Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő alatt gyógyult be...

Mennyi idő alatt gyógyult be a gátseb? Amikor már nem fájt és nem volt érzékeny a helye?

Figyelt kérdés
Nekem három hétig, de igazán a 4. hét végére lett az igazi. Kíváncsi vagyok, ez az átlagos vagy nekem nem volt szerencsém. (Már előre tartok a következő szüléstől, annyira fájt utána a seb...)
2011. febr. 16. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hét volt a nagyon durva időszak, utána már csak érzékeny volt, kb. 1-2 hétig még
2011. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülés utáni második napon döbbentettek rá, hogy volt gátmetszésem, mikor a doki mondta, hogy mielőtt elindulnánk haza kopogjak be egy varratszedésre. DÖBBENET! MIRE??:) Szülés közben nem éreztem, hogy vágnak, utána meg mindenre figyeltem, csak arra nem amit a doki művelt a lábam közt, meg gondolom nyakig voltam adrenalinnal, meg boldogsághormonnal:)

És egy percig sem volt fájó, vagy érzékeny. Remélem a szeptemberben születő második babánál is ilyen ügyesek lesznek a szakemberek:)

2011. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 3-4 hét kellett a teljes gyógyuláshoz, meg hogy nyugodtan le merjek ülni bármelyik székre.

Nekem ez volt az egyetlen kellemetlen dolog a szüléssel kapcsolatban.

Augusztus elejére várom a kistesót, és a doki azt mondta, hogy nagy az esélye, hogy gátvédelemmel (vágás nélkül) megszüljem. (18 hós lesz addigra a kislányom)

2011. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! AZ első gyermekemnél iszonyú fájdalmas volt. Mikor hazaértünk a kórházból, még akkor is alig tudtam mozogni, sétálni nem tudtam elmenni, a férjem segített ürödni, stb. Szörnyű volt, nálam is heteig tartott a gyógyulás. Ebből kifolyólag rettegtem a második szüléstől, hogy ha akkor is így fáj majd, mit csinálok a másfél éves kislányommal. De szerencsém volt, mert egyáltalán nem fájt, sőt még érzékeny sem volt.
2011. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 nap alatt mondhatni begyógyult,de azt is hozzá kell tennem,hogy aloe firsttel fújtam.Az érzékenység az megmarad ,időváltozáskor mindig érzem.
2011. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy napig fájt csak, utána szinte nem is éreztem, hogy vágtak. Szülés után öt héttel kipróbáltuk a szexet, és nem volt semmi gáz, nagyon jó volt.
2011. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem kb 1 hónap kellett hogy begyógyuljon,pedig én is az aloe verával fújtam.Igaz szanaszét szakadtam ,több mint 1 órán át varrtak stb..Szerintem attól is függ,ki hogy viseli a fájdalmat el stb.Én leülni,és felállni is alig tudtam tőle.
2011. febr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor tehát nem is teljesen természetes, de nem is ritka dolog, hogy ennyire és ilyen sokáig fájjon. Nem vagyok egy nyafogós, nem hiszem, hogy csak én reagáltam túl a dolgokat, de negyedik nap már nem tudtam fürdetni a lányomat, szinte sírni tudtam volna a fájdalomtól, ha 5 percnél tovább kellett állnom. A kórházban pedig az is csak nagy ügyeskedések árán sikerült, hogy egyik oldalamról a másikra forduljak. Akkor azt hittem, hogy ez mindenkinél így van, de most látom, hogy nem. Hátha a második szülésnél szerencsésebb leszek...

Mindenkinek köszönöm a választ! Várok még további tapasztalatokat is!

2011. febr. 17. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!