Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spirál mint fogamzásgátlás?

Spirál mint fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
úgy gondoltam hogy ezt a fogamzás gátlást szeretném ,mert a hormon tartalmú készítmények bármennyire alacsony is a hormon tartalma engem befolyásolnak egyéb dolgokban.ellenben az orvosom mikor kérdezem róla mindig kitolja.most legutóbb megcsinálta a rákszűrést előtte,aztán mondta h le kell fagyasztani a méhszáj sebet és majd akkor elmondja mi és hogyan zajlik.pl még azt se tudom hogy azt mikor és hol kell fizetni?mennyire fájdalmas?mennyi ideig tart?kinek mennyire vált be?
2010. dec. 21. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez több probléma. Ha méhszáj sebed van, azt villámsebesen rendbe kell hozni, mert könnyen elfertőződhet vagy elrákosodhat, pocsék vele élni... Elég rövid idő alatt gyógyul a műtét után, de mindenkinek más, és nem szabad elhanyagolni.

A spirál működő módszer fogamzásgátlásra, de úgy tudom, hogy csak gyerekeseknek rakják fel, mert szülés után a méhszáj tágítása könnyebb.

2010. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy szülés után csinálják csak, 10 hónapos a kislányom és januárban fagyasztják a méhszájsebem.csak 3x rákérdeztem először azt mondta megcsinálja a rákszűrést aztán utána elmondja,most megcsinálta a rákszűrést megint kérdeztem hogyan zajlik mit kell róla tudni,most azt mondta van méhszájsebem azt először le kell fagyasztani,utána elmondja.ja és amikor voltam anno controll vizsgálaton és megbeszéltük a védekezési "formát" akkor is azt mondta hogy majd a rákszűrés után elmondja :D aztán úgy vagyok vele,hogy már érdekelne a dolog,de ha januárba vissza megyek a méhszájsebet lefagyasztatni,akkor tuti megint azt mondja hogy ennek x idő a gyógyulása és majd amikor legközelebb megyek elmondja.....
2010. dec. 21. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Spirált akkor tesznek fel, amikor épp menstruálsz, mert 1) ilyenkor biztos, hogy nem vagy terhes 2) nyitottabb a méhszájad, könnyebb feltenni a spirált.


Sok nőnek fájdalmasab, elhúzódóbb lett tőle a vérzése, és ez sem 100%-os, emellett is teherbe lehet esni. A fogantatást nem akadályozza, csak a már megfogant baba beágyazódását teszi lehetetlenné. Én nem ezt a módszert választanám, de tény, hogy ez a legolcsóbb, egész hatékony, és különösen a harmadik világ túlszaporodási gondjain sokat segíthetne, ha ott elterjedne.

2010. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem Mirena spirálom van.Ami NEM a megtermékenyített petesejt beágyazódását gátolja meg.Ez egy hormontartalmú spirál,bár olvastam,hogy hormont nem akarsz!Viszont ez helyileg ható hormon,nem mérgezi az egész szervezetet.Drága ugyan,de nekem nagyon bevált.A mensesem 1-2 nap és elég egy tisztasági betét.És teljesen biztonságban érzem magam.99.9% a megbízhatósága.De itt van egy link,olvasd el.Üdv:B.


[link]

2010. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szintén Mirenám van, de abszolút nem vagyok vele megelégedve. Júliusban tette fel az orvos, azóta görcsölök és vérzem (folyamatosan!). Visszamentem már sokszor, ő azt hajtogatja, hogy még várjak. Amint vége az ünnepeknek, az lesz az első dolgom, hogy levetetem egy másik orvossal.

Ezzel csak azt akartam kifejteni, hogy nem mindenkinek jön be, valakinek semmi baja, viszont másoknak pokol.

De ha nem bírod a hormontartalmú bogyókat, érdemes megpróbálni, sokat nem vesztesz vele, hátha neked bejön.

2010. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is mirenám van, tényleg elég egy tisztasági betét!

Sőt nem fáj semmim!

2010. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is mirenam van
2010. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!