Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S:O:S! Hogyan zajlik a művileg...

S:O:S! Hogyan zajlik a művileg megindított szülés?

Figyelt kérdés
Kicsit meg vagyok ijedve. Még csak 4 nappal hordtam túl a babámat, de az ultrahangos mérések szerint óriásbébit várok, 5 kg körülit, 37 cm-es fejkörfogattal, ezért az orvosom holnapra indítást helyezett kilátásba. Viszont nem részletezte, miként fog majd így zajlani a szülés. Az egyik szülésznő nemrégiben megjegyezte, hogy az valamiért nem jó dolog, de nem mondta miért, csak annyit, hogy ő ellenezné. Szültem már 2 gyermeket, mindkettőt 4 kilón felül, de azok spontán szülések voltak és régen , 15 évvel ezelőtt. Igaz, azokba is szinte bele akartam halni. Vajon most mi vár rám?? MIben már egy indított szülés ?? Van valakinek tapasztalata?
2010. jan. 12. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A indítás általában az oxitocint jelenti. Azaz kapsz egy kis infúziót, hogy elinduljanak a méhösszehúzódások. Semmi extra egyébként. Általában akkor ellenzik, ha nem állapítható meg a baba kora ténylegesen. Nekem pl. Uh által jósolt időpontjaim voltak a szülésekre, és akár a baba méretéből is adódhatott volna, hogy betöltött 40 hétnek tűnik, holott ténylegesen még lehet nem volt annyi.
2010. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt indították (első 4,4 kilós fiú volt) túlhordás, másodikat (4 kilós lány, kiírt napon) terh. cukorbetegség miatt. Megrepeszették a burkot, de mivel nem indultak magától a fájások, kaptam oxitocint.

Fokozatosan emelték az adagot,végül beindult.

Lányomnak 36 cm-es volt a fejkörfogata, fiaméra már nem emlékszem, de nem kicsi.

2010. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Többféleképpen is meg lehet indítani. Sok mindentől függ. Ha már valamennyire nyitva van a méhszáj akkor burkot repesztenek. Lehet oxitocin terheléssel is. Lehet zselével is. Meg van most egy másik módszer is, nem tudom mennyire számít újnak, de én csak pár hónapja hallottam róla. A lepény leválasztás. Állítólag nagyon kíméletes szülés megindítás. Nekem zselével és oxitocinnal indították, de sikertelen volt. Rám semmi nem hatott. A szobatársamnak oxitocintól beindult és ügyesen megszült, én nem.:S
2010. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Három nappal szülés előtt befektettek, első nap felhelyeztek egy ballont, ez nem használt. Másnap kaptam oxitocin infúziót, ez sem használt,harmadnap kaptam zselét a méhszájamhoz, ez sem segített. Végül egy szülésznőtől kaptam homeopátiás bogyókat és két óra múlva megindultak a fájások, és hamarosan magamhoz ölelhettem a kisfiamat.
2010. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne akard megtudni!Iszonyatos nagy fájdalmakkal jár és egyfolytában.Nem 2 percenként hanem mindig.Kibirhatatlan volt.Iszonyatos.A burokrepesztés nem más mint szurkálás.olyan érzés belüröl,Csak azért irom ilyen nyersen mert engem is átvágtak hogy nem olyan,Dehogyis nem.Sokkal jobban fáj mint a természetes mod.Bocsi
2010. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor a doki merepesztette a burkot, csak annyit éreztem, vagy inkább hallottam, hogy kifolyt a magzatvízből. Nem volt se fájdalmas, se kellemetlen.

15:17

2010. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!