.

2010. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Én természetesen szültem, az egyik szobatársam császáros volt. 1 napig nem tudott felkelni, én adtam neki mindig inni, én nyitogattam az ablakot, ha leejtett valamit, én ugrottam érte, nagyon sokat segítettem neki.

De amikor már fel tudott kelni, akkor is segítettem neki, hogy ne hajolgasson, ne pakoljon. Neki nagyon fájt a hasa, és nem volt pedig egy nyávogós csaj, ráadásul második babája.

Azért akárhogy is vesszük, fáj a császárseb, és nincs is ezzel semmi baj. Én sajnáltam őt nagyon.

Császársebbel együtt szerintem teljesen normális, ha az ember lánya nem járkál, nem nevetgél.

Nem ettől lesz valaki f*sza csaj vagy sem. Az majd ezután derül ki, hogy milyen anya lesz. Tök mindegy, milyen a szülés módja.

Igazából nem is értem a kérdésedet.

Örülj neki, hogy neked nem fájt a császár.

2010. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Mert, ki mondta, hogy császáros vagyok???
2010. nov. 22. 13:50
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Én hüvelyi úton szültem, napokig rohadtul rosszul voltam... Még otthon is nagy fájdalmaim voltak. Császáros szobatársaim hozzám képest irtó fittik voltak, csicseregtek a látogatóikkal, és meg irigykedtem. :-) Van ilyen is...
2010. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%
kedves kérdező kicsit vegyél vissza...
2010. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Én császáros vagyok, ikrekkel. Este 8-kor műtötek, másnap nem mozogtam, de 2 napra rá már igen. Fáj hiszen ez egy hasi seb, nem is akármekkora,de ezen túl kell lenni.Szoptatni sajnos más okból nem tudtam, de a babákat már a kórházban is elláttam, éjszaka is, az ágyszomszédom normál módon szült, éjjel nem kellt fel a gyerekhez, megvárta míg a nővér behozza, egész nap így fáj -úgy fáj a gátsebem, nem tudok kakilni.

Anyukám kivett 1 hét szabit mikor hazaértünk (1 hét apa volt itt, utána anyu)és mondta hogy nem gondolta volna hogy így tudok mozogni a műtét után, azt hitte többet kell segíteni. tulajdonképp "csak " dajkálta őket.

Ez is olyan dolog máséban a szálkát, magáéban a gerndát se látja az ember.

2010. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon rosszul voltam, pedig természetes úton szültem. Nem tudom miért, de én is sokmindenkitől azt hallom, hogy a természetes szülés akkor fáj, a császár meg utána. Attól is függ kinek mekkora a fájdalomtűrő képessége.Szerintem.
2010. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
63%
a stílus maga az ember...
2010. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!