Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után erőltetik már a...

Szülés után erőltetik már a szülő ágyon a pisilést?

Figyelt kérdés

mert akárhogy nézem, nem menne még max 1-2 óra után míg a duzzanat lemegy? Vagy csak nekem tűnik erőltetésnek, h azonnal pisilni tudni kell?

Illetve egy másik kérdés: ha lemondtam a védőnőt, és elköltözöm akkor a másik lakhelyen már nem is lesz vagy ott is le kell mondani?

38H köszönöm.


2011. febr. 8. 07:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Igen,kell a szülőágyon pisilni. Ha nem tudsz,akkor megkatétereznek.


A védőnős kérdésedet nem értem.Az új helyen miért mondanád le? Köteles vagy bejelentkezni hozzá,amint az új helyre költöztök.(Mert védőnőt ugye nem lehet választani sajnos,hanem akihez körzetileg tartozol,az van.)

2011. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltetik rögtön akkor.Másnapra kell tudni nagy wc-ni,és még aznap pisilni,úgy emlékszem.

A védőnőt szerintem le kell mondanod ott is.

2011. febr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kell ott pisilni. A szülés után a pihenőben vagy 2 órát, és ha onnan kitolnak, akkor kapsz még 2 órát. Tehát 4 órád van szülés után arra, hogy pisilj. Ha nem megy, akkor jön a katéter.
2011. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia

én kétszer szültem, nem erőltették egyszer sem a pisilést, pedig más-más kórházban voltam.

A második szülés után már alig vártam, h leteljen a 2 óra pihenés, hogy végre kimehessek pisilni, végre mennyiséget pisiltem, nemcsak pár cseppet - öt percenként. Ez nagyon-nagyon jól esett! :-)

2011. febr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, a barátnőmet erőltették. 4 en lesték ágytállal a szülőágyon, engem egy kicsit zavarna. De akkor lehet 1-2 órát próbálkozni és ha nem megy akkor segítsenek.
2011. febr. 8. 08:01
 6/24 A kérdező kommentje:
illetve nem akarok 1 védőnőt se látni, nem bírom elviselni őket. Azért kérdeztem, mert hamarosan költözünk és az új helyen is le kell mondani?
2011. febr. 8. 08:02
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg, ha lemondtad hivatalosan, írásban a védőnői szolgálatot, akkor az új helyen nem kell bejelentkezned nála, és ennyi. A gyerekorvost úgyis felkeresed és kész. Igazából, azzal, hogy lemondtad a mostanit, magát a szolgálatot mondtad le, senkinek semmi köze hozzá, hogy ezek után hová költözöl.

Barátnőm is lemondta, aztán beköltözött Pestre, és senkit nem érdekelt, hogy hová mentek. A gyerekorvos meg amúgy is nyomon követi a gyerek fejlődését.

2011. febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem mind a 2 gyerekem születése után kellett pisilni.(Pécs)

Nem közvetlenül szülés után,hanem 2-3 óra múlva,amikor még a szülőágyon hagynak pihenni,meg ismerkedni a babával.(A kérdés viszont az volt,h a szülőágyon kell e...)


Le lehet mondani a védőnőt??? Én úgy tudom,h az nem fakultatív.Nem hallottam még olyat,h valakinek nincs ,én úgy tudom,ez kötelező. Mondujk az enyém nem túlozza el: 8 hónapos a lányom,és egyszer volt itt,amikor hazajöttünk a kórházból.Azután csak tanácsadásokon találkoztam vele.Ott neked is kell vele találkoznod úgyis,tehát kikerülni nem tudod....

2011. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
azt tudom, értem, utána jártam és a gyermekjólétiektől kijön vki körbe néz és ő dönt h lemondhatom e.
2011. febr. 8. 08:19
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a védőnő lemondás dolog nem így működik. Ha bejelentkezel a gyerekorvoshoz, akkor a védőnői szolgálat is fog tudni rólatok. Sőt, ha megszületik a baba, akkor a kórháznak hivatalból jelentenie kell a lakóhelyed szerint illetékes védőnőknek a baba születését.

Ha visszautasítod őket, akkor esetleg számíthatsz a családvédelmi szolgálat látogatására, mert a védőnő dolga, hogy szemmel kisérje a gyereket.

A gyerekorvosnak ez nem feladata!!!

2011. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!