Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi értelme a gátvédelemnek ha...

Mi értelme a gátvédelemnek ha lereped a gát fenékig, mikor már kibújt a baba? Igy szültem, véleményeket várok. Elkéstek a gátmetszéssel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 21:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Elnezest mindenkitol!En tevedtem!22.03-as vagyok!

"A gátmetszésnek több előnye van, mint hátránya, ettől csak abban az esetben tekintünk el, ha ez sem az anya, sem a magzat kockázatát nem növeli. Ilyenkor lehet szó gátvédelemről, amely azt jelenti, hogy a magzat fejét visszatartjuk, hogy hosszabb idő alatt csússzon ki."Reszlet Dr.Torok Miklos foorvos interjujabol...

2010. dec. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél gátmetszésem volt,másodiknál akarták a gátvédelmet,mondtam a dokinak vágjon ne hezitáljon,várták a harmadik tolófájást vele,de a lányom kijött arra,igy nem volt ideje a dokinak.Repedtem minden merre,de szinte meg se éreztem,semmi bajom nem volt szülés után. Elsőnél kb 2 hét volt mire normálisan tudtam ülni.
2010. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Gátvédelem mindig történik szülés közben. A metszett gátat is védeni kell a tovább repedéstől.


Hogy minek kell valakit hanyatt fektetni szülés közben.... Ez egy rejtély számomra.


Nekem két metszésem volt, az első kevésbé volt problémás a második iszonyatosan fájt hónapokig.... A harmadik pedig a kétszeresen heggedt gátamon kibújt sérülés nélkül... Képzelem mennyire volt szükség a metszésekre.


Szülésznő

2010. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is védelemmel akartam szülni, de mikor a fejteteje látszott már, kint volt valamennyire, a 3. fájásra olyan erőset toltam, hogy szinte kirepült belőlem a gyerek. :)

Sajnos repedtem, 1,5 hétig nem igazán tudtam ülni, de utána gond nélkül begyógyult.

Mindenkinek máshogy kényelmes, nekem csak hanyatt fekve volt jó, még oldalra fordulva sem.

2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, én nem szültem, de amit a szobatársaim meséltek, a vajúdás végén nem hiszem, hogy bírták volna függőleges helyzetben, szerintem annak örültek, hogy hanyatt fekve bírták valahogy.

és hason,oldalt fekve nem igen tudom elképzelni a dolgot.

és nekem az is logikus, hogy bizonyos esetekben épp a gátmetszés jelentené a gátvédelmet. Mint a kérdezőnél.


Egyébként pedig szerintem ez teljesen egyéni dolog, nem lenne szabad sem az egyik, sem a másik irányba elmenni. Ha szükséges (akár mert az anya nem bírja, nem tágul akármi vagy mert a doki, szülésznő nem igazán kompetens) akkor vágás. és ha szükségtelen a dolog, mert minden feltétel együtt van, akkor gátvédelem.

2011. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az össze-vissza repedésnél jobb a vágás.De ezt nem beszéltétek meg előre?Utólag tudtam meg,hogy gátvédelemmel szültél?Tényleg nem sikerült akkor.
2011. jan. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem még nem kaptál megfelelő választ :)

A gátvédelemnél olajjal maszírozzák a gátat, hogy nyúljon.

Nálam is így volt, de amikor már kezdett kibújni a baba feje, mégiscsak vágtak egy kicsit, nehogy elrepedjek. Így a jobb lábam irányába (nem vízszintesen persze) végezték a gátmetszést, ami kb 1,5 centi volt. 4 öltéssel varrták össze. Nem repedtem tovább.

Vagyis nálad tulajdonképpen elkéstek a gátmetszéssel.


Amúgy a sógornőm Németországban szült, ott nem szoktak gátmetszést végezni. Ő is repedt, de nem tudom, milyen irányba.


És nem azután szakadtál, miután kibújt, hanem közben, csak lehet, éppen nem a gátadat figyelték. Nekem is akkor mondták, hogy nem repedt tovább a gátmetszésem, amikor varrtak össze.


Én körömvirág krémmel kentem, de az Aloe First-öt is dicsérik nagyon. Meg jegeltem első éjjel :)


Jobbulást!

2011. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Manapság a legtöbb helyen alapból megpróbálják(ami szerintem nagyon jó)Elvileg nem szabadna,hogy repedj,ha időben vág.Nekem sikeres volt a védelem,se külső,se belső sérülésem nem volt.
2011. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja,mellesleg a Szt. István kórházban szültem(és ráadásul félig fekve),amit a 22.02-es válaszoló "kétségbe" von(mármint,hogy így is sikeres lehet a gátvédelem).
2011. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok. Én is az Istvánban szültem. Úgy látszik, ott ügyesek a szülésznők :)

Nekem egyébként 4 kg feletti lett a babám, 36 centis fejkörmérettel, így nem meglepő, hogy vágtak.

2011. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!