Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi értelme a gátvédelemnek ha...

Mi értelme a gátvédelemnek ha lereped a gát fenékig, mikor már kibújt a baba? Igy szültem, véleményeket várok. Elkéstek a gátmetszéssel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 21:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.

Gátvédelemmel szerettél volna szülni? Mert akkor nem vágnak, épp így akarják védeni a gátat, a vágás ellen. Ami nálad valószínűleg nem sikerült.

2010. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél sikerül. Viszont egy jó orvosnak és szülésznőnek fel kéne tudnia mérni, hogy megy-e így vagy sem, mert a repedés ezerszer rosszabb, mintha vágtak volna.:(( Tudom, mert engem vágtak is és repedtem is, és a vágás sokkal előbb gyógyult, mint a repedés.
2010. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A gátvédelemnek az a célja, hogy mindenféle gátsérülés nélkül szülessen meg a baba. Ha valami miatt ez nem lehetséges, akkor jobb vágni, mint megvárni, amig reped, mert akkor nehezebb utána összefoltozni. HA viszont te kikötötted, hogy nem vághatnak, akkor adott esetben csak az marad, hogy végigrepedsz.
2010. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én az orvosra biztam hogy hogyan szülünk,végig a vállamnál volt,és nyomta ki belőlem a babát,mert nem sikerült a kitolás.Aszülésznő csinálta agátvédelmet(utólag tudtam meg hogy igy szültem).aférjem hallotta mikor már tették a hasamra a babát,hogy:hát ez elrepedt...a kislányom egészséges,csak néha eszembe jut,hogyha látták hogy nehezen bújik ki a baba,nem lett volna jobb inkább vágni mégis?
2010. dec. 16. 21:50
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom megint lepontoztok, de szerintem a gátvédelem akkor jó, ha hozzáértő módon csinálják, a szülő nő függőleges testhelyzetben van és a baba a saját ütemében érkezik, nem nyomogatják kifelé. Ha a te eseted nézem, én nem javasoltam volna, bár ismerek olyan dúlát aki szerint pl. az Istvánban hanyatt fekve is sikeres gátvédelmet hajtanak végre. A gátmetszés alapesetben arra való, hogy megvédje a kisbabát, ha romlik a szívhang, és minél gyorsabban meg kell születnie. Arról folynak a viták, hogy más esetben van-e jogosultsága, pl. az egyenes, vagy a természetes sebszél forr össze jobban. Ha vágnak jó eséllyel tovább is reped. Vágásnál izmot, ideget nem kímélnek, míg ha reped ált. csak 1. vagy 2. fokú lesz a gátsérülés (izom, ideg nem szakad). Én szerencsésnek mondhatom magam, mert végig az általam választott pózban a saját ritmusomban szültem és a gátvédelemmel semmi probléma nem volt.
2010. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%

En ugy tudom a gatvedelem=gatmetszes!Es pont azert hivjak vedelemnek,hogy az esetleges "repedeseket"elkeruljek vele!

Tehat a gatvedelem maga a metszes!

De legyszi javitsatok ki ha nem jol tudom...Mindenesetre en igy emlekszem!

2010. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsére a gátvédelem nem egyenlő a gátmetszéssel. Ha valamit fölvágok, akkor hogyan védem???
2010. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű a repedés, én megúsztam, gátvédelemmel ment a szülés. (Szó se volt gátmetszésről - külföld)
2010. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az orvos nem volt a helyzet magaslatán. Ha a babát úgy "kellett" nyomni kifelé, akkor az azt jelenti, hogy nem olyan ütemben született, ami mellett sikeresen alkalmazható a gátvédelem.

Az orvosnak, ill. talán a szülésznőnek kellett volna látni, hogy nem fog menni a gátvédelem. (Sokszor még gátvédelem mellett is van felszíni sérülés, de ekkora repedésnek nem szabadott volna lenni.)

2010. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
huuuh, a fenekedik felrepedtél??és hogy sikerült felgyógyulni?nem volt gond utána a széklettel?nem repedt mindig fel a seb??
2010. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!