Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában, ha a kombinált...

Általában, ha a kombinált teszt, afp, négyes teszt rossz lesz, bevállalják te vagy ismerőseid a magazatvízlevételt vagy más hasonló beavatkozást, vizsgálatot? Mi lett veled, velük?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Jézusom,mi a viharnak ennyi vizsgálat?Én csak az integrált tesztet csináltattam meg(ennek a 2 vérvétele a 16.héten van,így AFP-re se mentem)és mivel az rossz lett(1:120)persze,hogy bevállaltam az amniot.Pedig a 4-es tesztet is meg lehet volna csinálni(de persze annak az eredménye sem nyugtatott volna meg 100%-ban,mivel az is csak kockázatbecslés).Az eredmény negatív lett,a kisfiam azóta már megszületett,és minden rendben.Azt is tudom,hogy a következő terhességemnél minden ilyet kihagyok,és a 10. héten elmegyek CVS-re(39 éves leszek,tehát én muszájnak érzem).Annak kb. 1 hét,mire eredménye van,és ugyan olyan megbízható(99.9%),mint az amniocentézis(csak sokkal korábban végezhető el).
2010. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a vizsgálatok között kihagytma a vagy szót:)
2010. okt. 17. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pocsék volt az afp-m (nem jó időben lett levéve, ugyanis nem 28 napos ciklusaim voltak, tehát nem lehetett kiszámolni pontosan a fogantatást). De mivel lecsúsztunk róla, kombinált tesztet nem, csak négyes tesztet tudtunk csináltatni. Azon is viszonylag magas kockázat jött ki Down-kórra (1:350-hez). Aztán a genetikai tanácsadáson javasolták az amniocentézist, mivel a baba fejében láttak egy cisztát, és az egyik szívizom is meg volt vastagodva. Így egyértelmű volt, hogy vállalom az amniot. Megcsinálták, végeredmény: teljesen egészséges a magzat. Most már 1 éves múlt a kisfiam, és valóban makk egészséges. :)
2010. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 4-es teszt lett 1:170-hez Down-ra, minden más tökéletes volt, megcsináltattam az ac-t, jó lett szerencsére az eredmény és a babám is egészségesen született meg, már 8,5 hónapos. Ja és még pont 35 évesen szültem, szóval eleve ajánlották, csak én nem akartam először, de a teszt után már féltem én is, nehogy tényleg beteg legyen.

Összegezve, a teszteket én pénzkidobásnak tartom, ha valaki tényleg kíváncsi, akkor nincs mese, ac-t kell csináltatni.

2010. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kombinált tesztem lett rossz Down korra, ezért megcsináltattam a corionboholy mintavételt és kiderült hogy teljesen egészséges a kislegénykém aki már 1 éves.
2010. okt. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem rosszak lettek a vérteszteim mindkét terhsségnél. (Pontosabban az elsőnél még csak AFP volt, mennem kellett genetikai tanácsadóba, de mivel jó lett az UH és 30 alatt voltam, nem javasolták a kromoszómavizsgálatot.) A másodiknál már a 12 hetes kombinált teszt "bejelzett", utána az AFP is rossz lett, meg a 16 hetes HCG értékem is Down-ra utalt, így bevállaltam az amniot. Szerencsére egészséges lett a babám. Valószínűleg nálam valamiért alkatilag alakulnak rosszul a vérmarkerek, az egyik genetikus doktornő mondta ezt, hogy az anyák 5-10%-nál előfordul ilyen. Ha esetleg lesz majd 3. babánk, legalább már tudom, hogy mire számítsak, nem fogok pánikolni a tesztek miatt, de az már biztos, hogy megcsináltatom akkor is az amniot.


Viszont ismerek egy lányt, egyszerre vártuk az első babánkat. Ő nemrég lett terhes a másodikkal, 31 évesen, rossz lett a kombinált tesztje, megcsináltatta az amniot, és kiderült, hogy Down-os a baba :(

2010. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

elsőnek:

integrált teszt 95% és nem látnek bele a bab kromoszómáiba.


Én jó kombinált teszt és jó afp ellenére megcsináltattam az amniot.

Ennek két éve, Itt vagyunk élünk:-)))


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2010. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok,és az utolsótól kérdezem,hogy ezt mire írtad?Én csak azt gondoltam,hogy ezt mindet megcsináltatta,aminek nem láttam értelmét,mert egyik sem 100%.Azért írtam,hogy én "csak" az integráltat,mert többnek nem láttam értelmét,és mivel rossz lett az eredmény bevállaltam az amniot...lsd fentebb.
2010. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!