Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rövid volt a babám köldökzsino...

Rövid volt a babám köldökzsinorja. Kb.35-40cm. Ez valami rendellenesség?

Figyelt kérdés
Minden rendben van a babámmal, csak érdekel a dolog. A kitolásnál egyre jobban feszült a zsinor és leesett a babám szívhangja, ezért gyorsan kinyomta belőlem, a doki. Nem is akart utána felsírni, elvitték leszívni a nyákot.
2011. jan. 16. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván rendellenesség, mert nem normális, nem átlagos nem ez az egészséges.

De a babádnak nem lett baja, tehát fölösleges aggódni.

Előfordul az ilyesmi.

2011. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A második gyerekemnek is rövid volt a zsinór, de nem tudok centit mondani. Csak ahogy megszültem, és rámtették a babát, még a cicimig sem ért el, próbáltam feljebb húzni, de rámszólt a doki és a szülésznő, hogy ne húzzam, mert nagyon rövid a zsinór. Ennyi a történet, a terhesség alatt ez ki sem derült, pedig sok uh volt és a szülésnél sem volt baj.

Végülis a kérdésedre nem is tudok válaszolni, nem tudom, hogy ez rendellenesség-e vagy sem.

2011. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


"Normális hossza 30–60 cm, ám szélsőséges esetben (minden ezredik csecsemőnél) előfordulhat, hogy a köldökzsinór hossza a 80 cm-t is meghaladja. Ez veszélyes, mert a magzat könnyen belegabalyodhat, és a szülés során oxigénellátási problémák léphetnek fel. A 30 cm-nél rövidebb köldökzsinór szintén rendellenes, mivel teljesen megszűnhet benne a keringés. Többek között ezért is nagyon fontos, hogy a terhesség és a szülés alatt a mamák-babák rendszeres és alapos kivizsgálásokon essenek át."


2.vagyok, ezeket találtam a köldökzsinórról :)

2011. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Látom akkor nem csak én vagyok így ezzel.

Második babámat szültem tegnap egy hete és mikor világra jött akkor mondták nekem is hogy rövid a köldökzsinór.

Erre én is kíváncsi lettem volna hogy mitől lehet.Végülis egészséges ez a lényeg,de valóban furi egy kicsit.Mondjuk az én fiam rögtön felsírt úgyhogy nem volt gond hála az égnek.

2011. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is rövid volt,nem lett semmi baja már 15 éves múlt.
2011. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én picimet sem tudták a mellkasomra tenni, csak a hasamra, mert nagyon rövid volt a zsinór. A kitolás is nehezebben ment, de végül nem lett semmi baj.
2011. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!