Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki az, aki császár szülést...

Ki az, aki császár szülést követően természetes szülést akart, de végül megbánta, hogy a második baba hüvelyi úton jött a világra? Kérem, kizárólag ilyen helyzetet átélt anyukák írjanak a vita elkerülése végett!

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

ez miért lehet vitatéma?

Nem az a lényeg, hogy megszületett?

2010. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem sok ilyet fogsz talalni. Nekem kerek perec megnondta a doki hogy ne is almodjak hüvelyi szülesröl, mert rossz helyen tapad a lepeny es nincs kedve kiszedni a mehemet a gyerekkel együtt ha valami balul sülne el.


Szerintem teljesen egy oke a csaszar, en mar megbekeltem vele. :)

2010. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
...úgy értem, hoagy az első szülése császár volt, majd a második babát sikerült természetesen megszülni, mert ez volt a vágya és végül mégis megbánta valamiért...
2010. dec. 11. 15:24
 4/20 A kérdező kommentje:
... hogy könnyebb legyen: :) Na, szóval. Császáros volt az első szülésem, most természetesen szeretnék szülni. Bent voltam tegnap a munkahelyemen és amikor erről beszélgettünk, kolléganőm mondta, hogy a lányának is azt mondta az orvos, hogy jobb lenne a 2. babát is császárral szülni. Ő viszont ragaszkodott a természetes szüléshez, ami ment is, viszont a baba végül oxigénhiányos lett. Nos, az én orvosom is preferálná a császárt, de én szülni szeretnék. Bár most megijedtem kicsit...
2010. dec. 11. 15:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek hogy szülni szeretnel, en is akartam. De hidd el, nem eri meg a kockazatot. Ez annyi mindentol függ es a veszelyek sajnos nem elhanyagolhatoak. Miert volt csaszaros az elsö babad?
2010. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hosszú vajúdás miatt kezdte feladni a kis szíve. Szerencsére az orvosom akkor gyorsan döntött.
2010. dec. 11. 15:33
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

A császár sokkal több veszélyt hordoz magában. Nem véletlen, hogy csak indokkal császároznak.

Amúgy én császár után még kettőt szültem simán.

2010. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Persze hogy csak indokkal. De sajnos az elözö csaszar pont eleg indok ra. Nekem az elözö csaszar miatt a lepeny sajnos ranött a mehszajra es nem ment el onnan, igy ki volt zarva a hüvelyi szüles.


Ha nincs rajta a lepeny, akkor is fennall a hegszetvalas eselye. Erre ugyan viszonylag kicsi az esely, de ha megtörtenik, akkor sajnos az anya es a bebi is eletveszelybe kerül.


Szerintem egy tervezett, atgondolt csaszar okosabb döntes ilyen esetben. Nem tudhatod, hogy most is el fog-e huzodni a szüles, fajasgyengeseg lep-e fel, stb.


Egy mütet valoban nagyobb megterheles az anyanak, de itt minden csak a merlegelesröl szol. Nekem megerte a nyugalmat a mütet. Nagyon gyorsan felgyogyultam, igaz jol birom a fajdalmat. A babam ejfelkor született, es masnap 11-kor mar a folyoson setalgattam. En voltam az egyetlen, akit 3 nappal a mütet utan hazaengedtek, mert ugye fölösleges ott lennem, ha jol vagyok... :)


Szerinetm nem erdemes görcsösen ragaszkodni a szüleshez-- bar bennem is van egy kis szivfajdalom emiatt. Lenyeg hogy itt van a kisfiam, egeszsegesen, egyben es mas nem szamit mar.. :)

2010. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bár én nem vagyok ebben a helyzetben, egy ismerősöm sajnos igen. Az első császár után a másodikat természetes úton kezdte megszülni, de szétrepedt a sebe (tudom, elvileg nem kéne előfordulnia, de nála mégis megtörtént), és a baba az oxigénhiány miatt nagyon súlyos sérülésekkel jött a világra. Azóta sem kecsegtetik semmi jóval, lehet, hogy élete végéig magatehetetlen lesz, még táplálni is a gyomrán keresztül kell.

Nagyon utálom, amikor szülés körüli rémtörténetekkel szórakoztatják a kismamákat, de ezt muszáj volt leírnom, mert elkerülhető! Ne kockáztass! Lehet, hogy a többségnek semmi baja nem lesz tőle (olyat is ismerek), de én biztos nem vállalnám be. Szép dolog a természetes szülés, de ennyit nem ér!

2010. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
úgy vélem, hogy a kérdésem jogos volt! miért kellett lepontozni? -.-
2010. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!