Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE I. sz. Klinikán milyen...

A SOTE I. sz. Klinikán milyen a szülészet? Hogyan zajlik a szülés?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok és ott fogok szülni (lehet, hogy császárral).

Részletesen érdekelne a tapasztalatotok, személyzet, műtő stb.


2009. jan. 26. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék nagyon. Én is ott fogok szülni. Most 34 hetes vagyok, most kerültem át és sajna emiatt még nagy tapasztalatom nincsen. Annyit tudok neked mondani, hogy nagyon professzionálisak. Tehát szakmailag nagyon magasan képzett orvosok dolgoznak ott és gépekkel is nagyon jól fel vannak szerelve. Ez mindenképpen megnyugtató, szerintem.
2009. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én ott szültem 8 hónapja császárral. Valóban felkészültek, de van jobb kórház is a városban. Én totál kész voltam attól, hogy túlhordtam a babámat és minden nap a terhesambulaciára kellett menni ctg-re és volt hogy 4 órát ott vártunk. Ülőhely nuku, a lábam bedagadt a derekam leszakadt. Ja és mindez fogadott orvos és szülésznő mellett. Egy nappal műtét előtt feküdtem be (programozott volt) a terhesosztályra. Itt kaptam hideget, meleget. Voltak nagyon kedves és nagyon bunkó nővérek is. A műtővel maximálisan elégedett voltam, a műtősök tündérek voltak, nem úgy kezeltek, mint egy munkaeszközt. A császáros őrző sem volt olyan elviselhetetlen, bár itt is voltak nem épp kedvesnek mondható nővérek. Na aztán a csecsemősosztályt nem minősíteném. Nem törődnek veled, mindegy hogy császár nem császár. Szoptatásban nekem csak a dokim meg a szülésznőm segített az ottani nővérek nem, pedig szóltam. A szobák kicsik és zsúfoltak egy szobában 4-en voltunk, de alig fértünk el. Minden baba máskor sírt pihenni nem lehetett. 3 nap alatt kb 3 órát aludtam, de azt is darabokban. De ki lehet bírni. Akkor már úgyis ott a babus.

Most ennyi jutott eszembe. Írjatok privit, ha valami még érdekel benneteket, szívesen válaszolok.

2009. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kimásolom két régebbi válaszomat neked:


Egyetértek a előttem szólókkal. Kilenc hónapja szültem a Barossban, én a biztonságra "mentem", nem érdekelt semmi alternatív dolog. A szülészek, szülésznők profik, persze nem bájologni vannak ott, azt ne várd. A csecsemősök "állatok", ne számíts rájuk semmiben, de tényleg 3 nap az egész, ki lehet bírni.A szobák szerintem tiszták, napjában többször is takarítják a mosdókat (már untam is őket:-)).Pihenni nem lehet, de szerintem pihenni max. csak egy egyágyas szobában lehetne, ami ott szinte kizárt, hogy megkapod... Ha lesz tesó, azt is ott szeretném megszülni, mindegy kinél, hiszen mindegyik profi.



Szia! Ott szültem császárral 4 hónapja. Dokik, nővérek (terhesambulancián)felkészültek, normálisak, persze nem túl bájosak (de nem is ez a feladatuk). Szülés alatt (nem császárra készültünk, úgyhogy vajúdás és társai voltak nálam is), mindenki kedves volt, ügyeletes szülésznő volt nagyon rendes kedves volt, de az ügyeletes dokik is nagyon kedvesek, normálisak voltk, és szerintem nagyon profi kis csapat van a Barossan. Szülés után: a csecsemősök viszont borzasztó bunkók arra számítsál, nem segítenek semmiben, ez tény, hidd el. Én alig vártam már, hogy hazamenjek. Az egészség a legfontosabb,ez a lényeg. Ja, semmi alternatív dolog nincs szüléshez, vannak egyágyasak és többágyas szülőszobák vegyesen.Vajúdás közben nem nagyon lehet mászkálni a ctg miatt,se inni se enni, de hangulatos, félhomályos kis egyágyas a szülőszobájuk.Szerintem a szülésznők ált. normálisak. Nálam egy olyan elég molett fekete rövid hajú, középkorú nő volt, sajna a nevét nem tudom, hihetetlen aranyos volt(nem fogadott).Plussz voltak tanuló szülésznők is benn (kettő). Ja, meg mikor bementünk éjjel, megvizsgált az egyik ügyeletes és ott is volt pár tanuló doki. De hát a Baross "tanító kórház"is, ez van, de akkor ez egyáltalán nem zavart.

