Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy megindított...

Hogyan zajlik egy megindított szülés?

Figyelt kérdés

Sajnos, ha péntekig nem bújik ki magától a kisfiam, meg kell indítani a szülést, letudnátok írni részletesen, hogyan zajlik ez?

Félek tőle...Rosszabb, mint a sima szülés?


2009. jan. 21. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem progis császárom volt, de a doki azt mondta, hogy ráindítanak, hogy a bab is akarjon kijönni. Oxitocin infúziót kaptam. Attól beindultak a fájások, és amikor bő két ujjnyi volt, akkor vittek a műtőbe. Barátnőmnek is indították, de ő simán szült. Ő is oxit kapott. Azt mondják, az indítottnál kevesebb a vajúdás, de erősebbek a fájások. Szerintem nem rosszabb, mint a sima szülés. Első baba?
2009. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen első:)

És úgy gondolja pociból fog oviba menni :D

2009. jan. 21. 10:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem azert indítotak be mert 5 napig tulhordtam és 2 ujjra kivoltam tágulva.fél 5 kor du.tán burokrepesztés,ami egyáltalán nem fáj,majd este b9 ig tágultam de semmi fájás,eért oxitocin,ami fájás segítö.akkor jöttek rendesen a fájások,de ki lehet bírni.este 11:30 ra meglett Danika
2009. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 42.hetet kezdtem volna és 2 hete a terhespatológián voltam, mondtam a dokinak hogy csináljanak valamit most rögtön (nagyon ki voltam már készülve) Minimális fájdogálások voltak, de semmi extra. Megrepesztették a magzatburkot, nem kaptam oxitocint, de nagyon beindultak a fájások és 3 és fél óra múlva megszületett a fiam. Szintén első baba volt.

2009. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olyan nagyon nem is lesz különbség. Nem mondom, hogy nem fog fájni, de annyira gyorsan mennek a dolgok, hogy észre sem veszed, és már ott van a karodban. Én 4 órát vajúdtam csaszi előtt, de nekem kb egynek tűnt.
2009. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszabb szerintem! szoval nálam az első sima volt, 6 óra alatt meglett a baba.A második gyermekemet már inditották,zselét kentek a méhszájamra(ez segitett tágulni) és öt óra múlva meg lett a baba. Fájás szerintem nem volt másabb mint a természetes szülésnél.Ne félj, minden rendben lesz!
2009. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én 10 kor kerültem szülőszobára és du.3-kor meglett a kisfiunk :)

Burokrepesztés, közben kaptam 1 üveg sima infúziót (mert se enni se inni, csak max.1-2 korty) utána oxitocint, jöttek a fájások és megszültem.

minden jót.


8 hós kisfiú anyukája

2009. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én aug. 22-re voltam kiírva, szept. 3-án fektettek be. Aznap felhelyeztek egy méhszájtágító ballont, de semmi nem történt. Másnap oxytocinnal próbálkoztak...semmi. Szept 5.-én, mikor épp 2 héttel hordtam túl megint oxytocin infúzió, lettek 2 perces fájásaim, de nem tágultam, így megcsászároztak.
2009. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem még friss az élmény:) Reggel 7-kor kerültem kórházba 4 percesekkel, és nem akartam 2 ujjnyinál jobban tágulni, így burkotrepesztettek, majd oxitocint kaptam du. 2-kor, és így lett meg fél 5-kor a kislányom. Valóban erősödtek és sűrűsödtek az infúziótól a fájásaim!


Könnyű szülést és kitartást!!!

MEGÉRI;)


9 napos baba anyukája

2009. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
5 napos túlhordással 1 ujjnyi külső és teljesen zárt méhszájjal kaptam este 8 körül vmi méhszájtágító tablettát. Hajnal 1 körül elkezdődtek a fájások, illetve 10 percenként hányás-hasmenés. Reggel 9-kor szülőszoba, 10,37-kor császármetszés, mivel elakadt a baba. Nem volt nagy élmény,de persze nem mindenki szenved meg ennyire.Neked jobbat kívánok!
2009. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!