Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek megváltozik egy...

Szerintetek megváltozik egy férfi véleménye gyerekügyben?

Figyelt kérdés
6 hós a babám, de a férjem azt mondja, nem szeretne több babát, mert vele is nagyon sok a gond, pl. rosszul alszik éjjel. Nagyon szereti őt és sok mindenben segít, csak azt mondja, neki ez az egy elég. Abban reménykedek, hogy talán 4-5 év múlva megváltozik a véleménye. Végül is még "viszonylag" fiatalok vagyunk én 24, 26 lesz.
2010. dec. 2. 15:44
 1/8 kisnita ***** válasza:
100%

Régebben nem beszélgetettek erről? Akkor nem mondta, hogy hány gyereket akar majd?

Mi úgy voltunk vele régebben, hogy kettő lesz. A párom azt mondta kettőt akar, nekem meg mindegy volt, úgy voltam vele legyen egy kisfiú az a lényeg, ha utána még lesz egy baba akkor úgy is jó. Mikor megszületett a kisfiunk akkor mind a ketten azt mondtuk, hogy kész itt megállunk nem kell több. Most 16 hónapos és a páromnak már úgy néz ki változott a véleménye mert már többször is mondta, hogy ha a fiunk olyan 4-5 éves lesz akar még egy babát. Úgy látszik elfelejtette, hogy mennyire megviselte őt a szülésem (engem is, de őt még jobban mert végignézte ahogy 3 napig vajúdok a szülőszobán) és azt is elfelejtette, hogy hányszor kelt fel éjszaka velem együtt megnézni, hogy minden rendben van-e a kicsivel, vesz-e levegőt stb. Jó baba volt, csak evett meg aludt 4 hónapos koráig, de mi akkor is minden éjjel ott álltunk az ágya felett negyed óránként :)

2010. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, igen kettő babát akartunk mi is. És nagyon szeretett volna egy kisfiút, hát az is lett, úgyhogy ő most nagyon elégedett.
2010. dec. 2. 16:01
 3/8 kisnita ***** válasza:
100%

bocsi, korán küldtem el.

Szóval szerintem még megváltozhat a véleménye. 6 hónap gyereknevelésből nem túl sok idő, ennyi idő alatt még nem lehet véleményt alkotni hogy mennyire nehéz vagy mennyire könnyű gyereket nevelni. Főleg úgy, hogy ha te vagy vele otthon egész nap és a párod dolgozik, akkor lényegében rád hárul minden feladat. Az tény, hogy egy gyereknek vannak szükségletei amik pénzbe kerülnek meg az is hogy van velük baj rendesen, sok türelmet meg figyelmet igényelnek, de megéri ezeket rájuk áldozni. Ha úgy álltok, hogy az anyagiak megengedik akkor mért ne lehetne még egy gyerek? Ha bírjátok és mind a kettőre egyformán jutna figyelemből is....

Ki tudja lehet majd ha nagyobb lesz a gyereketek és már annyira nem igényli a babusgatást meg a törődést akkor majd a párodnak hiányozni fog hogy gondoskodjon valakiről és akar majd még egy gyereket. De nehéz ezt így előre megmondani.

2010. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze megváltozhat a véleménye! A sírós időszak hamar feledésbe merül, csak a szépre fogtok emlékezni! :)
2010. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Az én párom is fiút szeretett volna. Az is lett. Visítós, sosem alvós, hasfájós, kézben cipelős, hisztis, dackorszakos-most 2 éves, de kezdetektől kettőt szeretett volna a nehézségek ellenére is.

Most várjuk a 2. babát.

Szóval nemtudom, hogy a párod miért mondja ezt.

2010. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozhat, persze...főleg, hogy van még időtök valóban bőven! :-)
2010. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is megváltozhat, nagyon fiatalok vagytok még. Te még 8-10 év múlva is időben vagy egy 2. gyerekhez, a párodnak pedig ki kell hevernie az éjszakázós időszakot szerintem. Nekünk 3 hós a kisbabánk, de 2 éven belül mi is szeretnénk egy 2. babát, csak előtte szeretnénk egy nagyot aludni. :)) Én 30 vagyok, a férjem 36.
2010. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az általános tapasztalat az, hogy megváltozik. Nekem a férjem nagycsaládból jött és foggal körömmel ragaszkodott ahhoz, hogy csak egy gyerekünk legyen. Mi is hárman voltunk testvérek, de én ennek inkább az előnyeit láttam, így több gyereket szerettem volna. Kompromisszumot kötöttünk, megállapodtunk két gyerekben. A kisebbik fiunk most 2 éves, a férjem szinte naponta mondja, hogy nagyon szeretné, ha lenne még egy, hátha kislány lesz. Mondtam, hogy én is szeretném, de mi lesz, ha ő is fiúcska lesz? Erre a férjem azt, hogy akkor addig próbálkozunk, míg kislányunk nem lesz, ha hetedszerre, akkor hetedszerre :) azért remélem erre nem kerül sor, de azért a véleményváltozást jól példázza :)
2012. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!