Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után meddig volt...

Szülés után meddig volt szükségetek segítségre, ha egyáltalán volt, és milyen jellegű segítségre volt szükségetek?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert anyós felhívott, hogy mikorra vegyen ki szabit , mert ő jön. Ne ehhez képest nem kértük meg rá, mert van anyukám, másrészt honnan tudjam mikor szülök. Az egy dolog, hogy március 10-re vagyok kiírva, de könyörgöm azt nem tudom, hogy egy hét múlva mi lesz, nem hogy 2 hónap múlva. Ráadásul dohányzik és már a terhességem elején sem érdekelte, hogy engem zavar vagy sem. Nagyon aranyos ő meg minden, de csak onnan messziről. Sajnos az a típus, aki mindent jobban tud. A párom is inkább az anyukámhoz ragaszkodik, mint a saját anyjához, aki szépen nem ia tud hozzá szólni. Na pont erre lenne szükségem, ezt hallgatni két szoptatás között. Ez nem baba függő? Lehet olyan nyugodt gyerek lesz, hogy nem is kell a segítség. Ki tudja előre! Ráadásul ez a mi családunk és nekünk kell beszoktatni a mi életritmusunkhoz, nem egy 3. embernek. Ő úgy gondolta ide költözik. Na de hová a másfél szobába?
2009. jan. 19. 09:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy nekem már a 3. babám született éppen percre pontosan 4 hete, és anyukám itt lakik 5 percre, de nem szokott átjönni túl sűrűn, mert tudja, hogy a férjemmel mindig megoldottunk és meg is oldunk mindent első perctől a babával kapcsolatban, így volt az első gyereknél is. Most azzal segített be anyu és az anyósom, hogy néha küldtek főtt ételt, mást mindent megcsináltunk. Szerintem finoman tudasd anyósoddal, hogy majd az első hetekben elválik, hogy szükséges-e a segítsége, ha igen, akkor egy-egy napra menjen, de hosszú távra én biztos nem kérnék az anyósom segítségéből:D
2009. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem az első két hétben volt szükségem segítségre, a háztartásban,és néhány napig a fürdetésnél. Egyedül vagyok itthon a kicsivel,úgyhogy a rokonság felosztotta egymás között ki mikor jön főzni,porszívózni,vasalni,stb. Szerintem ne hagyjátok,hogy az anyós odaköltözzön,hiszen neked és a kicsinek nyugalomra van szükségetek,és nem arra,hogy mindenbe beleszóljanak.
2009. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is most tisztázd ezt anyósoddal. Csak akkor menjen, ha te megkéred. Nekem sajnos jött. Nem volt benne köszönet, csak idegesíteni tudott, h biztos nem elég a tejem, azért sír annyit a baba, pedig csak a hasa fájt. 3 napig jött, utána szóltam a férjemnek h nem kérek belőle, inkább csak kaját hozzanak. Ezek után mindenkinek panaszkodott anyós,h mennyire fáradt, mennyit kell nekem segítenie, mert én nem tudok semmit!!! Fúúú, de nem szeretem.

Biztos jól jön majd a segítség, de ti osszátok be, mikor kitől kell.

2009. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az első 4 nap volt nálunk az anyukám! De szerintem boldogultam volna nélküle is! De azért jó, hogy itt volt!

2009. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem nem volt segítségem,anyukám fel sem ajánlotta,anyósom pedig beteg.De,hogy őszinte legyek,semmi probléma nem volt,megoldottunk mindent a párommal :)

Minden jót,12hetes kislány anyukája

2009. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám volt itt 2 hétig, de csak főzött, minden mást én csináltam. Ha nem lettem volna császáros, lehet, h nélküle is boldogultam volna, így viszont jó volt, h a főzést levette a vállamról.

Ezen kívül segített, ha kérdésem volt a kicsivel kapcsolatban, meg elsőként ő fürdette meg a gyereket.

Finoman utasítsd vissza az anyósodat, ha úgy érzed, h számodra terhes lesz a jelenléte! Mondd meg neki, h köszönöd a segítségét, ha szükséged lesz rá, azonnal szólsz, viszont szeretnéd előbb megpróbálni, h h boldogulsz egyedül.

