Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki Ózdon szült vagy mostanában fog szülni? Szeretnék tapasztalatokat kérni!

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 17:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
1-1,5 órát van fel éjszak. :)) Az előbb elírtam.
2009. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó. Kicsit félek tőle, hogy majd a miénk is hasfájos lesz, meg mennyit fog sirni éjszaka. Páromnak van egy 12 éves huga aki velünk él, mi neveljük és nem tudom ő mennyire fogja birni. Nyilván kevesebb időm is lesz rá, de majd megoldjuk. :) Még egy kérdésem lenne? Gyógyszertári fürdetőkrémet vettetek, és hogy használjátok. Tegnap váltottam ki a gyógyszertárba de lég sűrűnek látom. Nem tudom hogy oldodik ez fel vizbe.
2009. febr. 11. 12:28
 33/36 anonim ***** válasza:

Nekem mindent a gyerekorvos írt fel, így a fürdetőt is (ilyen fehér tégelyes). Használhatod úgyis hogy mielőtt a vízbe teszed a babát bekened vele a kis testét vékonyan és a vízben ahogy mosod feloldódik. Vagy pedig csak a vízben, egy keveset a kezedbe veszel belől és szét kened rajta. Mi vettünk ilyen szivacsot a kiskádba. Erre nyudogtan rátehetem a babát és így 2 kézzel tudom fürdetni. Én is féltem attól, hogy hasfájós lesz (az is lett), de az infacol segít. Csak addig nyöszörög amíg ki nem nyomja a kakát, de ez nem nevezhető sírásnak, csak nagyon erőlködik. Ilyenkor kicsit megmasszírozom a pociját.

Hát biztos nem lesz egyszerű a kislánynak megszokni a babát, meg hogy kevesebb időtök lesz rá. De talán, ha bevonod mindenbe akkor könnyebben fogja viselni a dolgot és nem lesz féltékeny.

2009. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
szia. hétfő hajnalba nekünk is meglett a baba. iszonyatosan begörcsölt a derekam meg véreztem. Telefonáltam a páromnak, hogy jöjjön haza mert szolgálatba volt ózdon. Fél négyre felértünk ózdra de már negyed ötkor meglett a baba. 51 cm és 3270gramm. Nagy barna haja meg kék szeme van. Ma engedtek haza. a papirjait nekünk is elszurták. a lakcimkrtyán a cim anyukámék cime. nem tünt fel hogy putnoki vagyok és aggtelekre cimezték. na erről ennyit.én is külön szobába voltam. amikor meg szülés után a megfigyelőbe voltunk, egy 14 évescigány lányka szült. tök jó volt. rólam is elfelejtkeztek,2helyett 5 órát voltam benn.pedig már 3 doki meg 4 szülésznő volt nála. szülés közbe hasra fordult meg ilyenek, aztán a baba meg végig visitott a három nap, nem tudott vele mit csinálni. jó mi?
2009. febr. 19. 15:11
 35/36 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!! :)) Remélem jól vagytok mindketten. Akkor te nem szenvedtél túl sokat. És milyen anyukának lenni?? És hogy bántak veled? Neked is pozitív élményeid vannak?Bent volt Fábián végig? Neked akkora a pici, mint nekem most 3,5 hetesen. És hogy viselkedik? Sokat sír?

A baba lakcímkártyáját a tiéd alapján csinálják. Nekem is a kiskönyvbe az Ózdi cím volt, de mivel a lakcímkártyámon még a Bánrévei volt, így a babáét is arra csinálták.:((

Pihenj sokat, mert kell az energia meg sok-sok türelem.

Ha gondolod írhatsz simán e-mailt is.

2009. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én Ózdi vagyok,anyum ápolónő volt,így elég jól ismerem a kórházat.Barátnőm két kislánynak adott életet Fábián dokinál és nagyon rendes volt vele.Igazából az egész szülészet nagyon rendes volt.Szóbeli érettségi előtt álltunk és őt császározták,úgy rohantunk fel hozzá,de beengedtek minket egy kis sterilizálás után,aztán amiket mesélt,jókat kacarásztunk.A fejős néni,Veronika nagyon aranyos,mesélte,hogy amikor segít megindítani a tejet,vagy csak fejni,őt rugdossák és hasonlók,nagy a türelme az biztos.Én Lengyel dokinál születtem már 20 éve,de ő is rendes volt anyummal,bár mivel anya ápolónő volt ezért a kapcsolat is sokat számított szerintem.A lényeg,hogy nagyon rendesek,a körülmények is nagyon jók, a termek is csodaszépek,érdemes hazamenni(bár van egy doki akit én nem igazán kedvelek,de nem említenék nevet).Most BP-en tanulok,de megfogadtam,hogyha terhes leszek,biztos,hogy a szülésre hazamegyek:D
2009. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!