Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik héttől lehet már úgy...

Hányadik héttől lehet már úgy szülni, hogy a babának nem lesz semmi baja? Fejlődési rendellenesség, tüdő, stb.

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ELVILEG 36-HÉTTŐL,ADDIGRA MÁR A TÜDEJE IS TELJESEN KIFEJLŐDIK :-)
2009. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődési rendellenesség már az első hetekben kialakul és szinte minden esetben uh-gal már a terhesség során ki tudják mutatni. A tüdő kb a 36. hétre éri el a megfelelő érettséget. Koraszülöttnek a 37. hét előtt született babákat szokták tekinteni.
2009. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 35. héten szültem, de akkor kaptam tüdő erősítő szteroidot. A 36. héttől nem számít koraszülöttnek. A kisfiam most 3 hónapos és egészséges mint a makk.
2009. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 35.hét utolsó napján szültem.A 32. héten kaptam tüdőérlelőt,mert 2 ujjnyira nyitva voltam,de nem volt érett a tüdeje a babámnak mégsem.A mai napig nem tudom,hogy mitől nem érett be csak találgattak az orvosok is(valamilyen fertőzés,tüdőfejlődési rendellenesség,sokkot kapott stb.) Egy hétig lélegeztették,de a 4. napra kitapadt a tüdeje szerencsére.De akikkel beszéltem és a 35.héten szültek szinte ugyanúgy zajlott minden,mintha időre szültek volna.csak pozitívan kell hozzáállni a dologhoz és nem lesz semmi gond.
2009. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A betöltött 24. hét után már orvosi segítséggel életképes a baba, csak még a tüdeje nincs teljesen kifejlődve,de inkubátor és egyéb műszerek segítségével ezen tudnak segíteni.Elméletileg tehát a 24. hét után is életben tud maradni a baba,ezt épp tegnap olvastam az interneten.Ilyenkor kb.700-800g és 30cm körül van.
2009. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Éna 36.héten szültem a kisfiamat,és nem volt semmi probléma.9/10 apgar értékkel.Azóta sincs semmi baja,nagyon szépen fejlődik.Nem is látszik rajta,hogy előbb született.
2009. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

24. héttől életben tudják tartani a piciket.

Anyósom beteg gyerekekkel foglalkozik, köztük pár olyan csöpség aki 24hetesen született, és érző anyaként is azt mondta, lehet jobb lett volna a babának, ha nem tartják életben... (etetni kell(pontosabban nyelést imitálni), pelusozni, mozgatni, mert magától nem tud meg sem mozdulni... és nem 2évesről beszélünk, hanem nagyobb gyerekről, a szellemi szintje sajnos nem változott 24hetes magzati szinten van:'() Jobb ha 36körül születik a babó

2009. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 30hétre szültem a kisfiam a császár előtt 2 napig tüdőerősítő inekciót kaptam 1490grammal és 41cm-el,1hónapot voltunk gyerekkorházban 2600grammal jöttünk ki.Hála istennek nállunk semmi probléma nem lépett fel már 4 éves és makk egészséges.
2009. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!