2009. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy jótanács: Ha van lánytestvéred vagy egy kedves sógornőd, inkább őt hívd segíteni, mint anyósodat. Én is ezt fogom csinálni, mivel nem igazán szeretem az anyósom dirigálását és ilyenkor még jobban tudja idegesíteni az embert az ilyen! Szerintem egész nyugodtan mondd meg neki, hogy nincs szükségetek az ottlakására és hogy ha szükségetek lesz segítségre akkor majd szóltok neki, de addig nem kértek a segítségéből! Boldog babázást nektek!!!

2009. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. 250 km-re lakunk anyóstól, anyukáméktól meg 300-ra, tehát a néha átszaladnak az nem működik, de az anyukám simulékony, alkalmazkodó típus és megértjük egymást. El tudom őt szállásolni máshol, mert nálunk a baba miatt nem lesz hová, de ő már ismeri azt a helyet, akkor is ott szoktak lakni apukámmal, ha nyaralni jöttek hozzánk. Ráadásul anyukámék sokszor voltak nálunk ismerik a várost stb. anyósom meg egyszer járt itt, szegény azt sem tudja mi hol van a városban, vagy a lakásban, a konyháról nem is beszélve. Az nem lenne segítség, hogy a konyhából kiabálunk egymásnak, hogy hol van ez vagy az, mert akkor inkább megcsinálom. Anyósom úgy beszélt, mint ha hónapokig kellene itt segítkezni. Még anyukámat is felhívta, hogy miként legyen beosztva a segítség. Ne haragudjatok hogy ezen ennyit problémázok, de engem ez annyira idegesít hogy nem tudok napirendre térni fölötte. Pedig ő jót akar tudom, de olyan erőszakos. Ráadásul esetemben nem fiatal anyukáról van szó 37 vagyok és van saját elképzelésem mit szeretnék és hogyan. Anyu is azt mondta, csak akkor jön, ha szükség van rá, mert lehet, hogy nem is kell, mert a baba nyugodt lesz, nem kell annyit éjszakázni stb. Ja! Anyós először azt akarta költözzek hozzá a szülés előtt és majd a babával is. Ekkor kérdeztem meg, hogy ezt mégis hogy gondolja, hogy a férjemtől 250 km-re???? A gyereknek van apja meg saját családja! Az a legnagyobb problémája, hogy ő akkor mikor fogja látni az unokát. Párom szerint nem kell vele foglalkozni, mert csak unatkozik és végig sem gondolta, csak mondja a magáét. Most úgy érzem hogy én vagyis mi a férjemmel boldogulni fogunk segítség nélkül is. Nem ez lesz az első nehéz feladat amit meg kell oldani. Bocsánat, hogy ennyit írok de úgy éreztem a guta üt meg ha magamban tartom. Vagy csak én vagyok ilyen érzékeny kripli? Köszönöm a válaszokat mindenkinek és boldog babázást!
2009. jan. 19. 10:53
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! (utolsó válaszoló vagyok) Nekem az anyósék hál'istennek majd 400 km-re vannak anyukám 120-ra. anyut eltudnám viselni, de anyóst nem, így is mindenbe beleszól, már amikor tud :D Igazi hárpia :P Szóval én maradok a sógornőmnél, aki csak egy 45 percre lakik tőlünk. És nagyon jól kijövök vele.
2009. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Szerintem nyugtasd meg anyósodat, hogy sűrűn fogtok fényképet küldeni a babáról, hogy amikor tudtok, elmentek hozzá. Az én anyósom a szomszéd faluban lakik, de évente ha egyszer eljön. Inkább mi megyünk hozzájuk. Most, hogy a 3. babánk született, elhozta a férjem, de akkor is folyamatosan meg akart fagyni, és rakta volna a kályhát, mert szerinte fázik a baba. Ha rajta múlna, 40 fokban ülnénk itthon... De én mondjuk mindenben megmondom neki, ha nem értek egyet, vagy nem úgy látom a dolgot, ahogy ő. Néha nem tetszik neki, de ez van.
2009. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!