Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 20 kiló körül szedett fel...

Aki 20 kiló körül szedett fel terhesség alatt annak hogy ment le szülés után?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lement? Mik a tapasztalatok? Nehezen ment vagy sokáig tartott?
2009. jan. 21. 19:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem kb.25jött fel,de rettenetesen vizes voltam, kórházban is feküdtem 1hetet toxémia-gyanúval, de szerencsére kiengedtek egy alapos kivizsgálás után.Szülés után lement egyből 11kg, utána az első két hónapban még 5kg, a többit most próbálom magamról ledolgozni,mert már nem szoptatok!Nagyon rosszul estek a megjegyzések, hogy jól megasszonyosodtam, gondolom Te is kapsz néhányat, de ne keseredj el, úgyis lemegy majd, a fele tuti, a többit meg majd ledolgozod!

Jó egészséget kívánok!

2009. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 22 kilót híztam. Szülés után lement 4és fél kiló, azóta pedig még 8 kiló. Pénteken lesz 7 hete, hogy szültem. Nem merek fogyózni, mert félek, hogy elmegy a tejem.
2009. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
20 kg-ot híztam, ebből 10-et az utolsó hónapban. A szülés után 8 kg ment le, aztán itthon még 4. Mondjuk nekem azért ilyen sok jött fel, mert előtte intenzíven sportoltam és cigiztem. Ha befejezem a szoptatás, leadom a maradék 8-at. (remélem:) )
2009. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is elég szépen dohányoztam amikor terhes lettem ráadásul az esküvőnkre készülvén lefogytam 1,5 hónap alatt 6kg-t. Mikor kiderült,h. baba van a dologban ezeket természetesen azonnal abbahagytam. Így a 6. hónapra már 9kg volt rajtam. Most 37 hetes vagyok és kb.17kg-nál járok.
2009. jan. 21. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 kilót híztam, de iszonyú vizes voltam. Mikor 3 hetes volt a babám már az eredeti súlyom volt. Nem tudom hogy szaladt le olyan gyorsan:) Viszont ő első baba volt és 22 évesen. Most vaéószínű tovább fog tartani...
2009. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 20 kg-ot híztam, mire kijöttünk a kórházból 12 kiló lement, most 6 hetes a babám és még 6 kg rajtam van.
2009. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 kg-ot híztam, szülés után 7 kg ment le, mikor hazajöttem, akkor 4 nap alatt lement 4 kg, most 2 hónapja szültem, és 3-4 kg maradt csak rajtam úgy, hogy nem nagyon tettem még érte semmit, csak nem kell annyit ennem, mint terhesség alatt.

0-ra nem akarok lemenni a szoptatás miatt, de még majd elkezdek tornázni.

Hozzáteszem, én végig jártam úszni terhesség alatt, még szülés előtti napon is voltam.

2009. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én baba előtt nagyon vékony voltam, az étvágyam is a béka segge alatt volt mindig, így egyesek szerint már akkor is ráfért volta jó néhány plusz kilo. A baba előtt leraktam a cigit, akkor feljött öt (igaz, ez terhesség előtt volt, de a baba érdekében, úgyhogy ezt is ide számolom), majd terhesen ki tudja hogy miért, de életemben először igencsak jó evő voltam, az anyagcserém viszont ennek ellenére szinte megszűnt létezni, nagyon lelassult. Úgyhogy még húsz kilót szedtem fel. Ráadásul én egyáltalán nem vizesedtem, szóval ez tényleg mind plusz volt. Az egyetlen szerencsés dolog az, hogy majdnem 180 cm vagyok, így nem igazán vették észre, hogy ilyen sokat híztam, megjegyzéseket nem kaptam.

Szülést követő nap már 13 kg-mal voltam kevesebb, majd 3 kilót sikerült visszakapni a szoptatós étrend miatt. Nem volt tejem, de szerettem volna, ha beindul, emiatt rengeteg szénhidrátot ettem, no meg rántott levest, de ezek sajnos csak a seggemet növesztették, a tejmennyiséget nem. Öt hetes volt a fiam, amikor még mindig nem volt tejem és feladtam, az étvágyam visszatért a baba előttire, elkezdtem mozogni is (már amennyire a baba engedi). Úgyhogy az elmúlt három hétben lement öt kiló. Elvileg még tíz van rajtam a lánykori vékonyságomhoz képest, gyakorlatilag meg kapom a megjegyzéseket, hogy így jobban nézek ki, mint akkor a kiálló bordáimmal, szóval ha lemegy a maradék tíz, az sem baj, de ha csak öt menne le és öt maradna, azzal is kiegyeznék.

Én egy dologban vagyok biztos: ha teszel érte, akkor le fog menni. Lehet, hogy nem magától, mert bár sokan vannak azok, akik a szoptatás alatt fogynak, de épp annyian vannak azok is, akiknek szoptatás alatt stagnál a súlyuk, sőt, nem egy barátnőm hozzám hasonlóan még fel is szedett pár kilót akkor.

Ha lesz tejed és nem olvadnának a kilók maguktól, akkor se ess kétségbe, légy türelmes és akkor ne fogyózz, adj majd hálát a tejért. Gondolj arra, hogy azok olyan hónapok, amikor a baba a legfontosabb és senki sem szoptat örökké, tehát később ha igazán akarod, akkor elkezdhetsz diétázni, mozogni és visszanyerheted az alakodat.

Legalábbis a környezetemben azt figyeltem meg, hogy a legtöbb barátnőm már a régi volt a baba 1-2 éves korára, az egy dolog, hogy némelyikük olyan szerencsés volt, hogy ezért nem kellett tenniük semmit, csak olvadtak a kilók, a többiek meg megküzdöttek a fogyásért, de a végeredmény ugyanaz.

2009. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ram kereken 20 kg jott fel.Az elo 5 es fel honapban nem hiztam 1 dkg-ot sem...a tobbi aztan jott fel es nem voltam vizes sem.Csaszaros szulesem volt,utanna 10 kg egybol lement,miota itthol vagyok meg 2- 3 de ez hol lemegy hol vissza jon...ugyhogy meg 10 kg van az eredeti sulyomhoz kepest.

Az en elvem az h majd lemegy,ugy sem 1 honap vagy 2 alatt szedtem fel.

Fogyokurazni en sem szeretnek,nekem is a legfontosabb a babam es h amig van tejem etetni tudjam...a tobbit majd sikerul ledolgozni...ha nem hamarabb mikor jo a szaladgalos korszak...

2009. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utso vagyok,vasarnap leszunk 6 hetesek.
2009. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!