Szóval szülésig és közben mindenki nagyon rendes, aztán a csecsemősöknél, már rosszabb a helyzet, minden szoba 4 személyes, de 2 szobára van egy WC, fürdő azaz 8 emberre, kicsit gáz szerintem.Csecsemősök bunkók, meg a sima nővérek, és orvosok sem túl kedvesek, elég leszarom stílust mutattak (szülés után). Mindegy mert akkor már csak a babódra koncentrálsz úgyis, hacsak nincs problémád a szoptatással, mint nekem volt.



jajj, volt még ahol a császáros szülésről írtam, most nem találom, de keress a keresőben, fogsz még válaszokat találni a kérdésedre.

2009. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 27. 14:23
 5/9 A kérdező kommentje:

A látogatásról is szeretnék többet tudni, még apuka sem jöhet be a szobába?

Császár után egyből nekem kell ellátnom a gyereket, senki nem segít.

3 éve szültem császárral másik kórházban de ott nagyon jó volt mert le lehetett adni a babát, tudtam pihenni és persze erőt gyűjteni a felépüléshez. Ja! és semmit nem kellett vinni a babának, mindent adtak. Naponta fürdették átöltöztették stb.

Most is császárom lesz, lehet, hogy nem maradok itt.

2009. jan. 27. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:
utcsó vagyok. Nem még az apuka sem jöhet be a szobába. Persze ha a többiek rábólintanak bemehet. Látogatás 4-6-ig, aztán már szólnak, hogy vége. Császár után a megőrzőben van az ember kb.24 órát, vagy 12-őt, attól függ van-e hely a gyermekágyas részen. Addig csak 1X hozzák be a babát (szoptatni sem...). Majd a gyermekágyas részen (én éjjel 11 kor mentem le)rögtön behozták, ám arra az éjszakára még elvitték.Reggel 6 kor már hozták is vissza. Aztán 24 órát van veled, elvileg le lehet adni éjszakára , de a csecsemősök nem nézik jó szemmel, én is le akartam adni, de mikor megláttam, hogy egy nagy fából készült valamin tartják őket egymás mellett, mint az ólban az állatokat, meggondoltam magam és inkább velem aludt. Fürdetni elviszik. Nálunk kellett vinni hosszujjú bodyt minden fürdetéshez.A császár alatt az apuka bent lehet. Az őrzőben rendesen megnéznek a dokik, de után a gyeremekágyas résznél egyszer sem vizsgálnak meg.A nővérek megkérdezik, hogy hogy vagy. Fájdalomcsillapítót adnak. Pelenkát kell még vinni a babának. Ennyit jut most eszembe.
2009. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocs, utoljára, azért nem olyan egetrengetően szőrnyű ám mint ahogy leírtam, csak hát ez nem egy nyugis kis szülészet, meg nem magánkórház. itt ez van. az ember vagy elfogadja vagy tovább áll. ezt te tudod.látod, én még ezek után is oda járok, és ott szeretnék szülni ha lesz tesó, tehát annyira nem szörnyű, és 3-4 nap az egész.
2009. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és kinél szülsz?
2009. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen az egészség a legfontosabb!!! A többit meg kibírja az ember. Azt azért nagyon tudom értékelni, hogy nincs átjáróház. Nem hangzik annyira borzasztónak amit leírtál. Az ijesztett csak meg, hogy 4-4 kismama együtt!!! A babájukkal, közben meg egy tusoló, WC. Na az érdekes lehet!!

Elvileg Dr. Rigóhoz járok, még nem állapodtunk meg a szülésben de remélem nála fogok!

Köszönöm a válaszokat.

2009. jan. 28. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!