Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek az bátrabban...

Szerintetek az bátrabban vállal 2. babát, aki vajúdás és fájdalmas szülés nélkül, császárral hozta világra gyermekét?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert a környezetemben a császáros anyukák már mind vagy várandósak,vagy meg is született a második babájuk.

Akik viszont hüvelyi úton szültek,ők még nem is gondolkodnak rajta,vagy pedig most kezdenek elgondolkodni.


Szerintetek,valóban lehet összefüggés?

Befolyásolhatja ez a hajlandóságot?


(Természetesen ha most jelen esetben elfüggetlenítünk az egyéb körülményektől,mint pl anyagiak.)


2010. dec. 6. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A "császár" és a "vajúdás és fájdalmas szülés nélkül" között nincs ok-okozati összefüggés. A császárok többsége kőkemény vajúdással kezdődik.


Az első babámat 14 órás vajúdás után, természetes úton szültem, 18 hónappal később pedig megszületett a tesó.

2010. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Én természetes úton szültem, és már tervben van a tesó, a barátnőm császárral szült, vajúdás nélkül, de egyáltalán nem akar több gyereket.

2010. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én mind a kétszer fájdalomcsillapítás nélkül, hüvelyi úton szültem. 7 hónapos volt a lányunk, amikor kistestvért szerettünk volna neki, elég hamar össze is jött, így 17 hónap van köztük. Nincs rossz élményem az első szülésről sem, de az biztos, hogy a szülőszobán éreztem ,hogy már elfelejtettem, mennyire fáj. Arra emlékszem ,hogy mondtam is a páromnak, hogy ha emlékszem rá, hogy ez ennyire fáj, várunk még.
2010. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. Mi sajnos császárosok lettünk, de előtte 15 órát vajudtam, és két és fél órán át próbáltam kinyomni! Nagyon megszenvedtem, de el is felejtettem!


És a császárt sem kell leirni! Nagyon sok kellemetlenséggel, és fájdalommal jár azis! Nem leányálom!

Én ezt soha nem hittem de hogy átéltem, már elhiszem! Ugyhogy nem kell kijelenti azt hogy a csaszi fájdalommentes!

2010. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés:

Arra gondoltam,amikor valamilyen kockázati tényező miatt vagy programozott császár van,vagy pedig sürgősségi cszászár és előtte kevés vajúdás (vagy semennyi vajúdás).


Természetesen tudom,hogy órákon át tartó fájdalmas vajúdás is végződhet császárral,de most nem erre gondoltam.


Én hüvelyi úton szültem 1,5 éve,és nagyon jó emlékem van a szülésről,akármennyire is fájt.

2010. dec. 6. 12:56
 6/21 A kérdező kommentje:

Ja,igen,azzal is tisztában vagyok,hogy a császár nem leányálom,hiszen nagy hasi műtét.


De akkor ezek szerint nincs összefüggés...

2010. dec. 6. 12:57
 7/21 anonim ***** válasza:
Én megszenvedtem a fiammal szülésnél, de ennek ellenére már most aztmondanám, h jöhet a tesó. Csak hát azok a bizonyos anyagiak... Szóval nem feltétlen van összefüggés.
2010. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sincs összefüggés,az első császár utáni napok 100x fájdalmasabbak voltak mint az a 10 óra vajudás.Mellesleg a császár után nem is szabad teherbe esni 2 évig,hüvelyi szülés után ilyen nincs.
2010. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Császár után 2 évig nem szabad teherbe esni?

Egyik ismerősömnek a kislánya 19 hónapos,és 2 napja szintén császárral született a 2. babája.

2010. dec. 6. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Az hogy nem szabadna teherbe esni egy ideig,az egy dolog,de mellette persze sokan teherbe esnek.Pl.én is,van egy 18,és egy 3 hónapos lányom,mindkettő császáros.Nem törvényszerű hogygaliba legyen,de a dokik azt szeretik ha eltelik 2év.
2010. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!