Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig tarthat egy megindított...

Meddig tarthat egy megindított szülés?

Figyelt kérdés
41 hetes vagyok, holnap indítják a szülést, hosszabbra számítsak mint egy spontán beindult szülés? Első babámat várom, ezért félek egy kicsit.
2008. jún. 5. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj!Holnap végre találkozhatsz a babáddal!Azt kéne tudni mivel indítják?Az első gyerekemmel méhszájlazítót kaptam,ez valami bogyo amit a méhszájhoz rakott a doki , nem fájt ,meg semmi ,csak alindította a fájásokat , szépen lassan , aztán elfolyt a magzatvíz és bekötötték az oxitocint ami biztosította a szülés további haladását,fél egy volt mikor elfolyt a víz 14.45-re megvolt a 4 kg-os babám .A másodiknál szurit kaptam vele voltak fájások de nem rendszeresek, na ez meghozta . A harmadiknál csak oxitocint kaptam meg burkot repesztettek,gyorsan ment az is .A harmadiknál le kellett volna állítani az infuziót mert nagyon durva fájásaim voltak , szerintem ment volna magától is a dolog , de nem volt erőm (nem is jutott eszembe )szólni .Szép szülést neked !
2008. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kb 8.45-kor indították a szülést szurit kaptam , infúziót oxitocinnal.Mindenképp sima szülést szerettem volna , burok repesztés, ami egy kicsit kellemetlen volt, hogy olyan nagy mennyiségben kifolyt a víz, aztán egyre erősödtek a fájások.Végre bevittek a szülőszobába, mert addig egy kórteremben voltam, mert éppen 3-n szültek ez olyan 14.30 körül volt és 16.30-ig próbáltam kitolni a babámat, de nem sikerült és azonnal vittek a műtőbe, és 17.05-re kivették a kisfiamat.Nem tudom neked meddig fog tartani, nekem kb 7-8óra volt.Kitartás és ne idegeskedj, nem sokára egy gyönyörű csemete lesz a karjaidban és ez minden szenvedést, fájdalmat és időt kitöröl!Könnyű szülést kívánok!

2008. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11-14-ig tartott az indított.
2008. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem délelőtt fél tizkor burkot repesztettek,aztán várták hogy táguljak.(ekkor 2 ujjnyira voltam kitágulva) óra mulva még mindig itt tartottam,ugyhogy bekötötték azt a cseppet sem kellemes infuziót,amivel egy óra alazz kitágultam öt ujjnyira.Mindent összevetve 13.55-re megszületett a kislányom.Úgyhogy én 4 óra alatt letudtam az egészet:)))Nem kell félned,hamarabb tul leszel rajta,mintha spontán jönne.Kitartást és sok-sok erőt kivánok!
2008. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11-kor kötötték be az oxitocin infúziót, 3-kor elfolyt a magzatvíz, onnantól egyperces fájásaim voltak folyamatosan, 7-kor még mindig nem tágultam semmit, végül császármetszés lett belőle, és 8-ra meg is lett a kislányom.
2008. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is indították aszülést első babával, oxitocin, burokrepesztés és 2 óra múlva már a mellkasomon volt a baba. Olyan gyorsan jöttek a fájások, hogy tusolni is alig bírtam már előtte, a vajúdás rövid volt, gyorsan jöttek a tolófájások, amik már nem tűntek olyan fájdalmasnak, mint a fájások előtte.

Ilyen gyors, síma szülést kívánok Neked is!

2008. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem is az első babával szülést indítottak.Ha infuziót kapsz azzal gyorsan megy minden,de én sajnos valami hüvelyi tablettát kaptam 3 óránként.Sajnos nagyon nem használt semmit,enyhe fájásaim voltak.Későbbiekben kaptam egy inekciót és akkor jöttek az igazi fájások.Nekem elég hosszadalmas volt a szülés,mert eggyik orvosnak sem jutott hamarább eszébe hogy elvegye a magzatvizet.Ha a magzatvizet előbb elcsípik akkor 1-2 óra alatt meszülök.Én 38 órát szenvedtem.Nem akkarlak elijesztenni,de nálunk sajnos az orvosok kissé felelőtlenek.Függ az orvosoktól is.Most a második babámat várom és Június 5-re voltam kiirva,és még semmi.Kaptam az orvosomtol 15-ig haladékot utánna nekem is indítanak szülést megint.De most már tudom mit kell kérni a korházba,nem hagyom magam hogy kisérletezenek rajtam.Könnyű és gyors szülést kívánok!!!!
2008. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!