Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés körül zajló események...

A szülés körül zajló eseményekkel és körülményeivel kapcsolatos a kérdésem. Első babás vagyok és sok mindent nem tudok hogy működik.Írna valaki részletesebb infót?

Figyelt kérdés

Először is amit tudni kell,Tatabányán fogok szülni,nincs fogadott orvosom,apás szülés lesz és szeretnék a babával egy szobában lenni.

A kérdésem az volna hogy onnantól kezdve hogy belépek a kórházba a csomagjaimmal együtt és a párommal mi történik utána?

Milyen szobába tesznek?Ahol más kismamák is vannak?Oda az apuka is bejöhet?Ha egy szobában leszek több kismamával a vajúdás hol történik?Vagy mivel apás szülés lesz külön szobát kapunk?Szülés után egyből a babás szobába fektetnek?Elnézést a sok kérdésért de Ilyen és hasonló kérdésekre szeretnék válaszokat kapni.

A türelmesebb anyukák,kismamák válaszát várom!

Azt nem tartom válasznak hogy menjek be a kórházba és érdeklődjek ott!Nincs már időm rá alig pár napom van csak a szülésig.Még ha eddig meg is tehettem volna nem foglalkoztatott ez idáig a kérdés.

Előre is köszönöm!


2009. jan. 14. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

[link]


esetleg itt is érdeklődhetsz!

2009. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én Baján szültem.Nekem itthon elfolyt a vzem, párom bevitt.Ott felvették az adataimat a vajúdó előtt.Megvizsgált az ügyeletes orvos , mert nem volt fogadottam. vajúdóban (az egy elkülönített szoba a szülőszoba mellett) lefekhettem, mert még sok időm volt, mnem volt a méhszáj kitágulva.Aztán fájásmérőre raktak a vajúdóban, de szinte semmit nem mutatott.Aztán a folyosón sétálgattam, egyre erősebb fájdalmakkal, aztán megkaptam a beöntést, , toalett, zuhanyzás.Aztán a vajúdóban oxitocint kaptam, hogy induljon meg a szülés.Onnan a szülőszoba.Szülés után 2 óra megfigyelés a szülőszoba melletti szobába.Aztán betoltak a szobámba , ami baba-mamás szoba volt.De ne úgy képzeld el hogy állandóan ott a baba, hanem amikor aludnál vagy elfáradsz beviszed a csecsemős nővérekhez.Szülés után akkor kapod meg amikor szólsz hogy elég erős vagy a babához.Ez kb néhány óra szülés után.Természetesen mindenben segítenek a csecsemős nővérek, mindent megmutatnak, megtanítanak szopiztatni is.!Ne izgulj , minden simán fog menni.Nem biztos hogy ugyan így van ott is, mivel minden kórház más, de álltalában hasonlók vannak!
2009. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Most már van fogalmam arról mi vár majd bent!

Sokat segített!

Még egyszer köszönöm!

2009. jan. 14. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Veszprémi vok,nálam itthon elfolyt a víz bementünk a kórházba,felvették az adatokat,átöltöztem és a cuccaimmal együtt bevonultam a vajúdóba(párom kint várt).Megvizsgált az ügyeletes orvos,és mondta,hogy kb.mire számíthatok.Nekem fályásaim nem voltak,így a párom hazament én meg a vajúdóban vártam,hogy megjöjjenek a fájások.Közben 2óránként vizsgálat,meg NST.Amikor beindult a dolog akkor telefonáltam a páromnak,hogy jöhet,és kb.16óra vajúdás után megszületett a fiunk.Nagyon hosszú volt,de megéri:).Nálunk kb.6-7cm-es tágulásnál hívják az apukát be,nálunk utána még 2óra volt mire meglett a baba.Könnyű szülést neked.

4.5hós baba anyuja

2009. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
veszem a fáradtságot és keresek egy oldalt a kérdezőnek azért nem kellett volna lepontozni de mindegy.
2009. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Tatabányán fogok szülni, fogadott szülésznővel. Voltam bent nála és Ő megmutogatott mindent. Ha beindul, bementek a férjeddel, föl a 3. emeletre és becsöngetsz a szülőszobák feliratú ajtónál. Felveszik az adatokat és kitöltik a felvételi papírokat, az ügyeletes orvos megvizsgál, megnézi hol tart a folyamat. A vajúdóban én két ágyat láttam, ott a férjeddel lehetsz, amíg be nem indul igazán, aztán szülőszoba. Azt hiszem 4 egymás melletti kisebb szoba volt, mindegyik ugyanúgy berendezve. Középen a szülőszék, körülötte műszerek. Ha apás szülés, akkor a férjed is megy, nekünk kellett venni a gyógyszertárban un. látogató ruhát a férjemnek. Van benne egy köpeny, egy sapka, egy maszk és a lábára egy "bugyi", ezt kell majd felvennie. Ha nem vesztek, azért biztosan adnak neki majd ott. Szülés után a babót eliszik az újszülött ellátóba, ez a szülőszoba mellett van, az apuka mehet vele. Ott megmérik megmossák megvizsgálja egy gyerekorvos, aztán visszakapod!

Van babás szoba, oda visznk szülés után, de ha nincs hely, akkor beraknak egy sima szobába és csak üresedés esetén visznek át.

2009. jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindegyik kórház szülészetén szívesen állnak a rendelkezésedre,ha be akarsz nézni, illetve érdeklődsz az ott tartózkodással kapcsolatban.

Próbáld meg!

De maga a szüléssel kapcsolatban ne tervezz előre el túlságosan semmit, úgyse úgy fog történni.

2009. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de nem én pontoztalak le!

Sőt örültem a linknek amit küldtél!

Az apás szüléshez a csomagot már mi is megvettük,mert a kórházban nem adnak.Ha nem vittünk volna ott kellett volna megvennünk a gyógyszertárban.Nagyon örülök hogy tatabányáról is kaptam információt!

Magát a szülést nem terveztem meg majd minden ugy alakul ahogy annak lennie kell.

Köszönöm mindenkinek!

2009. jan. 15. 11:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én debrecenben szülök remélem még a héten és a mi klinikánkon van szülésre felkészítő pároknak. Nagyon hasznos. Tegnap körbevezettek a szülőszobán, vajudon és elmondták azt amit már itt is elmondtak a válaszoló kismamák. Nekem nagyon hasznos volt az ottlét mert láttam magát a helyszínt és az én kis naív kérdéseimet is fel tudtam tenni. Egy kismama nagyon kiabált és meg is ijedtem, de láttam hogy a többi 8-10 kismama csendben szült és reménykedem benne én is ilyen ügyi leszek. Ez egy ingyenes dolog akkor is ha nincs dokid. Jövőhéten (amit én már nem szeretnék látni) szoptatást is megmutatják a kismamáknak. Addigra már gyakorltban szeretném elsajátítani a saját babócámmal.

Remélem segítettem.

38 heteske

2009. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!