Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobb egy apás szülés? Milyen...

Jobb egy apás szülés? Milyen véleménye volt a párotoknak a szülésről?

Figyelt kérdés
Szeretne a párom bent lenni a szülésen...Remélem nem fogja megbánni amit ott fog majd látni!Párotoknak milyen véleményeik voltak?Hogyan élték át?Nektek miben,és mennyivel volt könnyebb?
2009. aug. 26. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem volna túlzottan, hogy bejöjjön, de ő ragaszkodott hozzá. És ezért örökre hálás leszek neki, vele sokkal könnyebb volt, mintha nem lett volna ott. Biztonságot adott, megnyugtató volt, és fizikailag is sokat segített (tartani, itatni).

Semmi rossz érzése nem maradt attól, amit látott, azt mondja, még jobban tisztel és szeret azért, amiért érte és a gyerekéért ennyit szenvedtem és ennyit adtam.

2009. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rábíztam a dolgot. Örültem volna neki, ha bejön, de ha azt választotta volna, h nem azt is elfogadtam volna. Ugyanis fél a vértől, a tűtől, meg ilyesmi. Később a Dédinek azt mondta, élete legszebb élménye volt. És mindig büszkén meséli a most 7 éves fiúnknak, h ő vágta ám el a köldökzsinórt. :))))
2009. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak pozitív dolgokat tudok írni erről. Segített, erőt adott, együtt váltunk büszke szülőkké. Nagyon feldobott, mikor azt mondta "látom a fejét!!". A testemet azóta is vonzónak tartja, a lányunkat is imádja.
2009. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A párom azt mondja, hogy élete legkülönlegesebb élménye volt, amit szavakkal elmondani nem lehet. Egy hős lettem a szemében, amit azóta, már lassan egy éve, mindennap elmond, nagyon büszke rám! A fejemnél állt, nem látott semmi borzalmasat, véreset. Én nagyon örülök, hogy mellettem volt, erőt adott, segített. Pedig ő is nagyon félt még a terhesség alatt, hogy mi lesz, tanakodott, hogy bejöjjön-e, maradjon-e. Azóta is azt mondja, hogy milyen jól tette és nem bánta meg. Ismerősöm férje rosszul lett, mikor meglátta a véres kisbabáját kicsusszani, le kellett fektetni, mégis azt mondja nem bánja és örül, hogy ott lehetett.
2009. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Olyan édesen írjátok a válaszkat,hogy képes vagyok és elbőgöm magam!!!Komolyan,ennyire megerősít egy kapcsolatot egy közös szülés?(Nekünk fantasztikus a kapcsolatunk).Volt akinek a párja elsírta magát mikor megszületett a babuci?Én erősnek látom a páromat,de kíváncsi leszek rá mikor a szülésre kerül a sor.


Mindenkinek minden jót kívánok!

2009. aug. 26. 13:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Először a férjem nem akart bejönni, mert félt, de ahogy közeledett a szülés mindig mondogatta, hogy lehet bejönne. Bent is volt elejétől végéig, semmi csúnyát nem látott, végig a fejemnél állt és fogta kezem. Nagyon sokat segített nem beszélve arról, hogy ő is elsőként láthatta a lányunkat. Szerinte is a legcsodálatosabb élmény volt.
2009. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, és itt a pasim véleménye:

"Amikor megszületett, nagyon közel voltam a síráshoz. De nem sírtam aztán, mert helyt kellett állni."

Azt mondta már korábban is, hogy sokszor elfogta az érzés, hogy ő nem bírja tovább, sírni fog (nagyon nehéz és hosszú szülésem volt), de tartani akarta bennem a lelket és ezért nem hagyta el magát. Amikor kibukkant a babánk, akkor még közel sem volt vége sajnos a herce-hurcának és ezért akkor sem engedte el még magát.

De az azt követő napokban azért volt néha könnyezés részéről is :)

2009. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna ha apás szülés lesz de ő az utolsó pillanatig gondolkodott rajta, befolyásolni nem akartam! Azt szerettem volna hogy csak akkor jöjjön be ha tényleg akar. Aztán mikor megindult a szülés (én már bent feküdtem) felhivtam! Abban a pillanatban eldöntötte hogy be szeretne jönni, de mire beért, (70 km-re lakunk a szülészettől) a kislányunk megszületett!!! :-)
2009. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

12:59 vagyok

Az én párom elég morcos ember, mikor megszületett a fiunk akkor nem emlékszem, hogy sírt volna. Szombaton lesz 1 éves a nagylegény, a párom átlagban kétnaponta sír valamin... hol azon, hogy milyen szépen alszik, hol azon, hogy milyen szépen nevet, hol azon, hogy de jó hogy van nekünk... szóval mindenen. :) Ilyenkor mindig elmondja, hogy mennyire szeret és sosem fogja tudni meghálálni, hogy megajándékoztam egy gyermekkel! Mesélte már, hogy a munkahelyén, buszon, bárhol van, eszébe jut a kicsink mosolya, valami kis mozdulata, vagy hogy hogy tud a nyakába csimpaszkodni és már érzi, hogy könny szökik a szemébe. Bizony-bizony, a szülés nagyon nagy dolog, ha két ember éli át, mindkettőnek nagy élmény, akkor csak összekovácsolni tud! Persze van akinél ez másképp alakul, de a párom szerint nincs az a dolog, pénz a világon, amiért elhagyna minket, vagy elfordulna a gyermekétől...

Persze az is édes, mikor a "kemény" apukák a szülőszoba előtt tipegnek-topognak falfehéren, hogy vajon az asszonyka hogy van, milyen lesz a baba és mikor a remegő kezükkel olyan esetlenül megfogják végre a gyermeküket... Csodálatos pillanatok, bárhogy is alakuljon az élet!


Nagyon szép szülést kívánok nektek is!

2009. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan pasi, aki nem elég érett hozzá. De ha ő szeretné, akkor ő biztos az. Hallottam pár esetet, amikor válás lett a vége, de szerintem nem emiatt, hanem ott más is lehetett a baj.

Én először nem akartam, mondván, nehogy megundorodjon tőlem. De aztán úgy féltem, hogy inkább behívtam. Nekem nagyon jó volt, hogy ott volt. Tartotta a hátam, adott nekem inni, törölgette a homlokom, fogta a kezem. Azóta is emlegeti, hogy milyen jól viseltem, nagyon tisztel érte. Igaz, azt is mondogatja, hogy látott dolgokat, amikre nem lett volna kíváncsi, de ez ezzel jár. Ő nem undorodott meg.

Most várom a másodikat, és már előre parázok, hogy mi van, ha nem tud velem bejönni? (Gond, hogy addig hova tesszük a nagyobbat.)

2009. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!