Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyire bírt sétálni...

Ki mennyire bírt sétálni szülés után? Ki sétált haza szülés után?

Figyelt kérdés

Nem lakunk messze a kórháztól, maximum 20perc séta... Nyáron szülök, és ha nem esik az eső szerintetek közösen hazasétálhatunk onnan, vagy jobb, ha 3perc alatt hazafuvaroznak minket a picivel...

Mondjuk egy 3-5napos picike lehet ennyit kint?


2009. febr. 4. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem nem volt semmi bajom, pedig első szülésem volt. Én úgy sétáltam, mintha misem történt volna.

Nekünk kocsival 50 perc volt az út hazáig. A 20 perc az nem is sok. De úgy is meglátod, hogy milyen állapotban leszel és akkor is el tudod még dönteni.

Jó babavárást!

2009. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Előre ne nagyon tervezz. Nem tudhatod milyen állapotban leszel. Nekem a babám a kezével a fején bújt ki, ami lehetett minden szakadt, utána is voltak komplikációk, 1 hétig voltunk kórházban, de az autóig alig bírtam lemenni, ami 5 perc. Még 2 hetes korunkban is a 10 perces sétától úgy elfáradtam, mintha maratont futottam volna.
2009. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem nagyon esett volna jól 20 perc séta szülés után. Nem voltam különösebben rosszul, csak még éreztem a gátsebet rendesen.

Szerintem nézd meg, milyen lesz a szülés, és döntsd el utána, hogy mivel menjetek haza. Amúgy 20 percet bőven kint lehet az újszülött, még télen is, emiatt ne izgulj.

2009. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Inkább készülj úgy, hogy kocsival menjetek haza. Én nem vagyok egy puhány, nyafka valaki, de a gátseb azért piszkosul tud fájni minden lépésnél. A picinek is jobb, ha vártok egy-két hetet a levegőztetésével és akkor is fokozatosan viszitek levegőre (5 perc, másnap 10 perc, harmadnap 20 perc). Előtte jobb, ha csak ablakot nyitsz, hogy ismerkedjen a friss levegővel.
2009. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én szülés után 2 órával már sétáltam a szobában,4 nappal utána meg takarítottam majd elsétáltunk a boltba ami bő fél óra volt.Nekem mákom volt,mert a varrás helye nem fájt annyira,de szerintem is várd meg hogy te hogy érzed majd magad
2009. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Jó babázást:)

2009. febr. 4. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt gátmetszésem,tehát 2 óra múlva már ugráltam,mint a bakkecske.De azért gyenge voltam.Szval lehet,h nem a sebed fog akadályozni,hanem a közérzeted.Az ember nem a régi pár nappal a szülés után.Inkább kocsival menjetek haza,a babának is az a legjobb,minél előbb nyugodt környezetbe kerül.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénileg változó. Én 2 napig szó szerint fel sem tudtam kelni, a szobatársaim meg tök jól elvoltak. De nekem nagyon nagy volt a babám, sok vért vesztettem, másnap el is ájultam a WC-ben. Szerintem az autó a jó megoldás, inkább ne kockáztass.
2009. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nagyon megszenvedtem a szülést, de még aznap felkeltem, és utána már folyamatosan mászkáltam, meg sem kottyant. Szobatársam csodálkozott, hogy milyen bátor vagyok, de nem tudom miért... (Ülni viszont 3-4 napjára mertem csak.)


Boldog babvárást!

2009. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
babavárást
2009. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!