Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyire bírt sétálni...

Ki mennyire bírt sétálni szülés után? Ki sétált haza szülés után?

Figyelt kérdés

Nem lakunk messze a kórháztól, maximum 20perc séta... Nyáron szülök, és ha nem esik az eső szerintetek közösen hazasétálhatunk onnan, vagy jobb, ha 3perc alatt hazafuvaroznak minket a picivel...

Mondjuk egy 3-5napos picike lehet ennyit kint?


2009. febr. 4. 13:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg nagyon egyeni, mindket lehetoseget tartsd meg es szules utan majd meglatod, hogy melyik kenyelmesebb nektek.

Nekem szemely szerint szules utan semmi bajom nem volt, ugy jartam-keltem, mint elotte. De ehhez az is hozzatartozik, hogy gatvedelemmel szultem, szoval se vagasom, se repedesem nem volt (pedig elso baba volt es kozel negy kilo), szules utan fel oraval mar zuhanyozni mentem, illetve szules utan tiz oraval el is kellett hagynunk a korhazat (kulfoldon szultem, itt ez a gyakorlat). Masnap reggel ugyanugy ebredtem, oltoztem, takaritottam (mert vartuk a gyerekorvost) es babaztam, szaladgaltam a doki utan, aki eltevedt az utcankban...

Az en esetembol kiindulva siman hazasetalhatsz, foleg ha nem aznap hagyod el a korhazat, hanem harom nappal kesobb, de abban is biztos vagyok, hogy ha lett volna gatsebem, akkor en sem ficankolok ennyit ilyen hamar.

Szoval majd meglatod, hogy alakul a szules, kell-e vagas, ha igen mekkora, es mennyire tudod magad kipihenni a korhazban es akkor eldontod.

2009. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél más. Nekem első gyerek volt és 3 óra alatt megszületett. Volt gátmetszésem is, de első nap törökülésben szoptattam az ágyon, míg a szobatársaim ülni is alig bírtak. Én is gyalog 20 percre laktam a kórháztól, de nem gyalogoltunk hata, mert a szmogos belvárosban az autók között nemt artottam jó ötletnek egy 4 napos babával. Viszont otthon lelőni sem lehetett. Mostam, takarítottam - mellesleg azt nem kellett volna - tele voltam energiával. Más meg pihenni szeretne éás aludni, mikor a pici is alszik. Szülés után majd meglátod, hogy te mire leszel képes. ;)
2009. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Mi nem Pesten leszünk:)

Nem forgalmas terepen, meg ilyenek... Kertvárosi részen kéne sétálni, és a 20perc onnan jött, ki, hogy terhesség előtt félájultan(szó szerint) annyi idő alatt értem onnan haza, ott nem seb akadályozott a mozgásban... Nemterhesnek meg sem kottyan a táv, sőt, most is jól esik lesétálni addig, bár a hideg...

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem meglátom milyen lesz a közérzetem állapotom a szülés utáni 4.napon, és annak megfelelően rendelem be a kispapát:) Lehet az após kocsijába bent lesz a babakocsi is:) Semmit nem vetek el.

2009. febr. 5. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!