Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél milyen érzéstelenítő...

Szülésnél milyen érzéstelenítőt szeretnétek kérni? Miért? Egyáltalán kérni kell?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,

Ha szeretnél akkor kérni kell igen.

Én az első bébit epi nélkül szültem.

Remélem a másodikat is sikerül így megszülni.

Csak ott tudod eldönteni, hogy kell e, lehet e epidurális.

Ha gyorsan tágulsz akkor nincs értelme, mert elhúzódik a szülés.

2009. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Epidurális van és hát ha szeretnél kérhetsz de ezt a szülésnél kell eldöntened.

Boldog Baba várást!

37+5 hetes pocis

2009. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia ! Én azt ajánlanám neked, hogy előbb érdeklődj utána, hogy ott ahol szülni fogsz milyen fájdalomcsillapító módszereket lehet igénybe venni, mert létezik más is, nem csak az epidurális, bár kétség kívül azt mondják ez a leghatékonyabb, de ahol én szültem ott a főorvos álláspontja a következő: itt még mindenki megszült fájdalomcsillapítás nélkül is!

Könnyű szülést kívánok!

2009. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt hogy ha epit szerettem volna azt a 30 valahány hétig el kellett döntenem előre!Viszont én úgy voltam vele hogy meg szeretném élni a fájásokat.Mikor már benne voltam sajna nem kaptam semmit mert nem igényeltem meg előre:(
2009. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én epit nem akartam semmiképp kérni, úgyhogy a szülésznő javaslatára egy görcsoldó kábító koktélt kaptam a popóba. (No-Spa + Papaverin) Kb. 2 órán át tartott a hatása, de valóságos megváltás volt. Igazából a fájásokat ugyanúgy lehetett érezni, csak letompította az agyamat, és minden mást teljesen ki tudtam zárni. A fájások közti szüneteket egyszerűen végigaludtam. Csak halványan dereng, hogy miről beszélgettem akkor a férjemmel. :)

Ezt is jókor kell megkapni, különben a legkeményebb résznél nem hat. Nekem pont azelőtt múlt el, hogy jöttek a tolófájások, úgyhogy azt már teljes erőbedobással tudtam csinálni. A köv. gyereknél is így szeretnék szülni.

2009. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálam úgy volt,hogy nehezen tágultam erős fájásokkal.Rákérdeztem,lehetne e fájdalomcsillapítót kapni,mire annyit válaszoltak,még várni kell vele,mert az leállítja a tágulást...és valamikor a burokrepesztés és a szülés között(3 óra volt)kaptam egy szurit az oldalamba,de had ne mondjam semmit se ért
2009. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Boldog babavárást mindenkinek:-)

2009. jan. 30. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!