Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik ügyeletes orvosnál...

Akik ügyeletes orvosnál szültek, azok válaszát várom?

Figyelt kérdés

MI úgy döntöttünk adunk pénzt az orvosnak, s arra lennénk kíváncsiak, hogy Ti a szülésznőnek is adtatok?

Ha igen mennyit, ha meg lehet kérdezni? Mi úgy gondoltuk, ha egy orvos lesz (még nem tudom császár vagy természetes lesz-e, de azt hallottuk császárnál két orvos van).

Szóval egy orvosnál 20ezret gondoltunk, szülésznőnél 10ezret. Vagy 5ezer is elég szerintetek a szülésznőnek? Előre akarjuk odaadni, így előre nem tudom megállapítani ki lesz segítőkész, s mennyire. Ha két orvos lesz bent akkor vagy 10-10 fejenként, dse állítólag azt hallottuk, csak annak szokás adni, aki mikor bementünk megvizsgált. Ha így van akkor annak 20, a másiknak 10. De két orvosnál szülésznőnek mindenképp 5ezret gondoltunk.

Szerintetek ez az ö.állítás jó vagy Ti hogyan adtatok? Ha leírnátok nagyon megköszönnénk.

Első babás, 38+5 hetes km.


2011. jan. 16. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy döntöttünk csak annak az orvosnak fogunk fizetni, akinél szülök. Végülis a terhesség alatt is végig hozzájárunk. Én is hallottam, hogy manapság szülésznőt is "divat" választani, de én egyet sem ismerek.
2011. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mendy1025 ***** válasza:
nekünk sem volt ügyeletes doki,mi 15 ezret adtunk a dokinak,10 ezret a szülésznőnek.Nem előre adtuk,hanem rögtön a szülés után adta oda a férjem. Mind a ketten nagyon rendesek voltak végig.
2011. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ügyeletesnél szültem a harmadikat.Nem volt fogadott szülésznőm sem.Az orvosnak 20,a szülésznőnek10-et adtam.Igazából fordítva kellett volna,mert az orvos egyet csípett,kettőt varrt(durván 10 perc).Végig a szülésznő csinált mindent.Gátvédelem,egy kis repedéssel,egy vágással.

Az előző kettő gyereket fogadott orvosnál szültem.Ő végig velem volt,mindent ő csinált a szülésnél.Nekem ez a mostani felállás furcsa volt.

A szülésznőnek kellett volna csak adnom!

2011. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először nem akartam dokit fogadni, de végül megtettem, mert nem kaptam semmiféle tájékoztatást, mindent utólag tudtam meg, az egyik elküldött, hogy még korán mentem uh-ra, a következő alkalommal más volt, ő meg lecseszett, hogy miért ilyen későn megyek...stb.

Nos, a fogadott dokimtól megkérdeztem, 55ezret kért, sima szülés volt. Hallottam ezt a szülésznő dolgot, de egyiket sem ismertem.

Aztán mikor eljött az idő, még egyszer hálát adtam, hogy fogadtam orvost, mert aki ügyeletben volt, irtó bunkó volt. A szülésznő viszont kedves volt nagyon, figyelmes. Mikor túl voltam mindenen, akkor döntöttünk úgy, hogy neki is adunk, 10ezret.

2011. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hmm ez érdekes, nekem mindenki azt mondta, hogy ügyeletesnek nem kell adni...így mi egy kisebb ajándékcsomagot adtunk a dokinak, a szülésznőkkel nem is találkoztam, csak a szülésen.
2011. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ELŐRE NE ADJ PÉNZT!!!!!

Mert ha kevésnek tartja akkor úgy fog veled báni,mint az állatokkal.Ha meg elég és mégse volt olyan mint amilyennek elképzelted akkor meg megbánod.

Nekem volt fogadott dokim,de elfelejtett szólni hogy hétvégn ne szüljek mert nem lesz itthon(hozzáteszem 40+4napos voltam)így ügyeletesnél szültem aki egy nagy sz.r volt.....vérömlenyem lett és olyan bénán kezdet el varrni hogy nem győzöt a szülésznő ott segítkezni neki,mire meggondolta magát és hívott egy tapasztaltabb orvost(hozzáteszem jó 40-45 év körüli volt a béna orvos).

Tehát nálam is a szülésznő érdemelte meg volna(de másnap hiba kerestem szabira ment 2 hétre így lecsúszott a pénzről.A "béna"doki semmit nem kapott tőlem.És most jön a Magyarország csodája a tapasztalt doki meg nem fogadta el a pénzt.Azt mondta:ő csak varrt!!Ilyen is csoda.

Amúgy elég a 20ezer bár mi a fogadottnak 40adtunk volna,de tuti megbántam volna,mert majdnem a mentőbe szültem meg szóval sok dolga nem volt velem a dokiknak:-D

Sok sikert és boldog babázást:-D

2011. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ügyeletesnél szültem, nagyon elégedett voltam, és utólag adtunk pénzt, az összeg pont annyi volt, amit te leírtál. Nem bántam meg, hogy nem volt fogadott orvos, maximálisan jól elláttak bennünket.
2011. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de az én környezetemben lévők mindannyian azt mondják, előre adjuk oda a pénzt, mert ha utólag adjuk, lehet nem számít rá, s bunkó lesz. Végül is úgy is lehet ahogy az egyik válaszoló leírta, hogy vagy kevesli vagy én bánom meg vagy ha utólag adjuk, s nem számít rá. Ezt előre nem tudni, s ezért is gondoltunk arra, hogy megpróbáljuk előre oda adni.

Azért várok még válaszokat!

Ti mennyit adtatok? megvoltatok elégedve? Van, aki előre adta, s megbánta vagy nem bánta meg?

2011. jan. 17. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Én direkt nem fogadtam dokit, de szerencsémre nagyon rendes ügyeletes dokit fogtam ki a császáromnál, elégedett voltam mindenkivel. A 6 hetes vizsgálatra ő hozzá mentem, és ott adtam 20-at neki.
2011. jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mi az első gyermeknél nem fogadtunk orvost, és rendkívül lelkiismeretesen vezette le a szülést, jó egészséget kívánva nem fogadott el pénzt, a másodiknál -egy másik városban- a doki kerek-perec rákérdezett, árat mondott, ott figyelmeztettek, hogy rendszer olyan, hogy a pénz beszél. A harmadik gyermeknél -megint egy másik városban- sajnos nehéz szülés volt, 3 orvos ügyeleti ideje alatt lett meg a baba. Itt tilos volt orvost fogadni, így tanácstalanságból nem adtam, meg túl sok orvos és védőnő volt körülöttem, a végére már nem is emlékszem, igazságtalannak tartottam volna, ha valakit kihagyok. Ezért inkább annak az orvosnak adtam, aki a szülés után 9 hónappal rendbe tette a szülés okozta problémákat....:)
2011. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!