Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nagyon taknyos az anyuka a...

Ha nagyon taknyos az anyuka a szülésnél/osztályon azt hogyan kezelik le a kórházban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ilyenkor "elkülönítik" a kismamát, mikor kapja meg a kicsit, hogyan miként megy az ilyesmi.

Elvileg csak taknyos vagyok, egyszerű megfázás, de lehet, hogy nem az, mondjuk nem is influenza. Sajna eddig nem javulok, a doki és a védőnő is együtt érzően megsimizik a vállam, és jobbulást kívánnak...


2010. dec. 21. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bármit s fognak tenni.

Amikor második babám született, nekem is folyt az orrom, az egyedüli rossz az volt a dologban, hogy fájások között még az orrtörölgetéssel is foglalkozni kellett, mert szabályosan dőlt az orromból, szerencsére férjem tartotta a zsepiket...


Lehet, hogy "szülés "hatására" meggyógyultam, mert arra nem emlékszem, hogy utána kellett volna nagyon fújogatnom...


A kicsidet ugyanúgy megkapod, őt betegen is szoptathatod, később is, és így természetesen rögtön az elején is...


Jobbulást, hátha még javulsz picit a szülésig!

2010. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is télen szültem, taknyosan, szörcsögve, prüszkölve, és senkit sem érdekelt a szülészeten. Mondjuk engem sem. :)

Nem fognak elkülöníteni szerintem, nem olyan kirívó dolog ez, inkább csak kellemetlen. Ha kérsz maszkot, talán adnak, vagy vihetsz is be magaddal, és használhatod, ha a babád fölé hajolsz, na meg persze gyakori kézmosás antibakteriális szappannal, használt papírzsepiktől való azonnali megszabadulás.. nagyjából ennyi. Én egy éve szoptatok, ezalatt kétszer voltam nagyon beteg, de a babámat egyszer sem fertőztem meg.

2010. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én babám egészsége ebből a szempontból "nem zavar", a tesóval voltam párszor beteg, ennél durvábban.

De azért más újszülöttjei kicsit aggaszt.


A kicsi velem együtt szenved, kapott némi védettséget már:)

2010. dec. 21. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem különítettek el, pedig lázam is volt. Nagyon szégyeltem magam a másik két anyuka előtt. Én kértem szájmaszkot, és abban voltam.
2010. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
semmi nem fog történni. a tbc-s romalányt sem különítik el (tapasztalat).
2010. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is baromi náthásan szültem meg most a lányomat. semmit nem csináltak azon kívül, hogy néha megérdeklődték hogy vagyok. persze az már más kérdés, hogy az erős köhögés isteni varratokkal a gátadon:) meg szülés közben is szuper amikor mutatják a légzőgyakorlatot, én meg az orromon keresztül semmennyire sem tudtam lélegezni:) de baja sem a picinek, sem neked nem lesz.
2010. dec. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia. ha folyik csak az orrod akkor a zsepiktől megválni és sűrű kézmosás sztem is elég.Ha nagyon csúnyán köhögsz is és van más anyuka/baba is a szobában akkor én felvennék egy maszkot, h ne köhögjem tele a szobát és mást, főleg a bébikre gondolok h ne fertőződjenek meg.

De addigra reméljük meggyógyulsz!

Jobbulást!

2010. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!