Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma voltam ctg-n, az orvos nem...

Ma voltam ctg-n, az orvos nem mondott semmi véleményt, csak, hogyha úgy érzem, itt az idő menjek a kórházba. Mit kell nézni rajta, és hogyan értelmezzem az értékeket? 38. hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is így volt, pont én is 38 hetes voltam.

az NST-n voltam (te is azon voltál nem?ahol halégattátok a baba szívhangját) és ott elég magas volt az alap szívfrekvencia. 170 körül mozgott állandóan ha mozgott a baba meg még több volt. és megvizsgált a dokim, kiderült, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok, belekakált a magzatvízbe és indították is még aznap a szülést.

2009. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
halégattátok=hallgattátok bocsi
2009. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen nst-n voltam, de se egy méhszáj vizsgálat, se egy uh nem volt, azt hittem legalább azt megnézi, hogy fekszik a picuri. Ma elég morci volt a dokim :-( nem kommunikált semmit, csak az asszisztens rámtette a gépet és kész :-( többet vártam a mai vizsgálattól..
2009. febr. 5. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
A felső görbe a baba szívhangja, az 120 körüli tartományban normális. ( ha ez magasabb vagy alacsonyabb, akkor ne szoktak már haza sem engedni sokszor) Az alsó görbe a méhtevékenység. Ha az a lap alján lapul, akkor nem igazán van közeli szülésre utaló jelzés.
2009. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az FHR értéke 140-180 között mozgott, a TOCO 30-50 között mozgott...sztk-ban voltam, nem kórházban..
2009. febr. 5. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A baba szívfrekvenciája 150-ig normális. Ha magasabb ált. flowmetriára küldik a kismamát. Orvos csinálta a ctg? Mert ha igen, akkor nem kell aggódni. Ha meg nem az orvos, hanem a ctg-n az asszisztens akkor ha olyat lát ami nagyon nem jó úgyis tovább küld uh-re vagy az orvosodhoz. ;) Ne aggódj, ha baj lenne nem engedtek volna haza. ;)
2009. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én tegnap voltam nst-n. Nekem ez a 3. volt és a baba még mindig 140 és 160 között van, kivéve amikor már elege van a korongból és elkezdi lökdösni, akkor 180-ig is felmegy. Ezután nálam mindig van UH és hüvelyi vizsgálat. SZTK-ba járok. Szóval azt mondta a doki hogy ez nagyon szép görbe. A baba jól érzi magát. a lepény I-II-es fokban érett és a méh 2000 lett. Egyszóval lassan elérkezik a baba ideje. Ennyit mondott a dokim.


38 hetes kismama

2009. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!