Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a véleménye a vízben...

Kinek mi a véleménye a vízben szülésről?

Figyelt kérdés
A kórházban lenne rá lehetőségem, és állítólag kevesebb fájdalommal jár, mert a víz elernyeszt. De sok probléma is lehet. Pl. ha a dokinak be kell avatkoznia, akkor ugye ki kell másznom a kádból, ami értékes percekbe kerül...
2010. dec. 15. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj fel a lifenetwork honlapjára, és a műsorok között keresd meg a Babák háza c műsort!Mindent megtudsz a vízben szülésről!Én ha tehettem volna tuti abban szülök!
2010. dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha komplikációmentes volt a terhesség, és a baba a lehető legjobb pózban fekszik a pocakodban (tehát nem jósolnak a dokik előre valami problémát) akkor nem kell aggódnod,hogy hogyan fogsz kipattanni a kádból. Nekem is vonzó a vízben szülés... A víz leveszi a terhet a gerincről, elernyeszt, ellazít...oldja a görcsöket...

üdv.

2010. dec. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vitathatatlanul vannak előnyei, de az én dokim azt mondta, hogy a vízben vajúdó nőknél szülés után nagyon gyakori a belázasodás.
2010. dec. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hidromasszázsos kádban vajúdtam, ezerszer jobb volt, mint anélkül, semmilyen lázam nem volt a szülés után. Nem is értem, hogy az utolsónak miért mondott ilyet az orvosa, biztos ő jobban tudja, nem ezt akartam megkérdőjelezni, de nekem pl. senki nem mondott ilyet, meg nem is tapasztaltam (nem csak én vajúdtam vízben).

Vízben viszont nem szülnék, csak akkor ha speciálisan át van alakítva - ki van alakítva megfelelő kapaszkodási lehetőség a kádban. Meg nem is igazán tudom elképzelni magát a folyamatot: megszületik a baba (hová rakják? hiszen nem egyből vágják el a köldökzsinórt), megszületik a méhlepény (szintén hova rakják? majd a doki/szülésznő fogja a kezében, míg át nem rakják az asztalra?), ez után mi jönne? kikecmergés a kádból, felfekvés a vizsgálóra (meg kell néznie a dokinak a berendezést, ha kell törölget, varrogat, stb...)?

2010. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Neten vannak vízben szülésről videók... Ott mindent mutatnak, amit az utolsó kommentező kérdésként tett fel. Igazából, én is inkább csak vajúdnék vízben... de ki tudja, majd akkor fogom érezni úgyis, hogy hogyan jó és hogyan nem...:)
2010. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor a tolófájásnál jársz, akkor úgyis kitessékelnek.

Akkora kádban vajúdtam, hogy simán 3an elfértünk volna benne. Segítenek kimászni, nem nehezebb mint otthon a kádból kilépni.

Én megint ott akarok majd vajúdni, tényleg nagyon jól esik az embernek.

2010. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti!

Én egy olyan vízben szülős videót sem találtam, ahol a kérdéseimre választ kaptam volna... Ha tudsz ilyet, légy szíves linkeld be. Köszi.

2010. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2010. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, ezt a videót láttam, de nem kaptam a kérdéseimre választ belőle.
2010. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szivesen

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!