Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mért van ennyi rosszindulatú...

Mért van ennyi rosszindulatú ember? Mért kell lehurrogni azokat, akik császárral szeretnének szülni, mert betegek?

Figyelt kérdés

Mért kell lehurrogni egy olyan embert aki segítséget kérni jött ide?Konkrétan erről a kérdésről beszélek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Nagyon felháborít, ahogy egypár ember nekitámad a kérdezőnek, pl azért mert ő 13 hónapja próbálkozik és nem jött neki össze a baba!meg h milyen anya lesz belőle, mert nem akar természetesen szülni, mivel pszihikailag beteg!

Persze, tisztelet a kivételeknek, akik próbáltak neki segíteni, és nem nekitámadni!


2011. febr. 4. 18:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%

Nekem azt mondta az orvosom, ragaszkodhatok a természetes szüléshez és a többi, de meghal a gyerekem, mert olyan súlyos oxigénhiányos állapotban van (méhlepény elhalt), hogy csak egy azonnali császár mentheti meg az életét.

Tehát ha a logikátok mentén megyek, akkor lettem volna igazi anya, ha tönkretettem volna a gyerekemet és megszülöm többszörös fogyatékosággal vagy netán megölöm, de valódi anyának mondhatnám magam, mert természetes úton szültem?

Így, hogy császárral, de világra jött egy teljesen egészséges, intelligens, okos gyerek- minek kellett nekem a gyerek, hogyan tudnám felnevelni, ha még természetes úton sem tudtam megszülni?

Szerintem ebben a logikai gondolatmenetben egy fikarcnyi igazság sincs. Mert egyben biztos vagyok a gyerekem különb lesz és az élete is különb lesz mellettem, minta cigó gyerekeké, akiket természetes úton hozott világra az anyjuk. És kétszer sem mondom, akitől most elvették az utcán a gyereket, az is természetes úton szülte. Megkérdezném a gyerekemet, de még kicsi, hogy mit akarna- császárral születni és a jelenlegi életét vagy inkább természetes úton megszületni, mondjuk annak a 19 évesnek a gyerekeként?

2011. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

Ezt ne keverjük ide! Teljesen másról beszélsz!

Természetesen az első a gyerek épsége, egészsége.

DE! Ezek szerint Te hajlandó lettél volna megszülni természetesen is és nem csak a "könnyebb" utat kerested!

Nekem az gáz, ha valaki épphogy teherbe esik, de már pánikol, hogy ő nem akarja a fájdalmat és ,,nem akar maga alá csinálni"...

Az már durva, ha valaki azt mondja, hogy ha nem szülhet császárral, akkor inkább meg sem szüli.... Az ilyen ne mondja, hogy szereti a gyerekét!!!!

A Te eseted, kedves előző teljesen más. Az reális és felelősségteljes döntés volt!

2011. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

visszaolvastam ezeket és a belinkelt témát is.

azért azt vegyétek figyelemebe, hogy a pszichés betegségeknek is vannak úgymond súlyossági fokai..honnan tudja valaki, hogy a kérdező hogyan éli le a napjait? lehet hogy depressziós vagy épp agresszív..nem tudni. nem él vele egyikünk sem,, nem ismerjük akkor miért ítéljük el. mielőtt nekem is nekem esnétek én is természetesen akarok majd szülni. és szerintem mindenkinek joga eldönteni azt hogy hogyan szeretne.nincs jogunk ítélkezni.

azt meg hogy milyen élete lenne a babának? nem biztos hogy rossz. meg szerintem ne szálljunk már el és egyből ilyeneket írjunk, hogy megöli meg hasonlók. azt is vegyük figyelembe, hogy a lánynak/nőnek van egy élettársa, na már most ha ők együtt élnek nem tudom mióta, akkor gondolom a férfi(sőt szerintem hosszútávon senki sem) sem tolerálná ezt ha valóban úgy viselkedne ahogyan azt ti leírjátok. én a válaszaiból úgy vettem ki, hogy teljesen el van ezzel a betegséggel, különösebb problémát nem okoz a mindennapjaiban. azért mert valaki pszichésen beteg attól még ugyanúgy élik az életüket.

én sokkal jobban féltem azokat a babákat akik tényleg dilisek szülnek, vagy épp cigók, vagy azok akik bevállalnak egy gyereket úgy hogy még magukat sem tudják fenntartani, nem még egy kisbabát, és megszülik a koszba, mocsokba.

valaki írta, hogy már az elején ilyen, hogy fél akkor minek neki gyerek. ha elolvasná mindenki az összes választ normálisan, rájönne. a kérdező nemrég tudta meg hogy terhes és egyik hozzászólásában olvastam, hogy most próbálja megoldani ezt, hogy se neki, se a babának ne legyen problémája.

én nem vagyok egyik párton sem(sem a természetes sem császár-ahogy kell majd az orvos eldönti), de szerintem ennek a lánynak tényleg jobb lenne a császár, mert ahogy kivettem a hozzászólásaiból, ugye a szüléstől fél (ami érthető én is félek, mint ahogyan a legtöbben)de ő attól fél, ahogy azt többen is írták, hogy esetleg mély nyomot hagy benne, negatív irányba, traumaként éli meg.

ahhoz nincs jogunk hogy eldöntsük, hogy neki abortusz kell.

2011. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

14:07-es!

Szívemből szóltál!Én is ugyanígy gondolom a dolgot!

2011. febr. 5. 14:23
 25/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok, szeretnék egy kicsit offolni!

Írta itt valaki hogy azért szeretne császárral szülni, mert nem szeretne kitágulni lent.

Ez egy óriási butaság, engem pl úgy összevarrt a doki szülés után, hogy szűkebb vagyok, mint előtte, barátnőmnek pont ugyanolyan lett, egy harmadikunk pedig plasztikáztatta a hüvelyét, és olyan mint új korában. És azért a hüvelyplasztika mégse egy nyílt hasi műtét. Szóval csak emiatt császárt pártolni oltári nagy marhaság! Megnyitni a hasfalat, hoyg megelőzz egy olyan dolgot, ami lehet hogy be sem következik??

2011. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó.Ha neki így jó,hát legyen.Tisztában kéne lenni minek mi lehet a következménye.Sok nőnek nem számít h komoly hasi műtét,hanem az,h ő ki ne táguljon,stb.Aikenek nem inge..!Minden tiszteletem azoké a nőké,akik nem ilyen dolgok miatt műtettik meg magukat.Csak komoly orvosi probléma miatt kéna a császárt alkalmazni.Sajna nincs mit tenni.bocsi az OFF-ért!
2011. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Még annyit,h akinél tényleges megálapított a szüléstől való félelem,ott lehet,h tényleg jobb.Az a baj,h egyre többen mennek pszichológushoz ezzel a problémával.Véleményem szerint azok vannak többen,akiknél ez nem indokolt!Lehetne kezelni,csak ez a könnyebb!
2011. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!