Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben kiabálni?...

Szülés közben kiabálni? Lecsendesitik-megszólják az orvosok, szülésznők a hangosan szülő nőket? Egyáltalán lehet hang nélkül szülni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy akartam...aztán nem jött össze.Amúgy nagyon bírom a fájdalmakat,de ez a szülés még a dokik szerint is nehéz volt.Nem kiabáltam,de azért volt hangom.És senki nem csitított le,mert nem jókedvemben hangoskodtam.Nekem nagyon nehéz szülésem volt,de biztosan vannak olyan szerencséssek,akiknek könnyebben megy a dolog.:-)

2009. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen , szerintük ez nem olyan dolog amikor kiabálni kell ! Azzal indokolják , hogy akkor a kiabálásra megy el az erőd . Én csak csendesen mondogattam , hogy "Istenem , Istenem " erre rámszólt a doki , hogy ez itt nem segít (nekem segített ).
2009. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm végig ordított, így esett jól neki, nem szóltak rá. Ahol én szültem, előfordult, hogy szépen lecsendesítették, aki kiabált. Én speciel fel nem kiáltottam volna, csendben szenvedő típus vagyok. :) Ez beállítottság kérdése. Nincs rajta semmi szégyellnivaló szerintem, ha kiabál valaki. Ez fáj és kész. :)
2009. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Húúú hát én kiabáltam. :) Nem csak szülés közben, de már vajúdás alatt is. Azt hittem bírom a strapát... de azok a tolófájások... húúúú És hát igen, engem csitítgattak, mindig mondogatták, hogy nem kiabálunk, szépen csendben viseljük a fájdalmat. Mikor meg már ténylegesen toltam ki a bébit, akkor is mondta a doki, hogy nem lesz ennek jó vége, mert el fog fogyni az erőm. El is fogyott. Két fájás közt szinte félkómában feküdtem. Mikor meglett a pici és a karomba adták, szegény majdnem kicsúszott a kezemből.

De hát ez van. Nem volt könnyű szülésem!

2009. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én eldöntöttem, h nem fogok, de fájás közben nem bírtam visszatartani... egyszer szólt rám a szülésznő, hogy ne jajgassak, de akkor még a párom lent volt a csomagomért. Utána nem volt baj. Persze, nem teli torokból üvöltöttem, inkább csak jajjgattam :) Nekem segített... A párom szerint sem voltam túl zajos, inkább változatos :), végig mellettem volt.
2009. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is végig kiabáltam és hülyeségeket beszéltem. Mondták , hogy ne kiabáljak , mert nem lesz erőm , de nem foglalkoztam vele. Így volt jó , könnyebb volt elviselni a fájdalmat , minthogy arra vigyázgatni , hogy ne adjak hangot.
2009. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

engem a legvégén biztatott a szülésznőm is meg a doki is, hogy ordítsak nyugodtan ha akarok, inkább mint hogy az ercomba fújjam a levegőt a hasam helyett:))

igaz 3/4 órás kitolásom volt, mivel teljes gátvédelem mellett szültem, sikerrel.

2009. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ercomba = arcomba:)

amúgy a másik szülőszobán volt egy csajszi, aki 4 órán keresztül üvöltött mint a sakál, rá se szólt senki.

2009. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy hang nélkül nyomtam ki a lányomat, igaz még 10 perc sem volt az egész. De előtte vajúdtam 15 órát, akkor már jajjgattam én is. A mellettem lévő szülőszobán meg ordított a kismama. Van h azért szól az orvos meg a szülésnő, mert szabályosan hisztizik a szülő nő. Ilyenkor az orvos látja a helyzetet, nekem az egyik rokonom így járt, nem szedte össze magát és hisztizett, jól le is szúrták h erre megy el az ereje.
2009. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen az orvos és a szülésznő. Hangot mindenképpen kiad az ember szülésnél.


Egyedül a pánikhangulatos "hiszti" szerintem ami igazából idegesítheti őket. Ezen kívül, ha hang jön ki, akkor jön.

Tolófájások alatt állítólag nem tanácsos kiabálni, mert akkor nincs elég levegő a haspréshez, viszont két fájás közötti feszültség levezetéshez meg lehet hogy jó.


Én nem emlékszem mennyi hangot adtam ki, de őszintén nem is fontos. A lényeg, hogy nem estem pánikba, és hanggal vagy hang nélkül, de megszületett a pici babám egészségesen. Ennyi a lényeg.

2009. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!