Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhet természetes úton...

Szülhet természetes úton akinek lézeres szemműtétje volt? (másfél éve)

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért ne szülhetnél természetesen? Nekem is volt lézeres szemműtétem, fel sem merült, hogy császárral szüljek. De a legkorrektebb válaszra a téged operáló orvostól számíthatsz.
2011. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 2001-ben volt szemműtétem, és kellett kérnem javaslatot a műtétet végző orvostól. Természetesen szültem és szerintem nem használt neki, gyengébbnek érzem. Nekem születésem óta volt gyenge a szemem (+10 dioptria).:( Szerintem ez is számít, mert az egyik ismerősöm is így járt. Mindenféleképpen keresd fel az orvosod.

Boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok!

Egy 3 hós kislány anyukája

2011. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!


Mindenképp konzultálok a dokival! :-)

2011. okt. 26. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Annyit tennék hozzá még, hogy bár nekem nem volt szemműtétem, igen magas a dioptriája a szememnek, így én emiatt szültem császárral, mivel a szemészem azt mondta, fennáll a retinaleválás esélye. Nos, ezt azért nem kockáztattam volna…

De úgy tudom, a lézeres szemműtétnek semmi köze a szemfenékhez (ahol a retina leválhat), hiszen a lencsén machinálnak. Épp ezért, ha nagyon rossz a szemed, lehet, hogy ajánlják a császárt.

2011. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemészhez menj el, majd az megmondja neked, milyen a szemed állapota, nekem nem engedte a természetes szülést, vittem a papírt a nőgyógyásznak és így lett császár.
2011. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!!! :-)
2011. dec. 6. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

a retina vastafsága a mérvadó.

a szemész csinál egy szemfenékvizsgálatot, és eldönti.


nekem -9 dioptriával műtötték a szemem, majd 4 év múlva szültem (illetve azóta még egyszer :))

minden rendben volt :)

2012. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! :-)
2012. febr. 22. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!